1. Bu site çerezleri kullanıyor. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerezleri kullanmayı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Kripto para birimi IOTA nedir?

Konu, 'IOTA' kısmında ÜzgünAdam tarafından paylaşıldı.

 1. ÜzgünAdam

  ÜzgünAdam Ben yokken herkez Mod Olmuş.
  Efsane Üye

  Kayıt:
  7 Temmuz 2017
  Mesajlar:
  2.191
  Beğenilen Mesajlar:
  242
  Kripto para birimleri gündemden düşmek bilmiyor. Pazar günü akşam saatleri itibariyle kripto ürünler arasında yeni bir paranın yıldızı parladı. IOTA’nın ani bir şekilde yükselmesi yatırımcıların dikkatini çekti. IOTA, internet dünyasının bildiği dijital para birimi Bitcoin’den biraz farklı. IOTA vatandaşlarımız tarafından merak ediliyor. IOTA sistemi, Coordinator adı verilen tek bir yönetici ile çalışmaktadır. Coordinator, tüm işlemleri onaylamayı sağlar. Coordinator olmadan IOTA DAG ilk aşamalarda yeterince güvenli olarak sayımaz. Coordinator, ağ yeterince geniş hale gelince kaldırılması gerektiği anlamı taşır. Peki, IOTA nedir? Nasıl kazanılır? Güvenilir mi?
  cropped_content_kripto-para-birimi-iota-nedir_0gj0yTW0Opeg1bX.jpg

  IOTA nedir? Kripto para birimleri vatandaşlarımız tarafından merak ediliyor... IOTA sistemi, blockchain (blok zinciri) yerine yönlendirilmiş asiklik grafiği DAG kullanır. IOTA'nın DAG'ı amiyane tabirle Tangle (Aapsaçı) olarak adlandırılır ve blok zinciri protokolünün genelleştirilmesidir. Blok zincir ağına dayanmayan IOTA, Tangle adını taşıyan alternatif bir dağıtımcı hesap sistemine dayanıyor. IOTA’nın ani bir şekilde yükselmesi yatırımcıların dikkatini çekti. IOTA, internet dünyasının bildiği dijital para birimi Bitcoin’den biraz farklı. Peki, IOTA nedir? Nasıl kazanılır? Güvenilir mi? Kripto para birimleri nelerdir?
  Aota_nedir.jpg
  IOTA NEDİR?
  IOTA, dijital para birimi sahasının yenisi. Blok zincir ağına dayanmayan IOTA, Tangle adını taşıyan alternatif bir dağıtımcı hesap sistemine dayanıyor. Microsoft, Fujitsu ve diğer başka şirketlerle işbirliği yapan bu yeni dijital para birimi, ‘nesnelerin interneti' alanında kendini ilk piyasa alanı olarak tanımlıyor.

  18 Aralık 2017 tarihi itibari ile bir (1) IOTA'nın değer 3,83 dolardır. Aralık 2017 itibari ile kripto para birimi IOTA'nın pazar değer 12 milyar dolar civarıdır. Bu değerle beraber IOTA dolaşımdaki en büyük dördüncü kripto para birimidir.

  IOTA İŞLEMLERİ NASIL GERÇEKLEŞTİRİLİR?
  Bir IOTA kullanıcısının işlem gerçekleştirebilmesi için kullanıcı rastgele seçilmiş başka iki işlem daha doğrulamalıdır. Gönderilmiş bir işlemin alıcı tarafından onaylandı olarak kabul edilmesi için gönderici yeterli onay seviyesini sağlamalıdır (örneğin başka kullanıcılar tarafından yeterli sayıda onaylanmalıdır). IOTA sistemi, Coordinator adı verilen tek bir yönetici ile çalışmaktadır. Coordinator, tüm işlemleri onaylamayı sağlar. Coordinator olmadan IOTA DAG ilk aşamalarda yeterince güvenli olarak sayımaz. Coordinator, ağ yeterince geniş hale gelince kaldırılması gerektiği anlamı taşır.
  Aotaaa.jpg
  IOTA BİRİMLERİ NELERDİR?
  IOTA'nın en küçük hesap birimi bir Lota'dır. Lota ayrıca Yunan Alfabesi'ndeki en küçük harften bir sonraki harftir. Daha büyük hesap birimleri Lota kelimesinin önüne koyulan ön eklerle oluşturulur. 1 milyon IOTA, Megalota ya da Miota (Mi) olarak adlandırılır. Bu birim, kritp para birimi alışverişlerinde kullanılan temel lota birimini temsil eder.

  IOTA birimleri şu şekildedir;

  Kilolota (Ki) = 1.000 IOTA
  Megalota (Mi) = 1.000.000 IOTA
  Gigalota (Gi) = 1.000.000.000 IOTA
  Teralota (Ti) = 1.000.000.000.000 IOTA

  Ki birimini temsil eden Kilolota, 1.024 baytı temsil eden Kilobayt ile karıştırılmamalıdır.
  IOTA FİYATLARI NEDEN YÜKSELDİ?
  Pazar günü akşam saatleri itibariyle kripto ürünler arasında yeni bir paranın yıldızı parladı.

  Pazar günü 1.45 dolar seviyelerinden işlem gören IOTA adındaki kripto para birimi, soluksuz bir şekilde yükselişe geçerek iki günde 3.21 dolara kadar tırmandı.

  IOTA'daki yükseliş yüzde 120 olarak kaydedilirken, piyasa değeri 8 milyar doları aştı. IOTA'da yaşanan yükselişle birlikte işlem hacmi de patladı ve son 24 saatte 1.13 milyar dolarlık işlem gerçekleşti.

  IOTA'da yaşanan bu yükselişte, para biriminin arkasındaki kurum olan Alman IOTA'nın veri piyasası üzerine Fujitsu, Microsoft ve Samsung gibi büyük teknoloji firmalarıyla ortaklığa başladığını açıklaması etkili oldu.

  IOTA, ulaştığı büyüklükle dijital paralar arasında beşinciliğe yükseldi.

  IOTA kurucu ortağı ve CEO'su David Sonstebo “yeni petrol veri” dediği açıklamasında pazaryeri projesinin firmaların heba olacak verileri satmasına ve paylaşmasına olanak tanıdığını belirtti.

  “Şu anda toplanan bu değerli verinin yüzde 99'u kayıp. IOTA, komisyonsuz işlem sistemi ve merkezi olmayan dağıtık defteri üzerinden datanın bütünlüğünü ücretsiz olarak garantileyerek bu verilerin paylaşımını teşvik ediyor” açıklamasında bulundu.

  Yaşanan yükselişin IOTA'nın blockchain teknolojisine yaklaşımından ve adı geçen firmalarla yapacağı partnerlikten kaynaklandığını kaydeden Sonstebo, IOTA'yı ‘uyuyan dev'e benzetti.
  Aljaergnerjnge.jpg
  IOTA SİSTEMİNDE TANGLE NEDİR?
  IOTA sistemi, blockchain (blok zinciri) yerine yönlendirilmiş asiklik grafiği DAG kullanır. IOTA'nın DAG'ı amiyane tabirle Tangle (Aapsaçı) olarak adlandırılır ve blok zinciri protokolünün genelleştirilmesidir.

  IOTA ŞİFRELEME SİSTEMİ NEDİR?
  IOTA, eliptik egri kriptografisi yerine karma tabanlı şifreleme Winternitz kullanır. Karma tabanlı imzalar, eliptik eğri kriptografisine göre daha hızlıdır. Ayrıca kuantum algoritması, kuantum bilgisayarının saldırılara karşı oldukça etkili olduğunu belirtir. Bitcoin bloğu oluşturmak için kripto saldırganları tespit etme süreci genel olarak saldırılara karşı zayıf kalmaktadır. Fakat IOTA sistemi, saldırılara karşı daha güçlüdür.

  IOTA SİSTEMİNİN VERİ PAZARI NEDİR?
  IOTA sistemi, üçüncü parti bileşenleri tarafından oluşturulan veri için kamuoyuna açık bir pazar sistemi kullanır ( Linkleri Görmek için Lütfen giriş yapın veya üye olun ). Amaç, günlük olarak oluşturan ve büyüyen 2.5 kentilyon bayt veri için patlayan pazarı paraya çevirmektir. Proje, Deutsche Telekom, Bosch, Microsoft, PricewaterhouseCooper, Airbus, Cisco, Samsung, Orange S.A., Fujitsu ve Çin Huawei Group gibi küresel çapta büyük 20 kadar kuruluşun katılımı ile toplanmıştır.

  Veri pazarı bağlı cihazlara güvenli bir şekilde işlem yapma, alış, satış ve çeşitli veri imkanı sağlar. Ücretsiz mikro işlemler IOTA protokolü tarafından yürütülür.
   
  Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görüntüle...
 2. patrice005

  Onaylı Üye

  Kayıt:
  22 Nisan 2017
  Mesajlar:
  129
  Beğenilen Mesajlar:
  6
  IOTA gibi birkaç tane dağa güzel sanal para var :)
   
 3. Optional27

  Onaylı Üye

  Kayıt:
  22 Ekim 2017
  Mesajlar:
  124
  Beğenilen Mesajlar:
  7
  Bizi bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. :)
   
 4. TC BABATÜRK

  TC BABATÜRK Baba çınar gibidir.Meyvesi olmasada gölgesi yeter
  Süper Üye

  Kayıt:
  19 Aralık 2017
  Mesajlar:
  717
  Beğenilen Mesajlar:
  63
  güzel bilgi sağol
   
 5. mehmetaknc4747

  Aktif Üye

  Kayıt:
  24 Eylül 2017
  Mesajlar:
  34
  Beğenilen Mesajlar:
  1
 6. bloodracer123

  Onaylı Üye

  Kayıt:
  12 Kasım 2017
  Mesajlar:
  300
  Beğenilen Mesajlar:
  8
  Güzel bilgi eyvallah
   
 7. ÜzgünAdam

  ÜzgünAdam Ben yokken herkez Mod Olmuş.
  Efsane Üye

  Kayıt:
  7 Temmuz 2017
  Mesajlar:
  2.191
  Beğenilen Mesajlar:
  242
  G+
   
  Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görüntüle...
 8. ÜzgünAdam

  ÜzgünAdam Ben yokken herkez Mod Olmuş.
  Efsane Üye

  Kayıt:
  7 Temmuz 2017
  Mesajlar:
  2.191
  Beğenilen Mesajlar:
  242
  G+
   
  Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görüntüle...
 9. Ahmetboğuk

  Pasif Üye

  Kayıt:
  2 Kasım 2017
  Mesajlar:
  8
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Çok değişik para birimleri çıktı o_O
   
 • Memoryhackers.net Hakkında

  Memoryhackers.net 2015 yılında kurulmuş memory hacking topluluğudur. Bünyesinde Dword Team ve bir çok profesyonel coder bulundurmaktadır. Amaçları pay2win olan oyunlardaki parayı öde , birinci ol ayrımcılığını kaldırmak için yazılımlar üretip / paylaşmaktır. Paylaşılan yazılımların memoryhackers.net ile bir alakası olmayıp, memoryhackers.net yasalara göre sadece "yer sağlayıcı" olarak hizmet etmektedir. Sitede bir çok oyun için yazılmış hile & tools bulabilir, programlama dersleri izleyebilir, ilginizi çeken içerikleri paylaşabilir ya da bilgisayarla ilgili veyahut hayatınızdaki herhangi bir olayla ilgili görüş&yardım talep edebilirsiniz. Memoryhackers.net kökleri çok uzun yıllara dayanmaktadır. Memoryhackers.net oyunlardaki zengin / fakir ayrımcılığını kaldırmak için uzun yıllar hizmet vermektedir & vermeye devam edicektir.
 • Facebook'ta takip Et