Windows 8 Hakkında Genel Bilgiler


İşletim Sistemleri   

Yazar: Dizzy    0 Yorum    243 Görüntüleme
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy

Paylaşım Tarihi: 06.01.2016, 20:51:35 #1
Dizzy ∂ιzzу ѕєνιує 9999 gєηємι кяαℓ ∂ιzzу
Ultra Üye
Status: Çevrimdışı Yorumları:751 Konuları:221 Kayıt Tarihi:27.12.2015 Rep Puanı: 70

Hepimiz Windows 8‘i artık tanıyoruz. Bu sistem, 8. Windows işletim sistemi olduğu için Windows 8 ismini almıştır. Bu yazıda Windows 8 hakkında temel bilgiler paylaşılacaktır.

Resim http://www.yerelbt.com/wp-content/uploads/2015/01/Windows-8-Wallpaper-4.jpg [img=300x0]https://www.grisayfalar.com/wp-content/uploads/2014/01/w8.jpg[/img]
Windows 8 Hakkında Temel Bilgiler

Windows 8, Microsoft’un geliştirdiği en son işletim sistemidir. Kişisel bilgisayarlar için üretilen bu işletim sistemi günümüzdeki en en gelişmiş sistemlerden biridir. Windows’un bu sürümünün diğer sürümlerine nazaran daha çok mobil cihazlara ve diğer dokunmatik cihazlara göre tasarlandığını söyleyebiliriz. Yeniliklerle karşımıza çıkan bu sürümün en büyük avantajlarından birisi diğer Windows sürümlerinde desteklenen uygulamaları programları da sorunsuz bir şekilde desteklemesidir.
Windows 8, 26 Ekim 2012’de satışa çıkarılmıştır. İşletim sisteminin tablet versiyonunun birinci ve en belirgin değişikliği ara yüzü ile ilgilidir. Şu anda ara yüzde alışkanlık haline gelen “Start” (Başlat) düğmesi bulunmamaktadır. Araçlar menüsü ise klasik Windows’dan daha çok Windows Phone menüsüne benzetiliyor. Windows 8 ile indirme hızını yükseltmek, sistemin bekleme rejimden çıkma süresini azaltmak, enerji sarfiyatı etkinliğini artırmak imkanlı hale getirilmiştir. Ayrıca kişisel bilgisayar üreticilerine, kendi bilgisayarlarını önceden kurulmuş işletim sistemi ile daha kaliteli ve uyumlu çalıştırabilme imkanı sağlanmıştır.
Bu işletim sisteminin final versiyonunda araçlar, yani masa üstünde üzerinde bulunan, bilgi veya aletlere kısa yol sağlayan mini program eklentileri bulunmamaktadır. İşletim sisteminde iki yeni mimari desteklenmektedir: SoC (” Çip Üzerinde Sistem” – System on a Chip) ve ARM. Taşınabilir cihazlar için tasarlanmış her iki mimari de geleneksel “x86”platformuna nispeten daha düşük enerji sarfiyatı ve maliyet ile dikkat çekmektedir.
Birçok bilgisayar kullanıcısı Windows 8’e geçip geçmeme konusunda çelişkide kalmaktadır. 
Son Düzenleme: 06.01.2016, 20:51:48, Düzenleyen: Dizzy.

Kullanıcı İmzası
Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın
YOUTUBE KANALIM : Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın


Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi