Windows Phone Ölüyor!


Mobil Cihazlar   

Yazar: Azrail    0 Yorum    159 Görüntüleme

Paylaşım Tarihi: 31.01.2016, 13:20:45 #1
Azrail Because.
Süper Üye
Status: Çevrimdışı Yorumları:535 Konuları:55 Kayıt Tarihi:24.01.2016 Rep Puanı: 75

Microsoft'un göz bebeği Windows Phone, şirketin çabalarına rağmen bir türlü yükselişe geçemiyor. Açıklanan yeni kullanım oranları Windows Phone cephesi için hiç de iç açıcı değil!

android-ve-windows-phone-buyuyor2.jpg

Microsoft, ürünleriyle ilgili kullanım oranlarının bulunduğu raporu yeniledi. Şirket bir çok alanda başarısını arttırmaya devam etse de mobil cihaz arenasında çok ciddi problemler yaşıyor.


Windows 10 ile birlikte Windows Phone cephesinde de yükseliş bekleyenMicrosoft hedefine ulaşamamış gibi gözüküyor.2015 yılının son 3 ayında Amerika Birleşik Devletleri'nde 4.5 milyon Windows Phone işletim sistemli cihaz satılabilmiş. Bu rakam 2014 yılının son çeyreğinde 10.5 milyondu.


Windows Phone'a ait bir istatistik ise durumun ne derece kötü olduğunu ortaya koyuyor. Şirket, pazar payını 3 ay içerisinde %22 oranında düşürdü.

cz1tsgkviaaou7f.png

Ayrıca durumun ciddiyetini diğer işletim sistemli cihazlarla karşılaştırdığımızda da görebiliyoruz. 

[b]Windows Phone tanıtıldığı günden beridir sadece 110 Milyonluk bir satış rakamına ulaşabildi. Fakat aynı dönem içerisinde rakipleri Android ve iOS toplamda 4.5 Milyarlık bir satış rakamıyla Windows Phone'u adeta yerle bir etti.[/b]

[b]Şimdi gözler, bir süredir [b]Windows Phone adına çok ciddi yenilikler yapmayan ve etkili bir pazarlama stratejisi bulunmayan Microsoft'a çevrildi.[/b][/b][b]Not=Alıntıdır[/b]

Kullanıcı İmzası
En Karanlık Gece Bile Sona Erer ve Güneş Yeniden Doğar.


Adama Adam Gibi Davranırız.

Keşke Mallara Zam Gelsede Kendilerini Ucuza Satmasalar.

Önceki Konu Sonraki Konu

Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi