Windows 7 // Mavi Ekranda Donma Hatası Çözümü [Kesin Çözüm]


Windows    Windows işletim sistemi hakkında her şey bu kategoride :)

Yazar: SpecialForces    0 Yorum    160 Görüntüleme

Paylaşım Tarihi: 31.05.2016, 13:26:52 #1
SpecialForces ★★★★ SpecialForces ★★★★
Cezalı Üye
Status: Dışarıda Yorumları:254 Konuları:115 Kayıt Tarihi:30.05.2016

Windows 7 'de dur (mavi ekran) hatalarını çözümleme

Windows 7 Hata Çözümünden Alındı...

Önemli bir sorun Windows 7'nin beklenmedik bir şekilde kapanmasına ya da yeniden başlatılmasına neden oluyorsa, dur hataları (zaman zaman mavi ekran ya da siyah ekran olarak da adlandırılır) meydana gelebilir. "Bilgisayarınızın zarar görmesini engellemek için Windows kapatıldı" ifadesini içeren bir ileti görebilirsiniz.
Bu hatalar hem donanım hem de yazılım sorunlarından kaynaklanabilir ve sorunun giderilmesi zor olabilir. Aşağıdaki araçlar ve yöntemler çoğu zaman Windows'u yeniden çalışır duruma getirmenize yardımcı olabilir.
Windows'u başlatabilirseniz
Bu araçlar ve yöntemler, sisteminizi bir önceki duruma geri almanıza yardımcı olabilir, bilgisayarınızda en yeni güncelleştirmelerin yüklü bulunduğundan emin olmanızı sağlar.


Sistem Geri Yükleme'yi açmak için

  1. Sistem Geri Yükleme'yi açmak için Başlat düğmesini tıklatın. Arama kutusuna Sistem Geri Yükleme yazın ve sonuç listesinde Sistem Geri Yükleme'yi tıklatın.‌ Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.
  2. Ekranınızdaki yönergeleri izleyin.


Belirli bir donanım ya da yazılım sorunu meydana geldiğinde Windows bir rapor oluşturur. İşlem Merkezi, bildirilen bir sorun için bir çözüm olup olmadığını denetleyebilir. Daha fazla bilgi için, bkz.
Çözümleri denetlemek için


  1. Eylem Merkezi'ni açmak için Başlat düğmesini Denetim Masası'nı ve ardından Sistem ve Güvenlik altındanBilgisayarınızın durumunu gözden geçirin'i tıklatın.
  2. Bakım'ı tıklatın.
  3. Sorun raporlarının çözümlerini denetle'nin altında Çözümleri denetle'yi tıklatın. Windows, bilgisayarınız için sorunların herhangi bir çözümü olup olmadığını size bildirir.
Önceki Konu Sonraki Konu

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi