WİNDOWS 10'DA HAYATINIZI KOLAYLAŞTIRACAK HİÇ BİLMEDİĞİNİZ 6 SÜPER YÖNTEM


İşletim Sistemleri   

Yazar: FrankenStein    1 Yorum    222 Görüntüleme

Paylaşım Tarihi: 31.05.2016, 21:15:13 #1
FrankenStein Ceyhun Was Here ...
Cezalı Üye
Status: Çevrimdışı Yorumları:294 Konuları:65 Kayıt Tarihi:30.05.2016

windows-10-ipuclari-blog-b_640x360.jpg

Windows 10 için yeni 10565 yapısı yayınlandı. Bu yapıyla beraber yeni bazı Windows 10 kullanım kısa yolları ve kolaylıkları da işletim sistemine dahil oldu. Bunlara "kısa" bir göz atmakta fayda var.

Windows 10’da kullanım tecrübenizi artıracak, uygulama ve programlara hatta masa üzerine hemen hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlayacak var. Bunları hemen sizlerle paylaşalım istedik.

Tüm pencereli kapat aktif pencere kalsın

Masa üzerinde birçok pencere açık ama bunları aktif olan hariç küçültmek istiyorsanız çok kolay bir yolu var. Aktif olan pencereyi farenizle üzerinden tutarak hızlıca sağa sola sallayın. Tutuğunuz pencere kalacak ama diğerleri küçülecek. Bu özellik Windows 7 ve 8’de de vardı. Microsoft bu yöntemden vazgeçmemiş.


windows-10-ipuclari-blog-1b.jpg
Önemli yeni Windows klavye kısayolları

Win tuşu + I ayarlar menüsünü, Win tuşu + A Hareketler menüsünü ve Win tuşu + X gizli bir başlat menüsü açıyor.

Çöp kutusunu Başlat menüsüne ekleyin

Masa üzerindeki Çöp Kutunuza giderek ona sağ tıklayın. Burada Başlat Menüsüne ekle seçeneğini seçin ve tıklayın. Çöp kutunuz Başlat Menünüze bir “kutu” olarak eklenecektir.


windows-10-ipuclari-blog-1.jpg

Arka plan uygulamaları “scroll” tekniği

Bir program aktif olmasa da onu “scroll” edebilirsiniz. Yani tarayıcınız aktif pencerede olmasa da, o pencereyi seçmeden sayfayı aşağı yukarı farenin tekerleğiyle hareket ettirmeniz mümkün. Bunun içinAyarlar/Cihazlar/ Fare ve Dokunma Ayarları kısmına giderek "Pencereyi fareyi üzerine getirdiğimde hareket ettir" seçeneğini aktif yapmanız yetiyor.

Daha hızlı Başlat menüsü

Başlat menüsünde Tüm Programlar seçeneği programlarınızı alfabetik sıraya diziyor. Bu noktada aradığınız harfi bulmak için listeyi aşağı yukarı gezmek zorunda kalabiliyorsunuz. Oysa Başlat Menüsünde Tüm Programlar’ı seçtiğinizde her hangi bir harfe tıklarsanız istediğiniz programa çok daha kolay ulaşacağınız bir arayüzle karşılaşacaksınız.


MEMORYHACKERS FARKIYLA

Paylaşım Tarihi: 31.05.2016, 21:24:19 #2
SpeedyGonzales Delikanlı
Onaylı Uye
Status: Çevrimdışı Yorumları:102 Konuları:10 Kayıt Tarihi:29.05.2016 Rep Puanı: 6

Temmuz 2015 de duyurulmuş bir haberi, yeni bir habermiş gibi yayınlıyorsun. Kasım 2015 de de 1151 güncellemesi duyuruldu ve çıktığından 1-2 ay sonra sunulmaya başlandı. Konu açıyorsunuz yarar sağlamaya çalışıyorsunuz anlarım da eski haberleri içeriğini dahi bilmeden paylaşıp yarardan çok zarar veriyorsunuz.
Önceki Konu Sonraki Konu

Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi