1. Bu site çerezleri kullanıyor. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerezleri kullanmayı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Apple İos ve Macos İçin Spectre ve Meltdown Düzeltmelerini Getiriyor !

Konu, 'İnternet' kısmında ÜzgünAdam tarafından paylaşıldı.

 1. ÜzgünAdam

  ÜzgünAdam Ben yokken herkez Mod Olmuş.
  Efsane Üye

  Kayıt:
  7 Temmuz 2017
  Mesajlar:
  2.191
  Beğenilen Mesajlar:
  242
  Apple Kullandığımız Tüm Cihazların Güvenliğini Tehdit Eden Güvenlik Açıkları için Neler Yapabileceğini Tartışıyor Apple iOS ve macOS için Spectre ve MeltDown Düzeltmelerini Getiriyor.
  apple-ios-ve-macos-icin-spectre-ve-meltdown-10427052_o.jpg
  Apple Kullandığımız Tüm Cihazların Güvenliğini Tehdit Eden Güvenlik Açıkları için Neler Yapabileceğini Tartışıyor


  Apple iOS ve macOS için Spectre ve MeltDown Düzeltmelerini Getiriyor.

  Güvenlik araştırmacılarının ortaya koyduğu son tehlike, hemen her cihazın için doğal olarak olmazsa olmazlarından biri olan ve işlemcilerin içinde yer alan mikron seviyesindeki transistörler ile ilgili olan son güvenlik açığı oldu. Açık doğal olarak işlemci ile ilgili olunca tüm cihazların potansiyel etkilenme tehlikesi var.

  Mikroişlemcinin içerisindeki çekirdek adını verilen yazılım sayesinde bilgilerin korunması, şifrelenmesi gibi bir çok işlem bu yazılım çekirdeği üzerinden yapılıyor.

  Meltdown ve Spectre adının verildiği bu hatalar, bilgisayarın içinde bulunan ve dolayısı ile onlar tarafından işlenmiş neredeyse bütün verilerin açığa çıkmasına neden oluyorlar. Öyle ki Meltdown; Intel gibi köklü mikroişlemci üreticisinin güvenlik duvarları bu açık sayesinde geçilebiliyor.

  Spectre ise Intel, AMD ve ARM işlemcilerini etkileyen ikinci büyük açık. Cep telefonları içerisinde bulunan ve aslında işlemci ile çalışan bütün elektronik cihazları etkisi altına alıyor.

  Apple iOS ve macOS için Spectre ve MeltDown Düzeltmelerini Getiriyor


  Tüm bu açıklardan sonra teknoloji üreticiler kendi cihazları için düzeltme güncellemeleri yayımlamaya başladı. Apple'da bu konu hakkında neler yapabileceğine bakıyor.

  Apple Spectre ve Meltdown açıkları için güncelleme yayımlayacak. iOS ve macOS işletim sistemleri için yayımlanacak düzeltmeler içerisinde Safari'nin de güncellemesi olacak.

  Yakın dönemde açıklanan ve modern CPU'ları etkileyen bu hatalar Apple platformlarında da bir anlamda tartışma konusu haline geldi. Apple bu konu ile nasıl başa çıkacaklarını açıkladı.

  Yeni Destek Sayfasında Apple, iOS 11.2, macOS 10.13.2 ve tvOS 11.2'de Meltdown için "hafifletici önlemler" içerdiğini doğrularken, watchOS'un etkilenmediğini doğruladı.

  Diğer bir açık Spectre içinse macOS ve iOS'taki diğer düzeltmeler ile birlikte Safari tarayıcını güncelleyerek bir kaç gün içinde yayımlayacak.

  Düzeltme yapmaları güzel.
   
  Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görüntüle...
 2. furkanadres

  Onaylı Üye

  Kayıt:
  9 Mayıs 2016
  Mesajlar:
  272
  Beğenilen Mesajlar:
  7
  Ben Kimim ? Filminden Alıntı:
  ''Hiçbir Sistem Güvenli Değildir''
   
 3. bayram173

  Onaylı Üye

  Kayıt:
  31 Mart 2016
  Mesajlar:
  342
  Beğenilen Mesajlar:
  8
  Aynen hiç bir sistem güvenli değildir :)
   
 4. TC BABATÜRK

  TC BABATÜRK Baba çınar gibidir.Meyvesi olmasada gölgesi yeter
  Süper Üye

  Kayıt:
  19 Aralık 2017
  Mesajlar:
  717
  Beğenilen Mesajlar:
  63
  getirsinler bakalım ne olucak geçilmeyen güvenlik sistemi yoktur ..eğer geçilmesini istemiyorsan o cıhazı ınternet alakasını kesıcen dış dünya olmuyacak
   
 5. ÜzgünAdam

  ÜzgünAdam Ben yokken herkez Mod Olmuş.
  Efsane Üye

  Kayıt:
  7 Temmuz 2017
  Mesajlar:
  2.191
  Beğenilen Mesajlar:
  242
  G+
   
  Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görüntüle...
 6. berkay578

  Onaylı Üye

  Kayıt:
  12 Kasım 2017
  Mesajlar:
  204
  Beğenilen Mesajlar:
  3
  yukarıdaki yorumlara katılıyorum
   
 • Memoryhackers.net Hakkında

  Memoryhackers.net 2015 yılında kurulmuş memory hacking topluluğudur. Bünyesinde Dword Team ve bir çok profesyonel coder bulundurmaktadır. Amaçları pay2win olan oyunlardaki parayı öde , birinci ol ayrımcılığını kaldırmak için yazılımlar üretip / paylaşmaktır. Paylaşılan yazılımların memoryhackers.net ile bir alakası olmayıp, memoryhackers.net yasalara göre sadece "yer sağlayıcı" olarak hizmet etmektedir. Sitede bir çok oyun için yazılmış hile & tools bulabilir, programlama dersleri izleyebilir, ilginizi çeken içerikleri paylaşabilir ya da bilgisayarla ilgili veyahut hayatınızdaki herhangi bir olayla ilgili görüş&yardım talep edebilirsiniz. Memoryhackers.net kökleri çok uzun yıllara dayanmaktadır. Memoryhackers.net oyunlardaki zengin / fakir ayrımcılığını kaldırmak için uzun yıllar hizmet vermektedir & vermeye devam edicektir.
 • Facebook'ta takip Et