Ücretsiz Site Oluştur


Webmaster Genel   

Yazar: Emir Official    1 Yorum    442 Görüntüleme
Konu Kapalı

Paylaşım Tarihi: 26.03.2016, 21:24:21 #1
Emir Official Cezalı Üye
Cezalı Üye
Status: Çevrimdışı Yorumları:100 Konuları:43 Kayıt Tarihi:25.03.2016

ALINTI DEĞİLDİR  : NOT : RESİMLER ALINTIDIR
ilk önce Google hesabınıza giriş yapın. Eğer Google da hesabınız yoksa açılan sayfadan “ücretsiz bir hesap oluşturun” bağlantısına tıklayarak ücretsiz yeni bir hesap oluşturun.
web-site-kurma-1.jpg
Google hesabınıza giriş yapılmış durumdayken web tarayıcınızda yeni bir pen blogspot kayıt olma sayfasını açın. Aşağıda resimde görüldüğü gibi bir sayfa gelmiş olması gerekir. Görünen isim yazan yerin karşısına internette görünmesini istediğiniz bir isim yazın ve hizmet şartlarını kabul ettikten sonra sağ alttaki DEVAM butonuna tıklayarak devam edin.
web-site-kurma-2.jpg
Karşınaza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. İlk bloğunuzu oluşturmak için “BLOĞUNUZU ŞİMDİ OLUŞTURUN” butonuna tıklayarak devam ediyoruz.
web-site-kurma-3.jpg
 Bu aşamada bloğunuza bir başlık seçmeniz gerekiyor. Fakat başlığınızı seçerken dikkat etmeniz gereken bazı önemli faktörler var. Öncelikle siteniz hangi konuda olacak? Bunu belirlemeniz lazım. Sitenizin konusu ve başlığı tutarlı olmalıdır.  Ayrıca siteniz Google gibi arama motorlarında bu başlığa göre görünecektir. Örneğin Moda ile ilgli yazılar ekleyecekseniz, sitenizin başlığı moda ile ilgli bir başlık olmalıdır. Örneğin “2012 Kot Modası” veya “Yaseminin Moda Dünyası” Arama motorları web sitenizi üst sıralarda çıkarmak için başlığınıza, yazılarınızın içeriğine ve ilgili kelimelere bakacaktır. Örneğin “Abiye modelleri” arama sorgusunda sizin bloğunuzun çıkmasını istiyorsanız “Yılın En Trend Abiye Modelleri” şeklinde bir başlık kullanabilirsiniz. Tabiki Googleda ön sıralarda olmak sadece başlığınızla ilgili değildir fakat blog kurarken bu aşamada bilmeniz gereken budur.
web-site-kurma-4.jpg
Bazılarınızın küçük bir blog kurarak para mı kazanılır? diyerek bu işi hiç önemsemediğini biliyorum fakat size şimdi aklıma gelen bir örnek vermek istiyorum. Madem moda ile başladık modadan örnek vereyim. Google arama motoruna “Moda” yazın ve çıkan sonuçları inceleyin. 3. sırada “modacadisi.blogspot.com” isimli bir blog çıktığını göreceksiniz. Moda kelimesi aylık 1.000.000 kişinin aradığı bir kelimedir. Yani bu sitenize hergün binlerce kişinin gelmesi anlamına geliyor. Bu bloğa girip baktığınızda sağda pek çok ***ın olduğunu göreceksiniz. Bu reklamlardaki firma sahipleri blog sahibine uçuk miktarlarda para ödemektedir. Ve böyle bir bloğa sahip olmak inana çok zor değil. Sadece inanmak ve birazda zaman ayrımak gerekiyor.
Şimdi konumuza dönelim. Blog başlığınızı yazdıktan sonra blog adresi yazan bölüme bloğunuzun adresiniz yazın. Ör. http://www.modadunyasi.blogspot.com gibi. Burada yazdığınız adres, kullanıcıların internet tarayıcılarına yazarak sizin sitenize ulaşabilecekleri adrestir. Elbette buraya yazdığınız adres te bloğunuzun konusuyla ilgli olmalıdır. Gereken yerleri doldurduktan sonra devam butonuna tıklıyoruz.
Bu aşamadan bloğumuza bir şablon seçeceğiz. Site şablonu o sitenin görünümünü belirler. Beğendiğiniz bir şablonu seçin. İpucu: Mavi tonlar gökyüzünü temsil ettiği için her zaman daha yumuşak ve huzur verir..
web-site-kurma-5.jpg
Bloğunuz oluşlturuldu. Artık yazılarınızı eklemeye başlayabilirsiniz. Bloglamaya başla butonuna tıklayarak ilk yazınızı veya resimlerinizi ekleyin.
web-site-kurma-6.jpg
İlk yazınızı eklemeden önce ne yazacağınıza karar verin. Başından beri moda ile örnek verdiğim için yine moda ile devam etmek istiyorum. Amacımız para kazanmak ise buna göre içerikler oluşturmalıyız. Örneğin “Kot modası” ile ilgli bir makale yazalım ve Google’ın resim arşivinden yılın moda kot modellerini ekleyelim. Fakat sadece resim eklemekle olmaz. Mutlaka bu resimlere bir modacı gibi yorum yapmanız lazım. Yani sitenizin moda ile ilglii kelimelerde üst sıralarda çıkması için yazı gerekiyor. Her resim için bir paragraflık bir yorum yapsanız hiç fena olmaz. Bu durumda başlık yazan bölüme “Kot Modasi ve Yorumlar” gibi birşeyler yazabilirsiniz. Sizin hayal gücünüze kalmış. İnternette bir kız gördüm. Kendisi giyinip fotoğraflarını çekip bloğuna koyup birde kendi kendine yorum yapıyordu Smile
Kendinizi bir modacı gibi düşünüp içinizden ne geliyorsa onu yazın. Tabi biz burada web site kurmayı anlatırken modayı örnek verdik ama siz hangi konularla ilgliyseniz o konuda blog açıp yazmaya başlayın. Fakat kesinlikle başkalarının sitelerinden kopyala/yapıştır yapmayın. Sitenize kopya yazılar eklersenizi Web siteniz kesinlikle Google aramalarında çıkmaz. Bu durumda sitenize hiç ziyaretçi gelmez ve para kazanamazsınız.
Yazınızı ekledikten sonra “Kaydı yayınla” butonuna tıklayrak bloğunuzu oluşturabilirsiniz.
web-site-kurma-7.jpg
Son Düzenleme: 28.10.2016, 00:19:10, Düzenleyen: LazHayalet.

Paylaşım Tarihi: 02.04.2016, 14:45:22 #2
By NaNo By Nano Was Here...
Cezalı Üye
Status: Çevrimdışı Yorumları:402 Konuları:182 Kayıt Tarihi:21.01.2016

Yararlı Paylaşım Teşekkürler....
Önceki Konu Sonraki Konu

Konu Kapalı
Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi