1. Bu site çerezleri kullanıyor. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerezleri kullanmayı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Çin Halk Bankası Başkanı’ndan Kripto Para Açıklamaları

Konu, 'Sanal Para Birimleri' kısmında DeathSilence tarafından paylaşıldı.

 1. DeathSilence

  DeathSilence Üzülme Seni İzleyen Bir Göz Var
  Moderator

  Kayıt:
  12 Mayıs 2016
  Mesajlar:
  3.500
  Beğenilen Mesajlar:
  1.404
  BLOCKCHAİN, ÇİN, ÇİN HALK BANKASI, GÜNCEL HABER, KRİPTO PARA,bitcoin,bitcoin haber,bitcoin haberleri,kripto para,memoryhackers,
  [​IMG]
  Çin Halk Bankası’nın (PBOC) başkanı olan Zhou Xiaochuan kripto paralar hakkında konuştu. Zhou, Çin Halk Bankası’nın “spekülatif kripto para ürünlerinden” haz etmediğini ve bankanın Bitcoin ve ICO gibi projeleri takip ettiğini, bu alanda düzenleyici çalışmalar yürüttüğünü söyledi.

  Başkan’dan Kripto Para Açıklamaları
  Çin’in kripto para para ve ICO konularında karmaşık bir geçmişi var. Bir zamanlar Bitcoin’in sahip olduğu ticaret hacminin ciddi bir kısmı Çin’den geliyordu ancak 2017 yılının sonlarına doğru bu durum değişti. Çin’in merkez bankası, Çin’deki kripto para borsalarının kapatılması ve Çin içerisinde ICO gerçekleştirilmemesi yönünde karar verdi. PBOC’nin başkanı Zhau Xiaochuan, bu hafta Ulusal Halk Kongresi’nde gerçekleşen konferansta kripto paralar hakkında çarpıcı yorumlarda bulundu.


  Medyaya “pek çok kripto para çok ciddi büyüme yaşadı ve bu büyümenin müşterilere ve bireysel yatırımcılara olumsuz etkileri olabilir” şeklinde konuşan Zhau şöyle ekledi:

  “İnsanları bir gecede zengin olacaklarına inandıran spekülasyonların yapılmalarına imkan tanıyan kripto para ürünlerini sevmiyoruz.”

  Kripto Paraların Gelişmeye İhtiyaçları Var
  Zhou teknik bir açıdan bakıldığı zaman kripto paraların kaçınılmaz olduklarını da söylüyor. Pek çok kripto paranın ortaya çıkış amacı dünya çapındaki para sistemini geliştirmek ve özellikle de işlem ücretlerini kısmaktı. Zhou, kripto paraların bu amaçtan saptıklarını düşünüyor ve bu yüzden de kripto paraların şu anki hallerini sevmiyor. Zhou’ya göre piyasanın şu an gördüğü ilginin büyük çoğunluğu “spekülasyon”dan ve hızlıca zengin olma hayallerinden kaynaklanıyor. Zhou’ya göre kripto para projelerinin şunlara odaklanmaları gerekiyor:

  “Güvenliğin ve gizliliğin korunmasının yanı sıra kullanım kolaylığı, çabukluk ve düşük maliyet.”

  PBOC Destekli Kripto Para?
  Çin’deki bazı yerel haber kaynaklarına ve Ulusal Halk Kongresi’ndeki konferansa bizzat katılan kişilerin yorumlarına bakacak olursak görüyoruz ki pek çok kişi Zhou’nun PBOC destekli bir kripto paradan bahsettiği izlenimine kapılmış. Zhou’nun yaptığı yorumlara baktığımızda açıkça anlıyoruz ki Zhou kripto paraların gelip geçici şeyler olduklarını düşünmüyor. Zhou yalnızca kripto paraların şu an yaşadıkları bazı teknik problemlerin çözülmeleri gerektiğini düşünüyor. Başkan aynı zamanda kamu görevlilerinin ve Çin’deki kurumların, kripto para ve Blockchain alanlarında araştırma yapmak için işbirliği yapmasını umuyor. Zhou:

  “Odak noktası reel ekonomiye fayda sağlamak olmalı. Kripto paralar mevcut finans sistemine ayrı düşmemeliler.”

  Zhou’nun bu yorumları yaptığı gün, kripto para borsası Okcoin’in kurucusu Xu Kexing de açıklamalarda bulundu ve Okcoin’in, Çin’e yardım etmekten mutluluk duyacağını belirtti.​
   
  Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görüntüle...
 2. HayırdırAbisi

  Aktif Üye

  Kayıt:
  11 Mart 2018
  Mesajlar:
  17
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  bilgi için teşekürler lazhayalet
   
 3. YouLosTT

  YouLosTT İhanet Kahpedeyse , Adalet Mermidedir..
  Süper Üye

  Kayıt:
  8 Ocak 2018
  Mesajlar:
  447
  Beğenilen Mesajlar:
  222
  Bilgi için teşekkürler
   
  Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görüntüle...
 • Memoryhackers.net Hakkında

  Memoryhackers.net 2015 yılında kurulmuş memory hacking topluluğudur. Bünyesinde Dword Team ve bir çok profesyonel coder bulundurmaktadır. Amaçları pay2win olan oyunlardaki parayı öde , birinci ol ayrımcılığını kaldırmak için yazılımlar üretip / paylaşmaktır. Paylaşılan yazılımların memoryhackers.net ile bir alakası olmayıp, memoryhackers.net yasalara göre sadece "yer sağlayıcı" olarak hizmet etmektedir. Sitede bir çok oyun için yazılmış hile & tools bulabilir, programlama dersleri izleyebilir, ilginizi çeken içerikleri paylaşabilir ya da bilgisayarla ilgili veyahut hayatınızdaki herhangi bir olayla ilgili görüş&yardım talep edebilirsiniz. Memoryhackers.net kökleri çok uzun yıllara dayanmaktadır. Memoryhackers.net oyunlardaki zengin / fakir ayrımcılığını kaldırmak için uzun yıllar hizmet vermektedir & vermeye devam edicektir.