WhatsApp Hesabınız Daha Güvenli Olacak


Genel & Off Topic    Konu Dışı , Eğlence-Muhabbet , Tanışma , Yarışma & Etkinlik Bölümü

Yazar: AimCraviTe    0 Yorum    88 Görüntüleme
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy

Paylaşım Tarihi: 31.07.2016, 14:09:20 #1
AimCraviTe Krekir
Cezalı Üye
Status: Çevrimdışı Yorumları:319 Konuları:86 Kayıt Tarihi:17.11.2015

WhatsApp hesabınız, güvenlik önlemleriyle sarılmaya devam ediyor. Peki WhatsApp ekibi, bu sefer hangi güvenlik aşamalarını getirmek için çalışıyor?
29.07.2016 / 23:55Resim http://s01.shiftdelete.net/img/general_b/16-07/30/whatsapp-2.jpg
WhatsApp, tüm dünyada en çok kullanılan iletişim kurma programlarından biri. Programın büyüklüğü, zamanında Facebook tarafından 19 milyar dolar ödenerek satın alınmasını sağlamıştı. Bu denli önemli bir programın dahagüvenli olması için çalışmalar sürüyor. Kısa bir süre önce uçtan uca şifreleme gelen programa, şimdi de iki aşamalı güvenlik önlemi gelmesi söz konusu.
Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın
Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın
Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın

Beta sürümünde keşfedildi
Banka sistemlerinin dışında Apple ID, Instagram gibi servisler hâlihazırda iki aşamalı güvenlik ile korunuyor. Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın haberine göre WhatsApp uygulamasının son beta sürümünde APK içerisinde bazı yeni dosyalara rastlandı. Bu dosyalar, iki aşamalı güvenlik doğrulamalarına bir işaret olarak görülüyor.
Ne için kullanılacak?
Buluna dosyalara rağmen, beta sürümünde bu özelliğin olacağını söyleyen herhangi bir ibare ya da yenilik bulunmuyor. Bildiğiniz gibi WhatsAppuygulaması, ilk kez yüklendiğinde bir kod istiyor. Söylentilere göre gelecek olan iki aşamalı güvelik doğrulaması bunun için kullanılacak.
whatsapp-android.jpg
Yedekleri geri yüklemek için kullanılabilir
Bir başka ihtimal ise konuşma yedeklerinin yüklenmesinde doğrulama yapmak. Standart ayarlarda WhatsApp konuşmalarınızın yedeği her gün 03.00’te alınır. Telefonu doğruladıktan sonra da WhatsApp, bu yedekleri SDkartınızdan geri yükler. Ancak gelecek sistemde iki aşamalı güvenlik doğrulaması, yedekleri geri yüklemek için kullanılabilir. Bu sayede telefonun yalnızca asıl sahibi yedekleri geri yükleyebilir.


Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi