Oyuncu Faresi ( Logitech G300s Gaming Mouse İncelemesi )

Katılım
9 Nis 2018
Mesajlar
122
Beğeniler
12
Yaş
20
#1
download.jpg
download.jpg


Teknik Özellikler
Logitech G300s’in teknik özelliklerine bakacak olursak;

  • Toplamda 9 adet programlanabilir tuş bulunuyor. (Scroll tuşu dahil)
  • 250-2500 aralığında DPI desteği.
  • 1ms Rapor Hızı (USB)
  • Maks. hızlanma > 20G *
  • Maks. Hız 60 ips (1,5 m/s) *

Cihaz üzerinde toplamda 9 adet tuş bulunuyor ve Logitech’in kendi yazılımı sayesinde dilediğimiz gibi bu tuşları programlayabiliyoruz. Bu 9 tuşun 2’si normal klik tuşu iken 1’i scroll tuşu. Yani bizim kullanıp görev atayacağımız 6 tuş bulunuyor.
dasasd-1.jpg


Cihaz bizlere 250 ile 2500 arasında DPI değeri sunuyor. İstediğiniz oyunda istediğiniz DPI ayarı ile oynamamız mümkün. Logitech’in yazılımı sayesinde her bir profile farklı renk atayarak oyun değiştirdiğimizde kolaylıkla DPI ayarını da değiştirebiliyoruz.

Örneğin CS:GO oynarken 1750 DPI ayarında oynuyorsunuz ve buna kırmızı rengini atadınız. LOL oynarken ise 750 DPIayarında oynuyorsunuz ve buna sarı rengini atadınız. Her renge bir oyun verdiğiniz taktirde oyun oynarken kolaylıkla DPI geçişi yapabiliyorsunuz.

saddas.jpg


Tasarım-Ergonomi
Logitech G300s’in tasarımına bakmak gerekirse bizi oldukça şık bir oyuncu faresinin karşıladığını söyleyebilirim. Tasarımının oldukça şık olmasının yanı sıra bizlere 7 farklı rengi sunabilmesi çok iyi olmuş.

Cihaza yukarıdan baktığımızda simetrik bir tasarım uygulanmış. Bu simetrik tasarımın bazı artı ve eksileri bulunuyor. Görüntü açısında oldukça güzel duruyor. Lakin ergonomi açısından çok başarılı değil.

asddasasd.jpg


Cihazın hem solaklar için hem sağlaklar için dizayn edilmesi ergonomi açısından cihaza eksi puan getiriyor. Her iki kesim içinde hazırlanmış olması her iki kesime de kullanım rahatlığı açısından ekstra bir şey sunmuyor.

Hediye Mouse Pad
Logitech G300s satın aldığınızda şu sıralar (11.01.2018) yanında sizlere bir adet mouse pad hediye ediliyor. Mouse Pad deneyimimizi kısaca aktarıp sonuç kısmına geçelim.

Mouse Pad’in dokusunun çok güzel olduğunu söylemekte fayda var ve hediye bir mouse pad’e göre fazlasıyla iyi. Mouse Pad’in yeterli bir büyüklüğe sahip olduğunu da belirtelim.

sadsdasadasd.jpg

Sonuç

Genel olarak Logitech G300s’i değerlendirmek gerekirse tam bir fiyat/performans ürünü olduğunu gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz. Fiyatına göre üst düzey bir oyuncu faresi olmasıyla birlikte yanında gelen hediye mouse pad’in oldukça güzel olduğunu da belirtelim.

Ergonomi açısından Logitech G300s’in çok başarılı olduğunu söylemek pek mümkün değil. Bunun sebebine yukarıda değinmiştim. Fiyat olarak ise Logitech G300s + Hediye Pad’i 11.01.2018 tarihinde 100TL’ye sahip olabiliyorsunuz. Bu fiyatın bu performansa göre çok iyi olduğunu söyleyebiliriz.

 
Katılım
29 Eki 2017
Mesajlar
3
Beğeniler
0
Yaş
26
#2
bende de bu mouse var istediğin dpi ayarlayabiliyorsun demişsin ya ben bunu yeni öğrendim :) bende sabit 500 1000 1500 2500 oluyor sanıyordum :) bende csgo için 400 dpi olmuyor diye hata mı ettim almakla diyordum ama şimdi içim rahatladı :) mouse çok güzel tek bir sıkıntı diyebileceğim orta yuvarlak tuş kıcırtı yapıyor hafif rahatsız edecek bir ses, ama oyun oynamanı engellemez
 

Sayko

Friends ?
Süper Üye
Katılım
2 Ocak 2016
Mesajlar
443
Beğeniler
10
Konum
Ankara
#4
Birkaç konuna baktım da genel olarak konular özgün değil ama genede eline sağlık fakat günümüzde yeni çıkan, veya yakın zamanda çıkacak mouseların veya herhangi teknolojik bir şey tanıtırsan daha iyi olabilir.