Windows 10 Güncelleme Hatası


İşletim Sistemleri   

Yazar: Dizzy    0 Yorum    247 Görüntüleme
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy

Paylaşım Tarihi: 02.01.2016, 19:50:53 #1
Dizzy ∂ιzzу ѕєνιує 9999 gєηємι кяαℓ ∂ιzzу
Ultra Üye
Status: Çevrimdışı Yorumları:750 Konuları:221 Kayıt Tarihi:27.12.2015 Rep Puanı: 70

Resim http://i.hizliresim.com/Go5b9v.jpg

Merhaba bir windows 10 kullanıcısı olarak yaklaşık bir aydır güncelleme hatası alıyordum. Sorunu çözmeyi başardım aşşağıdaki yöntemleri kullanarak windows u sorunsuz güncelleyebilirsiniz.

Not: Ben 2 yöntemi kullanarak sorunu çözdüm bilginize.

1. Yöntem


Başlat‘menüsüne girip “CMD” yazıp çıkan Komut İstemine sağ tıklayarak “Yönetici Olarak Çalıştır” seçeneği ile açın. Komut sisteminde “SFC /SCANNOW” yazıp ENTER tuşuna basın. Bu işlem tamamlandığında bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Resim https://i.hizliresim.com/QZWnpZ.png

2. Yöntem
1.yöntemi yaptığınızda sorun halen devam ediyorsa Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın bulunan dosyayı indirim ( Allupdate.bat) dosyasına sağ tıklayarak “Yönetici Olarak Çalıştır” seçeneği ile çalıştırın. İşlem tamamlanıp DOS ekranı kapandıktan sonra bilgisayarınızı tekrardan başlatın.

3. Yöntem


Eğer 2 yöntemde de sorun çözülmedi ise  "başlat menüsüne girip “CMD” yazıp çıkan Komut İstemine “Yönetici Olarak Çalıştır” seçeneği ile açın.  Sonrasında aşağıdaki komutları sırasıyla uygulayıp test edin.
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth


4. Yöntem
DISM veya Sistem Güncelleştirme Hazırlık Aracı'nı kullanarak Windows Update hatalarını giderme makalesindeki işlemi uyguladıktan sonra bilgisayarınızı tekrar başlatın ve hatanın giderilip giderilmediğini gözlemleyin.


Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi