Windows 10 Yükleme Medyası Oluşturma


Windows    Windows işletim sistemi hakkında her şey bu kategoride :)

Yazar: RedLine    0 Yorum    178 Görüntüleme
  • 0 Oy - 0 Yüzde

Paylaşım Tarihi: 03.02.2016, 21:29:25 #1
RedLine Delikanlı
Onaylı Uye
Status: Çevrimdışı Yorum Sayısı:52 Konu Sayısı:13 Üyelik Tarihi:08.12.2015 Rep Puanı: 3

İmage


Windows 10’u yükselttikten sonra bilgisayarınıza veya başka bilgisayara yükleyebilmeniz için bir yükleme medyasına ihtiyacınız olacak. Bu noktada Microsoft’un medya oluşturma aracını kullanarak ister USB kurulum diskinizi oluşturabilir, isterseniz de ISO formatında kurulum dosyası elde edebilirsiniz. Rehber yazımızda Windows 10 yükleme medyası oluşturma aracını nasıl kullanacağınızı adım adım anlatıyoruz.

Microsoft’un resmi sitesi üzerinden yayınladığı medya kurulum aracını Windows 7/8.1 bilgisayarınızı Windows 10’a yükseltmek için kullanabildiğiniz gibi yükleme medyası oluşturmak için de kullanabiliyorsunuz. Lafı fazla uzatmadan başka bir bilgisayarınıza veya mevcut bilgisayarınıza sonradan Windows 10’u kurmak için ihtiyaç duyacağınız USB kurulum diskinizi veya DVD’nizi nasıl hazırlayacağınıza geçmek istiyorum.

Medya oluşturma aracını aşağıdaki bağlantıdan bilgisayarınıza indiriyorsunuz ve açtığınızda iki seçenek karşınıza çıkıyor:İmage


USB kurulum diski veya DVD hazırlamak için ikinci seçenek olan “Başka bir bilgisayar için yükleme medyası oluştur”u seçiyorsunuz.


İmage

Dili Türkçe, sürümü Windows 10 Home/Pro (Önceki Windows’unuz hangi sürümse onu seçmenizi öneririm. Örneğin; Windows 8.1/10 Pro kullanıcısı iseniz Windows 10 Pro’yu seçmeniz lisans sorunu yaşamamanız açısından doğru olacaktır.) olarak seçiyorsunuz. Mimari seçimi ise size kalmış.


İmage

Dil, sürüm ve mimari seçiminden sonra medya oluşturma ekranı geliyor. Eğer USB kurulum diski hazırlayacaksanız USB flash sürücüyü seçiyorsunuz. Windows 10 kurulum DVD'm olsun diyorsanız ISO dosyasını seçiyorsunuz.


İmage

Bu aşamadan sonra USB flash sürücüyü seçtiyseniz Windows 10 indiriliyor ve USB sürücünüze yazdırılıyor. ISO dosyasını seçtiyseniz Windows 10 ISO formatında bilgisayarınızda belirlediğiniz konuma indiriliyor. Sonradan DVD'ye veya USB yazdırmak size kalmış.


İmage


Rezerve ettiğiniz halde hala Windos 10 yükseltmesini yapamadıysanız, sorun yaşıyorsanız meyda oluşturma aracı bu noktada da işinize yarayacak. Bu sefer ilk ekranda “Bu bilgisayarı şimdi yükselt”i seçiyorsunuz.


İmage
Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu görüntüleyenler:
1 Misafir