Ubuntu Destekli Meizu MX4 Geliyor


Mobil Cihazlar   

Yazar: Azrail    0 Yorum    148 Görüntüleme

Paylaşım Tarihi: 31.01.2016, 12:58:59 #1
Azrail Because.
Süper Üye
Status: Çevrimdışı Yorumları:535 Konuları:55 Kayıt Tarihi:24.01.2016 Rep Puanı: 75

ubuntu-touch-meizu.jpg

Mobil pazara uzun zamandır girmek isteyenUbuntu, Çin’de Meizu ile önemli bir antlaşmaya imza attı. Antlaşmaya göre, Meizu’nun yeni nesilFlyme arayüzü Ubuntu alt yapısı ile gelecek ve Ubuntu’ya bağlı tüm uygulamaları destekleyecek.


Ubuntu destekli Meizu MX4‘ün, 2015 ilk çeyreğnde Çin’de satışa çıkması bekleniyor. Meizu’nun başka hangi modellerinin Ubuntu destekleyeceği ve bu telefonların Avrupa’da da satışa çıkıp çıkmayacağı henüz belli değil. MWC 2014’ te ( Mobil Dünya Kongresi ) iki firma ön protokol imzalamış ve prototip MX3 cihazı üzerinde sunum yapmıştı. Ancak bu sunumdan beri, telefon hakkında başka bir bilgi gelmemişti.


Ubuntu Touch, geçtiğimiz iki yıldır Canonicaltarafından geliştiriliyordu. Tanıtıldığı 2013 Şubatında büyük sükse yapmış, kısa bir süre sonra da Nexus 4 için imaj dosyası yayınlanmıştı. Henüz alfa aşamasında bile olmayan işletim sistemi, kullanıcılar tarafından büyük ilgi görmüş ancak güncellemelerin yavaşlığı yüzünden belli bir sonra kaderine terk edilmişti. Ubuntu Touch, masa üstü deneyimini tablet ve telefonlarda tam anlamıyla sunmayı vaat ederken, aynı zamanda Blackberry 10’a benzer kontrol sistemi ile de ilgi uyandırmıştı.

Meizu, AliBaba ile birlikte çalışarak, firmaya özel arayüz ve telefon üretmişti. Büyük ihtimalle Canonical ile de, bu şekilde anlaşarak Ubuntu tabanlı bir telefon üretecektir. Bakalım unutulmaya yüz tutmuş Ubuntu Touch, bu atılımı ile cep telefonu pazarında kendine bir yer edinebilecek mi?

gsmarena_0011-554x350.jpg


not = Alıntıdır

Kullanıcı İmzası
En Karanlık Gece Bile Sona Erer ve Güneş Yeniden Doğar.


Adama Adam Gibi Davranırız.

Keşke Mallara Zam Gelsede Kendilerini Ucuza Satmasalar.

Önceki Konu Sonraki Konu

Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi