Watch Dogs Virüsü Nasıl Silinir?


İşletim Sistemleri   

Yazar: Dizzy    1 Yorum    390 Görüntüleme
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy

Paylaşım Tarihi: 30.01.2016, 17:53:24 #1
Dizzy ∂ιzzу ѕєνιує 9999 gєηємι кяαℓ ∂ιzzу
Ultra Üye
Status: Çevrimdışı Yorumları:751 Konuları:221 Kayıt Tarihi:27.12.2015 Rep Puanı: 70

Watch Dogs Virüsü Nasıl Silinir?

Resim https://nasilyapalim.com/wp-content/uploads/watch-dogs.jpg

Watch Dogs’u torrent sitelerinden ücretsiz olarak kaçak yollarla indirenler hiç ummadıkları bir olayla karşılartılar zira korsanlar bu oyunun içine Bitcoin Virüsü yerleştirmişlerdi. Zaten oyun oynayanların şikayeti sistemleri ne kadar güçlü ve de pahalı olsalar dahi oyunun her 20-30 saniyede bir kasılmasından dolayı oyunun oynanamaz hale gelmesiydi.

Evet Hackerlar bence çok mantıklı düşünüp bu kadar ilgi çekecek oyunu kırıp içine bu virüsü yerleştirmişler. Muhtemelen Bitcoin’den milyon dolarları kazanmışlardır.
Neyse fazla söze ne hacet gelelim asıl konumuza

Watch Dogs virüsü nasıl silinir? 

Öncelikle sizin bilgisayarınızda bu virüs var mı bunu kontrol etmeniz lazım. Virüs C:\Users\[Kullanıcı Adınız]\AppData\Roaming\OaPja\ konumunda bulunuyor. Eğer bu konumda winlogin.exe ve ltc.exe adlı iki uygulama varsa bu iki uygulamayı derhal bilgisayarınızdan kaldırın. Zaten kasılmaların sebebi de bu iki dosyacık. Bunların çalışması sizin bilgisayarınızı kasıyor ve de hackerler sizin üzerinizden paraları götürüyorlar.

Öncelikle bu virüsü Görev Yöneticisinden(Ctrl+Shift+Delete Düğmelerine basın)kaldırıp daha sonra yukarıda verdiğim dosya yolundan silin.

Ardından bence en önemlisi bu arkadaşlar Norton veya Kaspersky Internet Security gibi yasal yani ücretli bir virüs programı kullanın ki ve de artık korsan olayından uzak durun ki bir daha başınıza böyle kötü olaylar gelmesin. Korsandan uzak durun diyorum şundan arkadaşlar Watch Dogs PlayStation Store’da 60 Tl den sunuldu bence bu fiyata bulunmaz nimet. 60 Tl vermeyeceğim diye bunca virüsle uğraşmanıza değmez arkadaşlar.

Benden bu kadar umarım faydalı bir makale olmuştur eğer arkadaşlarınızda bu Watch Dogs virüsü ile uğraşıyorlarsa lütfen makaleyi makale üzerinde bulunan Facebook, Twitter paylaşım düğmelerine basarak paylaşın ki, daha çok kişiye yardımımız olsun.

Makalemi ısrarla okuduğunuz için teşekkür ederim;

Kullanıcı İmzası
Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın
YOUTUBE KANALIM : Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın

Paylaşım Tarihi: 31.01.2016, 06:55:15 #2
cagayay6734 Yeğen
Kayıtlı Üye
Status: Çevrimdışı Yorumları:33 Konuları:1 Kayıt Tarihi:31.01.2016 Rep Puanı: 0

THANKS BROTHER !


Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi