Tizen İşletim Sistemli Samsung Z3 Global Olarak Satışa Çıkıyor!


Mobil Cihazlar   

Yazar: TolgaMH    0 Yorum    173 Görüntüleme
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy

Paylaşım Tarihi: 30.01.2016, 20:59:54 #1
TolgaMH C++ VB.NET C# -- MYX
Cezalı Üye
Status: Çevrimdışı Yorumları:386 Konuları:89 Kayıt Tarihi:03.01.2016

Resim http://cdn.webtekno.com/article/13885/preview/tizen-isletim-sistemli-samsung-z3-global-olarak-satisa-cikiyor-705x290.jpg
Samsung'un Tizen işletim sistemini denediği en ciddi telefonu Z3, Hindistan'dan sonra Avrupa ve Rusya arenasına da çıkıyor!
Bildiğiniz üzere mobil dünyada sadece üç büyük işletim sisteminden bahsetmekteyiz. A[b]ndroid, İOS ve Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın Phone. Kullanıcı sayılarına göre değerlendirilen bu işletim sistemlerinin en stabil durum sergileyeni tartışmasız iOS. Apple'ın kendi yazılımını kendi donanımıyla birleştirmesi. Normalde Nokia'nun kullandığı WP'nin Microsoft'un almasıyla tıpkı Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapınpple gibi bir kimliğe bürünmesiyle tek ortalıkta kalan Android'di.
[/b]


Sayısal olarak milyonlarca telefonda bulunuyor olsa da stabilite konusunda birkaç Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın dışında sorunlar yaşayan Android'in artısı global olması iken en büyük eksisi ise Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın ve Apple'ın yaptığı gibi sadece birkaç telefona yoğunlaşamıyorlar.
Resim http://cdn.webtekno.com/custom/images/Samsung-Z3(1).jpg
LG'nin yazılımı da Samsung'un yazılımı da Android olmasına rağmen her markada kullanım farkları bulunuyor. Hal böyle olunca bir de [b]TouchWiz sıkıntısı yaşamış [url=]Samsung, hem Apple gibi kendi yağında kavrulacak bir firma olmak adına hem de Android ve TouchWiz sıkıntılarından arınmak için kendi Tizen işletim sistemini geliştirmişti. Şu anda 2.4 sürümünde olan Tizen için yoğun çalışmalar harcayan firmanın en sağlam prototipi diyebileceğimiz Samsung Z3 telefonu Hindistan'da 130 Dolar'dan satışa çıkmıştı.
[/b]


Şimdi ise [b]Avrupa ve Rusya başta olmak üzere küresel pazara çıkacak olan Z3, hem kullanıcılarına Tizen işletim sistemini test etme fırsatı hem de geliştiriciler için bir örnek telefon dağıtmış olacak. Eğer işler umduğu gibi giderse ilerleyen zamanlarda Samsung kendi işetim sistemiyle devam edecek bir firma olacaktır. Ki böyle bir adım (Tizen'in ne kadar iyi olacağına bağlı) Samsung zaten en çok satan firmalardan biri iken kalitesini de iyice arttırabilme şansı bulacak. Alıntıdır[/b]
Son Düzenleme: 30.01.2016, 21:40:22, Düzenleyen: TolgaMH. Sebep: url


Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi