Windows 10 Güncelleme Hatası


İşletim Sistemleri   

Yazar: Dizzy    0 Yorum    208 Görüntüleme
  • 0 Oy - 0 Yüzde

Paylaşım Tarihi: 02.01.2016, 19:50:53 #1
Dizzy #Dizzy Başkan SEVİYE 9999
Ultra Üye
Status: Çevrimdışı Yorum Sayısı:615 Konu Sayısı:197 Üyelik Tarihi:27.12.2015 Rep Puanı: 56

İmage

Merhaba bir windows 10 kullanıcısı olarak yaklaşık bir aydır güncelleme hatası alıyordum. Sorunu çözmeyi başardım aşşağıdaki yöntemleri kullanarak windows u sorunsuz güncelleyebilirsiniz.

Not: Ben 2 yöntemi kullanarak sorunu çözdüm bilginize.

1. Yöntem


Başlat‘menüsüne girip “CMD” yazıp çıkan Komut İstemine sağ tıklayarak “Yönetici Olarak Çalıştır” seçeneği ile açın. Komut sisteminde “SFC /SCANNOW” yazıp ENTER tuşuna basın. Bu işlem tamamlandığında bilgisayarınızı yeniden başlatın.

İmage

2. Yöntem
1.yöntemi yaptığınızda sorun halen devam ediyorsa linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  bulunan dosyayı indirim ( Allupdate.bat) dosyasına sağ tıklayarak “Yönetici Olarak Çalıştır” seçeneği ile çalıştırın. İşlem tamamlanıp DOS ekranı kapandıktan sonra bilgisayarınızı tekrardan başlatın.

3. Yöntem


Eğer 2 yöntemde de sorun çözülmedi ise  "başlat menüsüne girip “CMD” yazıp çıkan Komut İstemine “Yönetici Olarak Çalıştır” seçeneği ile açın.  Sonrasında aşağıdaki komutları sırasıyla uygulayıp test edin.
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth


4. Yöntem
DISM veya Sistem Güncelleştirme Hazırlık Aracı'nı kullanarak Windows Update hatalarını giderme makalesindeki işlemi uyguladıktan sonra bilgisayarınızı tekrar başlatın ve hatanın giderilip giderilmediğini gözlemleyin.Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu görüntüleyenler:
1 Misafir