Windows 7 Mükemmel Hızlandırma


Windows    Windows işletim sistemi hakkında her şey bu kategoride :)

Yazar: daimonyy    0 Yorum    184 Görüntüleme

Paylaşım Tarihi: 04.07.2016, 10:02:36 #1
daimonyy Cezalı Üye
Cezalı Üye
Status: Çevrimdışı Yorumları:18 Konuları:13 Kayıt Tarihi:17.06.2016

Windows 7 ‘ yi son sürat kullanmak isteyenler için yapılması gereken birçok ayar var . Windows 7 işletim sistemi yanında birçok gereksiz uygulama ile yükleniyor . Bunları devre dışı bırakmak , disk birleştirmek , gereksiz programları kaldırmak , güncellemeleri almak ve çöp dosyaları temizlemek gibi birkaç ayar ile Windows 7 işletim sistemi hızlandırılabilir ve performans artışı sağlanabilir . Bunun için aşağıdaki adımları sırası ile takip edip uygulamanız yeterli .

1. Adım : GEREKSİZ PROGRAMLAR


Arkadaşlar öncelikle hızlandırmaya temizlik ile başlıyoruz . Bilgisayarımızda birçok gereksiz program kurulu olabilir . Bunlar bilgisayarda yer kaplar ve gereksiz çalışarak sistemi yavaşlatır . Bunları kaldırarak sistemi hızlandırabiliriz . Başlat açıp ” Program Ekle veya Kaldır ” yazarak program kaldırma ekranını açıyoruz . Bu ekranda kullanmadığımız programları belirleyip kaldırıyoruz . Kaldırmak istediğiniz programa sağ tıklayıp kaldır diyerek kaldırabilirsiniz .


2. Adım : BAKIM PROGRAMI OLMADAN OLMAZ !Arkadaşlar bakım programı olmadan bilgisayar kullanmayın . Bakım programları sistemi onarır , çöp dosyaları temizler ve sistemi onarır . Bunlar sistemi hızlandırır . Bunun için en iyi bakım programı olan Advanced System Care programının sitemizden tam sürüm ve Türkçe sürümünü indirebilirsiniz , buyrun link . Programı kurduktan sonra bilgisayarı taratıyoruz . Otomatik onar kutucuğunu işaretleyip , bilgisayarımızı otomatik onarıyoruz .3. Adım : GEREKSİZ UYGULAMALARArkadaşlar Windows 7 işletim sistemindeki gereksiz uygulamalar bilgisayarı en çok kasan unsurlardan birisidir . Bu gereksiz uygulamaları kapatarak sistemi rahatlatabiliriz . Bu hizmetlerin arasında Telefon , Fax , Sunucu gibi gereksiz hizmetler bulunuyor . Başlat açıp Hizmetler yazıyoruz . Hizmetler ekranını açıyoruz ve aşağıdaki ayarları uyguluyoruz .# Akıllı Kart – “Devre Dışı”

# Akıllı Kart Kaldırma İlkesi – “Devre Dışı”

# Çevirimdışı Dosyalar – “Devre Dışı”

# Etkileşimli Hizmetler Algılaması – “Devre Dışı”

# Internet Bağlantısı Paylaşımı (ICS) – “Devre Dışı”

# IP Yardımcısı – “Devre Dışı”

# Media Center Extender – “Devre Dışı”

# Windows Media Center Alıcı Hizmeti – ” Devre Dışı ”

# Windows Media Center Zamanlayıcısı Hizmeti – “Devre Dışı”

# Microsoft iSCSI Başlatıcısı Hizmeti – “Devre Dışı”

# Net.Tcp Bağlantı Noktası Paylaştırma Hizmeti – “Devre Dışı”

# Netlogon – “Devre Dışı”

# PnP-X IP Veri Yolu Listeleyicisi – “Devre Dışı”

# Sertifika Yayma – “Devre Dışı”

# SNMP Yakalama – “Devre Dışı”

# SSDP Bulma – “Devre Dışı”

# Tablet PC Giriş Hizmeti – “Devre Dışı”

# UPnP Aygıt Ana Makinesi – “Devre Dışı”

# Uygulama Yönetimi – “Devre Dışı”

# Uzak Kayıt Defteri – “Devre Dışı”

# Yazdırma Biriktiricisi – “Devre Dışı” ( Yazıcınız Varsa Kalsı )

# Yönlendirme ve Uzaktan Erişim – “Devre Dışı”

# Telefon – “Devre Dışı”

# WebClient – “Devre Dışı”

# Sunucu – “Devre Dışı”

# Windows Media Player Ağ Paylaşımı Hizmeti – “Devre Dışı”

# Windows Hata Raporlama Hizmeti – “Devre Dışı”

# Sistem Olay Bildirim Hizmeti – “Elle”

# Uzak Masaüstü Hizmetleri – “Elle”

# Taşınabilir Aygıt Numaralandırma Hizmeti – “Elle”

# Bluetooth Destek Hizmeti – “Devre Dışı” ( Bluetooth özelliği olan Laptop’larda ” Elle ” yapınız )

# İkincil Oturum Açma – “Devre Dışı” ( İki oturum kullanıyorsanız kalsın )

# Faks – Devre Dışı

# Windows Olay Görüntüleyici – “Devre Dışı”

# Windows Olay Toplayıcısı – “Devre Dışı”

# Uzaktan Erişim Otomatik Bağlantı Hizmeti – “Devre Dışı”

# Uzaktan Erişim Bağlantı Yöneticisi – “Devre Dışı”

# Uzak Masaüstü Yapılandırması – “Devre Dışı”

# Uzak Masaüstü Hizmetleri Kullanıcı Modu Bağlantı Noktası … – “Devre Dışı”4. Adım : DİSKİNİ BİRLEŞTİR , BİLGİSAYARINA CAN VER !Arkadaşlar Disk Birleştirme çok önemli bir unsurdur . Hız isteyenler için mutlaka ayda bir kes yapılması gereken bir işlemdir . Disk birleştirme , bilgisayarın işlemleri daha kısa sürede yapmasını sağlar . Advanced System Care programı disk birleştirme özelliğide taşıyor . İkinci adımda indirdiğiniz program ile diskinizide birleştirip bilgisayarınızı çok daha hızlı hale getirebilirsiniz .

5. Adım : GEREKSİZ GÜVENLİK YAZILIMLARIArkadaşlar birçok gereksiz güvenlik yazılımı kurup sisteminizi kasmanıza gerek yok . Güncel ve iyi koruma yapan sadece bir güvenlik yazılımı kullanmanız yeterli . Aksi taktirde birden fazla güvenlik yazılımı sisteminizde çakışma ve kasmalara sebep olur . Birden fazla güvenlik yazılımı kullanmak ötekinin düzgün çalışmamasına sebep olabilir .6. Adım : KASA TEMİZLİĞİ ÖNEMLİArkadaşlar Ana Kartınızın üstü kirlenmiş olabilir . Bunların temizlenmemesi sonucunda bilgisayarda yavaşlama , mavi ekran gibi sorunlar yaşanabilir . Kasanızı kontrollü bir biçimde açıp , içindeki tozları temizleyin . Dikkatli olmanız gereken unsur temizleme yaparken herhangi bir parçaya sürtme yapmayın. Aksi taktirde veriler silinebilir ve daha farklı sorunlar meydana gelebilir .7. Adım : İŞLETİM SİSTEMİNİZİ GÜNCEL TUTUNMicrosoft , işletim sistemlerini updates yani güncellemeler ile geliştirmeye ve daha iyi bir noktaya getirmeye çalışıyor . Bu güncellemeler güvenlik , hız ve görsel açıdan işletim sisteminizi geliştiriyor . Tüm güncelleştirmeleri yaparak işletim sisteminizi kalite , hız , güvenlik ve görsel açıdan daha iyi bir konuma getirebilirsiniz . Ayrıca güncellemeler ile sisteminizdeki çoğu hata onarılabiliyor
[url=http://i.hizliresim.com/pBPMyL.jpg][/url]
Önceki Konu Sonraki Konu

Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi