Windows 8 Hakkında Genel Bilgiler


İşletim Sistemleri   

Yazar: Dizzy    0 Yorum    193 Görüntüleme
  • 0 Oy - 0 Yüzde

Paylaşım Tarihi: 06.01.2016, 20:51:35 #1
Dizzy #Dizzy Başkan SEVİYE 9999
Ultra Üye
Status: Çevrimdışı Yorum Sayısı:615 Konu Sayısı:197 Üyelik Tarihi:27.12.2015 Rep Puanı: 56

Hepimiz Windows 8‘i artık tanıyoruz. Bu sistem, 8. Windows işletim sistemi olduğu için Windows 8 ismini almıştır. Bu yazıda Windows 8 hakkında temel bilgiler paylaşılacaktır.

İmage[img=300x0]https://www.grisayfalar.com/wp-content/uploads/2014/01/w8.jpg[/img]
Windows 8 Hakkında Temel Bilgiler

Windows 8, Microsoft’un geliştirdiği en son işletim sistemidir. Kişisel bilgisayarlar için üretilen bu işletim sistemi günümüzdeki en en gelişmiş sistemlerden biridir. Windows’un bu sürümünün diğer sürümlerine nazaran daha çok mobil cihazlara ve diğer dokunmatik cihazlara göre tasarlandığını söyleyebiliriz. Yeniliklerle karşımıza çıkan bu sürümün en büyük avantajlarından birisi diğer Windows sürümlerinde desteklenen uygulamaları programları da sorunsuz bir şekilde desteklemesidir.
Windows 8, 26 Ekim 2012’de satışa çıkarılmıştır. İşletim sisteminin tablet versiyonunun birinci ve en belirgin değişikliği ara yüzü ile ilgilidir. Şu anda ara yüzde alışkanlık haline gelen “Start” (Başlat) düğmesi bulunmamaktadır. Araçlar menüsü ise klasik Windows’dan daha çok Windows Phone menüsüne benzetiliyor. Windows 8 ile indirme hızını yükseltmek, sistemin bekleme rejimden çıkma süresini azaltmak, enerji sarfiyatı etkinliğini artırmak imkanlı hale getirilmiştir. Ayrıca kişisel bilgisayar üreticilerine, kendi bilgisayarlarını önceden kurulmuş işletim sistemi ile daha kaliteli ve uyumlu çalıştırabilme imkanı sağlanmıştır.
Bu işletim sisteminin final versiyonunda araçlar, yani masa üstünde üzerinde bulunan, bilgi veya aletlere kısa yol sağlayan mini program eklentileri bulunmamaktadır. İşletim sisteminde iki yeni mimari desteklenmektedir: SoC (” Çip Üzerinde Sistem” – System on a Chip) ve ARM. Taşınabilir cihazlar için tasarlanmış her iki mimari de geleneksel “x86”platformuna nispeten daha düşük enerji sarfiyatı ve maliyet ile dikkat çekmektedir.
Birçok bilgisayar kullanıcısı Windows 8’e geçip geçmeme konusunda çelişkide kalmaktadır. 
Son Düzenleme: 06.01.2016, 20:51:48, Düzenleyen: Dizzy.

Kullanıcı İmzası
linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.
linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu görüntüleyenler:
1 Misafir