Twitter Hacklendi Bilgileri Satılan 32 Milyon Kullanıcıdan Biri de Siz Olabilirsiniz


Twitter   

Yazar: XGuardiaN    0 Yorum    182 Görüntüleme

Paylaşım Tarihi: 09.06.2016, 11:13:59 #1
XGuardiaN #Fako/Reissss #
Süper Üye
Status: Çevrimdışı Yorumları:457 Konuları:178 Kayıt Tarihi:21.10.2015 Rep Puanı: 43

go8E12.jpg
Rus siber korsanların son hedefi Twitter oldu. Yaklaşık 32 milyon kişinin bilgilerini ele geçiren korsanlar, elde ettikleri veritabanını internet üzerinden satışa çıkardı.


Siber saldırıların son hedeflerinden biri de mikroblog sitesi Twitter oldu. Rus hackerlar tarafından yapılan siber hırsızlık girişimi sonucunda 32 milyon kullanıcının hesap bilgileri ele geçirildi. Genellikle kolay şifreli hesapların hedef alındığı saldırıda bilgileri ele geçirilen kullanıcı sayısı Twitter’ın aylık aktif kullanıcı sayısınınyüzde 10’unundan daha fazlasını oluşturuyor.
 Kaç Kişinin Hesap Bilgileri Ele Geçirildi?
LeakedSource’un verdiği bilgilere göre hesapları ele geçiren korsanlar elde ettikleri veritabanını çoktan satışa çıkardı. Tessa88 takma adlı bir kullanıcı 10 bitcoin ya da yaklaşık 6000 bin dolar karşılığında kullanıcı bilgilerini Deep Web üzerinden pazarlıyor. Hacklenen hesap sayısına dair iddialar da biraz çelişkili. İlk gelen rakamlar bir hayli yüksek olsa da LeakedSource’a göre korsanların ele geçirdiği hesap sayısı 33 milyonun biraz altında.

Kullanıcı İmzası
           m3DPrY.jpg
Önceki Konu Sonraki Konu

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi