WhatsApp Yedekleme Nasıl Yapılır?


Sosyal Ağlar   

Yazar: ErdemMH    2 Yorum    380 Görüntüleme

Paylaşım Tarihi: 01.01.2016, 20:39:09 #1
ErdemMH .
Süper Üye
Status: Çevrimdışı Yorumları:647 Konuları:122 Kayıt Tarihi:10.12.2015 Rep Puanı: 224

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bugün Android kullanıcıları için önemli bir güncelleme aldı. Android kullanıcılarının artık WhatsAppsunucuları yerine, daha fazla güvenecekleri kendi Google Drive depolama alanlarına mesaj, fotoğraf, ses kaydı ve video geçmişini yedekleyebilecekleri, Google Drive yedekleme özelliği, WhatsApp'a son güncelleme ile geldi.


Peki, WhatsApp mesajlarını, fotoğraflarını, videolarını ve ses kayıtlarınıGoogle Drive'a yedekleme nasıl yapılıyor? İşte adım adım "WhatsApp verileri Google Drive hesabına nasıl yedeklenir?" sorusunun cevabı.


drive_whatsapp_n6_double.png

[b]WhatsApp verilerini Google Drive hesabına yedekleme

[/b]

WhatsApp yedeklemesi için öncelikle en güncel WhatsApp, Google Drive uygulamalarını kullandığınızdan emin olun.Sonrasında WhatsApp uygulamasından sırası ile "Ayarlar > Sohbetler ve Aramalar > Sohbet Yedeği > Google Drive'a yedekle" yolunu izleyerekGoogle Drive yedeklemesini yapacağınız bölüme ulaşın. Son olarak yedeklemenin otomatik olarak yapılma sıklığını ayarlayın ve yedeklemeişlemini başlatın. İsterseniz her seferinde manuel olarak da yedekleme yapabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yedekleme tamamlanacaktır.WhatsApp yedeklemesini Google Drive hesabından silmeWhatsApp verilerini Google Drive hesabınızdan silmek içinse ilk olarak aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Google Drive hesabınıza ulaşın. Daha sonra sağ üstte yer alan "anahtar dişlisi" ikonuna tıklayın ve açılan seçeneklerden "ayarlar" açın. Sonraki adımda açılan pop-up penceresinde soldaki "uygulamaları yönet" sekmesine tıklayın ve açılan listenin sonlarında yer alan WhatsApp uygulamasını bulun. Son olarak verileri silmek için "seçenekler > gizli uygulama verilerini sil", uygulama bağlantısını kesmek için "seçenekler > Drive bağlantısını kes" yolunu izleyin.
[b]Yukarıda anlattığımız gibi isterseniz WhatsApp verilerinizi Google Drive hesabınıza yedekleyebilir ya da istediğiniz zaman WhatsApp yedeklemesini Google Drive hesabınızdan kolaylıkla silebilirsiniz.[/b]
Son Düzenleme: 01.01.2016, 20:40:23, Düzenleyen: ErdemMH.

Paylaşım Tarihi: 01.01.2016, 20:47:43 #2
Chronic Cezalı Üye
Cezalı Üye
Status: Çevrimdışı Yorumları:1,104 Konuları:38 Kayıt Tarihi:13.12.2015

Teşekkürler.

Paylaşım Tarihi: 01.01.2016, 20:48:23 #3
Serenity Sükûnet
Cezalı Üye
Status: Çevrimdışı Yorumları:265 Konuları:87 Kayıt Tarihi:17.12.2015

çocuk yedeklemeyle kafayı bozcak Big Grin
Önceki Konu Sonraki Konu

Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi