Webmaster Nedir ? Ne Değildir ?


Webmaster Genel   

Yazar: Dizzy    0 Yorum    297 Görüntüleme
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy

Paylaşım Tarihi: 03.01.2016, 19:55:32 #1
Dizzy ∂ιzzу ѕєνιує 9999 gєηємι кяαℓ ∂ιzzу
Ultra Üye
Status: Çevrimdışı Yorumları:751 Konuları:221 Kayıt Tarihi:27.12.2015 Rep Puanı: 70

Web Master Nedir Ne Değildir ? 
Webmaster (Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın: Ağ yöneticisi), Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın geliştiren kişi anlamında kullanılan bir terimdir. Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın master kelimesi bu terimde uzman anlamında kullanılmaktadır.Webmaster'lar, Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş YapınSitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş YapınSitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş YapınSitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın taraflı işlemler vb görevlerde uzman olan kişilerin oluşturduğu ekipte koordinasyon sağlama görevi alabilirler.
Webmaster'ların çalışma biçimleri farklı koşullara göre değişmektedir. Bir firmada tam zamanlı bir çalışan olarak, bir projede proje bazlı bir görev alarak veya dışarıdanfreelance iş alarak çalışmaktadırlar.
Maddi kazanç için değil,gönüllü olarak bu işi yapanlar kendilerine Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın derler. Webmasterlar, bir şirkete bağlı olarak ya da bağımsız çalışabilirler.

Webmasterların kullandıkları İnternet programlama dilleri :

  • Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın: Microsoft'un geliştirdiği bir teknolojidir.


  • Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın: Microsoft'un geliştirdiği bir teknolojidir.


  • Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın: Bütün işlemleri tek bir sayfa içinde döndürür.


  • Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın: Style dosyalarını içinde barındırır sayfa renk yazı fontu ve bunun gibi verileri burdan alır ve sayfaya uygular ayrı bir programlama dilidir.


  • Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın: Web programlama dilidir.


  • Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın: Bir betik (script) dilidir.


  • Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın: Web işaretleme dilidir.


  • Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın: Bir web programlama dilidir.


  • Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın: Güçlü Programlama çatılarınıda barındıran bir programlama dilidir.

Kullanıcı İmzası
Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın
YOUTUBE KANALIM : Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın


Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi