Windows / BİOS GÜNCELLEMESİ NASIL YAPILIR


Windows    Windows işletim sistemi hakkında her şey bu kategoride :)

Yazar: WhispeR    0 Yorum    184 Görüntüleme

Paylaşım Tarihi: 17.05.2016, 16:51:20 #1
WhispeR Yeğen
Onaylı Uye
Status: Çevrimdışı Yorumları:44 Konuları:14 Kayıt Tarihi:14.05.2016 Rep Puanı: 5

BİOS Güncellemesi Nasıl Yapılır?
bios.jpg

Donanım üreticileri, yeni optimizasyon ve güncelleme yapmak amacıyla düzenli olarak ürünlerine yazılım güncellemesi çıkartırlar. Bu güncellemeler genellikle basit şekilde gerçekleştirilebilir, fakat ana kart üreticinizin sunmuş olduğu BİOS güncellemeleri diğer güncellemelere oranla daha detaylı ve dikkatli şekilde yapılmalıdır.

BİOS sürümünün güncel olmasının faydaları nelerdir?


BİOS bilgisayarımızı yöneten bir yazılımdır. Bilgisayarımızın işleyişi BİOS üzerinden yönetildiğini varsayarsak, BİOS sürümümüzün güncel olmasının önemini daha iyi anlayabiliriz. BİOS sürümünüzün güncel olması, ana kartınıza eklenen yeni teknolojileri ve özellikleri kullanabilmeniz ve bilgisayarınızdan daha yüksek performans alabilmeniz için önemlidir. Tüm bunların yanı sıra BİOS sürümünüz güncel ise, bilgisayarınızda oluşabilecek sorun ve arızalar en alt seviyeye ulaşırve bilgisayarınız daha güvenli bir hal alır.

[b]BİOS güncellemesi nasıl yapılır?[/b]

[b]Öncelikle ana kart üreticinizin sitesine girerek kendi ana kartınızın driver sayfasından en güncel BİOS sürümünün dosyasını indirin. Daha sonra inen BİOS dosyasını Flash belleğinize yükleyerek bilgisayarınızı yeniden başlatın ve uygun BİOS tuşuna basarak BİOS ekranına girin.
[/b]


BİOS ekranına geldikten sonra “BIOS Update” seçeneğini bulunuz. Daha sonra BİOS Update seçeneğinden USB yolunda kayıtlı olan BİOS dosyamızı seçerek BİOS güncelleme işlemine başlayabilirsiniz. BİOS güncellerken bilgisayara müdahale etmemeniz ve kendi haline bırakmanız gerekmektedir.
[b][b][b]NOT: BİOS güncelleme işlemi yapılırken kesinlikle bilgisayarınızı kapatmayın veyahut gücünü kesmeyin. Aksi taktirde BİOS uygun şekilde yapılandırılmadığından zarar görebilir.[/b][/b][/b]

Önceki Konu Sonraki Konu

Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi