Windows 7 Çalışmayan Oyunları Otomatik Çalıştırma [Kesin Çözüm]


Windows    Windows işletim sistemi hakkında her şey bu kategoride :)

Yazar: SpecialForces    0 Yorum    142 Görüntüleme

Paylaşım Tarihi: 04.06.2016, 10:11:51 #1
SpecialForces ★★★★ SpecialForces ★★★★
Cezalı Üye
Status: Dışarıda Yorumları:254 Konuları:115 Kayıt Tarihi:30.05.2016

Merhaba oyun delileri.Çoğumuzun başına gelen ve geçen gün benimde başıma gelip hali ile sitemize bakım cevap bulamayınca kendi kendime halledip "başka arkadaşlarında başına geldiğinde benim gibi deli dana gibi uğraşmasınlar"diye  yardım edeblirsem mutlu olacağımı mı hissedip bu topici açtım.
7 gb oyunu 5 saatte internetten indir, üstelik internet kotasınıda fulle. iştahla masaüstündeki WOT simgesine tıkla... O da ne.oyun açılmıyor.Bu sinirle format atıyorsun,tekrar aynı ızdıraplı süreç ,hoop yine açılmıyor...Dur bilgisiyarı kırma daha , önce aşağıdaki şeyleri yap, sonra kırarsın
Oyun açılmama şekilleri aşağıdaki gibi ise;
  • Masaüstündeki WOT simgesine tıkladığınızda Beyaz çerçeve gelip,  oyun açılmadan hemen tekrar masaüstüne dönüyorsa..

  • Oyun açılırken "d*dx*_**.dll (örnek:d3dx9_43.dll) dosyası bulunamadı" şeklinde hata verip açılmıyorsa

  • hiçbir hata, uyarı vermeden açılmıyorsa
Bu tür durumlarda bazen format atsanızda problem düzelmiyebiliyor.Format atmadan önce aşağıdaki işlemleri yapın
  1. İnternetten ekran kartınızın desteklediği en güncel directx dosyasını indirin ve tekrar kurun.Özellikle dll hataları ve açılmama  gibi çoğu problemi  bu basit işlem sihirli bir şekilde halleder.Bilgisayarı yeniden başlatın oyunu açmayı deneyin, olmuyorsa aşağıdaki adıma geçin.

  2. İnternetten ekran kartınızın en gündel driverını bulup tekrar kurun(Ati, Nvidia, İntel in kendi sitelerinden indirin, download sitelerinden değil...)Özellikle Ati için NET.fremawork ün son versiyonun kurulu olduğundan emin olun.Yoksa ATI Catalyst  programı açılışta hata verebiliyor.

  3. Ücretli virüs programınız yoksa, Ciddi bir virüs programının(Norton, Eset, Kaspersky vs...) birkaç ay süreli demosunu indirip, güncelleyip  tam sistem taraması yaptırın.(Not:Virüs programların full sürümleri adı altında yayınlanan beleş programlara tenezzül etmeyin çünkü  çoğu zaman virüslüdür)

  4. Eğer Oyunu Harddiskten, flash bellekten kurmadan oynuyorsanız tüm modları silin deneyin, olmuyorsa  oyunun orjinal sitesinden tekrar indirip, sıfırdan kurulum yapın
Son Düzenleme: 04.06.2016, 10:12:54, Düzenleyen: SpecialForces.
Önceki Konu Sonraki Konu

Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi