Windows 8.1'e Aero Görünümü Kazandırma


Windows    Windows işletim sistemi hakkında her şey bu kategoride :)

Yazar: sonerq26    0 Yorum    169 Görüntüleme
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy

Paylaşım Tarihi: 27.03.2016, 09:52:17 #1
sonerq26 BLACKSTOCK
Süper Üye
Status: Çevrimiçi Yorumları:333 Konuları:117 Kayıt Tarihi:21.10.2015 Rep Puanı: 23

Resim http://img.tamindir.com/ti_e_ul/canerdil/h/windows-81e-aero-gorunumu-kazandirma-2-_640x360.jpg 7
Bildiğiniz üzere Windows 8 çıkışıyla beraber birçok yeni özelliği beraberinde getirmiş, Windows 7'de olmayan özellikleri kullanıcılara sunmuştu. Fakat aynı zamanda başlat menüsü gibi Windows ile bütünleşmiş çok önemli özellikler yeni işletim sisteminden çıkarılmış, kullancılar yeni işletim sistemine uyum sağlamakta zorluk yaşResim http://*****.com/images/smilies/star.gif *ıştı. Windows 8'den çıkarılan bir diğer önemli özellik de Windows 7 görünümünün temel taşı olan Aero arayüzüydü. İşletim sistemine oldukça hoş bir görünüm kazandıran Aero arayüzü pencerelerin kenarlarını ve menü çubuklarını saydamlaştırıyordu ve kenarları yumuşatarak işletim sisteminizin daha organik görünmesini sağlıyordu. Kısa bir süre önce yayınlanan Windows 8.1 güncellemesi ise bu durumu değiştirmemiş veWindows 8.1 Aero görünümü elde etmek müYasaklı Kelimeün olmamıştı.

Eğer siz de Aero görünümünü özlüyor ve Windows 8.1 işletim sistemi yüklü bilgisayarınıza bu görünümü yeniden kazandırmak istiyorsanız bu amaç için yayınlanan Aero 8.1 Theme size alternatif bir çözüm sunacaktır. Bu yazımızda Aero 8.1 Theme kullanarak Windows 8.1 işletim sistemi yüklü bilgisayarınıza nasıl Aero görünümü kazandırabileceğinizi anlatacağız.
Anlatıma geçmeden önce şu ön bilgileri paylaşmak doğru olacaktır:
  • Yapılacak işlemler sistem ayarlarını değiştiren işlemler olacağı için herhangi bir işlem yapmadan önce sistem geri yükleme noktası oluşturun. Bu geri yükleme noktası sayesinde sisteminizdeki olası bir arızayı tamir edebilirsiniz.

  • İşlemler sadece Windows 8.1 işletim sistemi üzerinde uygulanmalıdır.


Windows 8.1'e Aero görünümü ekleyebilmek için önce sistemimize dış kaynaklardan görsel değişiklikler uygulayabilmek amacıyla özel bir yama yüklememiz gerekmekte. Bu yamayı Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın indirerek arşiv dosyasının içindeki .exe uzantılı dosyayı çalıştırın ve kurulum işlemini gerçekleştirin. Kurulumdan sonra bilgisayarınızı kapatmayın veya yeniden başlatmayın.
İkinci adımda Aero 8.1 Theme programını bilgisayarınıza indirin. Programı indirmek için:


Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın

Aero 8.1 Theme indikten sonra arşiv dosyasını açarak içerisindeki dosyaları C:/Windows/Resources/Themes konuma kopyalayın.


Son adımda masaüstünüzde boş bir alana sağ tuşla tıklayın ve "Kişiselleştir" seçeneğini seçin. Son yüklemiş olduğunuz temalar burada listelenecektir. Buradan bu temaları seçerek değişiklikleri uygulayabilirsiniz. Eğer bütün adımları tamamladıysanız artık bilgisayarınızda Windows 7 görünümüne sahip olacaksınız


İyi Forumlar 

Kullanıcı İmzası
                                                         
      Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın

                                                       
                 
                                                                                                                                                                                            SonerQ26 WasHere.


Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi