Toyota,iki tekerlekli ulaşım aracı Wingletin Testlerine Başladı


Eğlence-Muhabbet Bölümü    Eğlencenin dibine vuracağımız yer , tamda burası :D

Yazar: azmicanmetin    0 Yorum    203 Görüntüleme

Paylaşım Tarihi: 26.03.2016, 19:16:11 #1
azmicanmetin Yeğen
Aktif Üye
Status: Çevrimdışı Yorumları:34 Konuları:5 Kayıt Tarihi:18.03.2016 Rep Puanı: 0

toyota-winglet.jpg
Japon otomotiv devi Toyota, 2008’den bu yana kişisel bir ulaşım aracı hazırlamak için çalışıyor. Segway tarzındaki aracın satışa çıkacak versiyonu nihayet tamamlanmak üzere.


Toyota’nın hazırladığı iki tekerlekli kişisel ulaşım aracının öne çıktığı iki farklı nokta var, bunlardan biri güvenlik. Bu hususta özellikle çaba gösteren Toyota, Winglet isimli aracın benzer sınıfta yer alan ürünlere göre çok daha güvenli olduğunu savunuyor.

Diğer bir avantaj ise kullanım kolaylığı olacak. Tokyo’da test edilen yeni ulaşım aracı en fazla 6 km/saat hıza ulaşabiliyor. Yüksek hızlara çıkılmadığından, güvenlik konusunda da herhangi bir engel teşkil etmiyor. Ancak, yine de sürücüler her ihtimale karşı test sırasında kask takıyor.

Bir yıllık test süreci sonrasında satışına başlanacak olan ulaşım aracının şarjı tamamen doldurulduğunda 4 km menzile sahip oluyor. Kısa mesafelere kolay ulaşım için tasarlanan Winglet’i yalnızca sınavına girip başarıyla tamamlayanlar ya da motosiklet ehliyeti olanlar deneyebiliyor.
Son Düzenleme: 26.03.2016, 19:17:59, Düzenleyen: azmicanmetin.
Önceki Konu Sonraki Konu

Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi