1. Bu site çerezleri kullanıyor. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerezleri kullanmayı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

BTK Başkanı: 5G'yi Kullanan İlk Ülkeler Arasında Olacağız

Konu, 'Teknoloji Haberleri' kısmında #Eq1NoX tarafından paylaşıldı.

 1. #Eq1NoX

  #Eq1NoX Adaleti Saglayan YasaDışı Yollar
  Süper Moderator

  Kayıt:
  21 Ekim 2015
  Mesajlar:
  3.725
  Beğenilen Mesajlar:
  1.367
  5g, btk, mwc 2018,GSMA,2023,Ömer Fatih Sayan

  :resim:

  leftspace_1711263513.png

  :not:

  BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan, GSMA Mobil Dünya Kongresi'nde Türkiye'nin 5G çalışmaları hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

  CNN Türk muhabirlerinin yaptığı röportajda BTK başkanı Ömer Fatih Sayan, çok önemli açıklamalarda bulundu. BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan'ın GSMA Mobil Dünya Kongresi'nde yaptığı açıklamaya göre, 2023 yılına kadar 5G teknolojisine geçiş yapmış olacağız. Dünya'da 5G'ye geçen ilk ülkelerden biri olmayı hedeflediklerini söyleyen BTK Başkanı'nın açıklamaları şu şekilde

  "Barcelona'ya geldik, hemen hemen bütün şirketler 5G ile ilgili deneyimlerini sunuyor. Biz de özellikle cumhurbaşkanımızın gösterdiği vizyon çerçevesinde 2023'te kendi milli şebekesiyle 5G'ye geçen ilk ülkelerden biri olmak üzere bütün hazırlıklarımızı yapıyoruz. Bugün bütün bağlantılarımızı kuruyoruz, operatörlerimize neler yapmaları gerektiği gösteriyoruz. Bildiğiniz gibi Türkiye'de 5G koordinasyon kurulu BTK bünyesinde oluşturuldu. BTK'nın Hacettepe, ODTÜ, Bilkent, Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone'la birlikte kurmuş olduğu 5G vadisi çalışmalarını sürdürüyor. 5G ile ilgili ilk testlerin bizim kendi mühendislerimiz, kendi operatörlerimizce yapılacağı "Test Path" de Mart ayı sonunda faaliyete geçmiş olacak. Mart ayında, Ankara'da 5G vadisinde 5G ekipmanları test ediliyor olacak. 5G'ye bakacak olursak, özellikle bir önceki Barcelona seyahatiyle GSMA, bu işin merkezi. GSMA toplantılarında 5G'nin sanılandan daha önce geleceği ortaya çıkmış durumda. Artık standartlaşmayı bile beklemeden, 5G ile ilgili ilk uygulamalar yapılıyor olacak. Biz 4.5G frekans ihalesinde dedik ki, teknoloji nötr bir frekans ihalesi yapıyoruz. Yeni teknolojiler herhangi bir ihaleye gerek kalmaksızın kullanılıyor olacak. 5G'yi de, İnşallah en kısa sürede ülkemize getireceğiz ve şunu söyleyebilirim, ilk kullanan ülkelerden biri olacağız."


  Oldukça önemli açıklamalarda bulunan BTK başkanı Ömer Fatih Sayan'ın söyledikleri gerçekten heyecan verici. 5G teknolojisini ilk kullanan ülkelerden biri olacak olmamızın yanında, bunu yerli mühendislerimizin geliştirdiği teknolojilerle sağlayacak olmamız işin en önemli boyutu. Peki siz ne düşünüyorsunuz? Ülkemizin 4G teknolojisi ile çok geç tanışmasının ardından, 5G ile bir atılım yaparak ilk kullanan ülkelerden biri olması mümkün mü?


   
  Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görüntüle...
  magnesium ve FaLCoN bunu beğendi.
 2. FaLCoN

  FaLCoN İyi olmak kolaydır, zor olan adil olmaktır.
  Support

  Kayıt:
  4 Şubat 2018
  Mesajlar:
  46
  Beğenilen Mesajlar:
  10
  hadi inşallah gözümüz 5g de
   
 3. Kiev0697

  Onaylı Üye

  Kayıt:
  27 Şubat 2018
  Mesajlar:
  645
  Beğenilen Mesajlar:
  207
  Çoğu operator de 4.5g dahi çoğu yerde vasatın altında. Vaadedilen hızlar verilemiyor. Şahsen Turkcell hat kullanıyorum anca o değerlere erişebiliyorum. Öyle çala oynaya onay sistemi yapmakla olmuyor.
   
 • Memoryhackers.net Hakkında

  Memoryhackers.net 2015 yılında kurulmuş memory hacking topluluğudur. Bünyesinde Dword Team ve bir çok profesyonel coder bulundurmaktadır. Amaçları pay2win olan oyunlardaki parayı öde , birinci ol ayrımcılığını kaldırmak için yazılımlar üretip / paylaşmaktır. Paylaşılan yazılımların memoryhackers.net ile bir alakası olmayıp, memoryhackers.net yasalara göre sadece "yer sağlayıcı" olarak hizmet etmektedir. Sitede bir çok oyun için yazılmış hile & tools bulabilir, programlama dersleri izleyebilir, ilginizi çeken içerikleri paylaşabilir ya da bilgisayarla ilgili veyahut hayatınızdaki herhangi bir olayla ilgili görüş&yardım talep edebilirsiniz. Memoryhackers.net kökleri çok uzun yıllara dayanmaktadır. Memoryhackers.net oyunlardaki zengin / fakir ayrımcılığını kaldırmak için uzun yıllar hizmet vermektedir & vermeye devam edicektir.