Tanımlanamayan Ağ Hatası ve Çözümü


İnternet   

Yazar: Dizzy    0 Yorum    258 Görüntüleme

Paylaşım Tarihi: 30.01.2016, 17:13:39 #1
Dizzy ∂ιzzу ѕєνιує 9999 gєηємι кяαℓ ∂ιzzу
Ultra Üye
Status: Çevrimdışı Yorumları:761 Konuları:222 Kayıt Tarihi:27.12.2015 Rep Puanı: 70

Tanımlanamayan Ağ Hatası ve Çözümü

internet_tasima-620x346.jpg

geçtiğimiz günlerde laptop cihazımda tanımlanamayan ağ sorunu ile karşılaştım. Kendi bildiğim bütün yöntemleri denedim olmadı, çevremde üst düzey bilgisayardan anlayan arkadaşlarıma sordum olmadı, internetten bulduğum yöntemleri denedim olmadı. “Tanımlanamayan ağ internet erişim yok” hatasını sürekli alıp durdum. Bu sorunla karşılaşan arkadaşlar için çözüm yollarını sıralayacağım. Çözüm yollarını sırasıyla deneyin, elbette ki biri olumlu sonuçlanacaktır. Kesin çözüm olacak adımları ilk başa listelemeye çalıştım. Muhtemelen ilk 4 adımda sorununuz çözülecektir.

Tanımlanamayan Ağ Sorunu Nasıl Çözülür

Başlat’a tıklayın. Arama kısmına çalıştır yazın ve ardından “msconfig” yazın. Karşınıza çıkan pencerede “##Id_string1.6844″ ile başlayan bir hizmet olacak, eğer bu hizmet varsa seçili işareti kaldırın ve bilgisayarı yeniden başlatın. Bu hizmet varsa kesin bu sorun nedeniyletanımlanamayan ağ hatası alıyorsunuz. Tick işaretini kaldırdıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatarak internete girebilirsiniz. Eğer yoksa da diğer adımları deneyin.

Buraya listelediğim bütün adımları denedim, yaptığım araştırmalar sonucunda kesin çözüm 1. yoldaki “##Id_string1.6844″ tickini kaldırmak. Ancak bu bende yoktu ve diğer tüm adımları da denemiştim. Tam pes etmek üzereyken; Ağ – Ağ Paylaşım Merkezi – Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştirin kısmına kadar geldim. “Kablosuz Ağ Bağlantısı” üzerine gelip sağ tıklayıp “Özellikler” sayfasına gittim. Burada “Bu Bağlantı İçin Aşağıdaki Öğeleri Kullan” kısmı var ve tick işareti ile seçilmiş hepsi. Burada bulunan “Hotspot Shield Routing Driver 6” kısmı işaretliydi, bunu kaldırdığımda internete sorunsuz şekilde girebildim.

Ağ sayfasını açın. Ağ Paylaşım Merkezi’ne tıklayın. Soldaki kısımdan “Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştirin” seçeneğine tıklayın. “Kablosuz Ağ Bağlantısı” simgesi üzerine gelin ve sağ tıklayın. Sağ alt kısımda “Özellikler” kısmına girin. “aşağıdaki ip adreslerini kullan” seçeneğini seçin.
Tanımlanamayan Ağ Hatası ve ÇözümüModeminiz Airteis İse;İP Adresi: 192.168.2.64Alt Ağ Maskesi: 255.255.255.0 (Otomatik Dolacaktır.)Varsayılan Ağ Geçidi: 192.168.2.1Modeminiz ZyXel İse;İP Adresi: 192.168.1.64Alt Ağ Maskesi: 255.255.255.0 (Otomatik Dolacaktır.)Varsayılan Ağ Geçidi: 192.168.1.1DNS Alanlarına İse;Tercih Edilen DNS Sunucusu: 8.8.8.8, Diğer DNS Sunucusu: 8.8.4.4 şeklinde girebilirsiniz.
Bağlantınız üzerinde (!) işareti var ise; DNS adreslerinizi değiştirin. Ağ / Ağ Paylaşım Merkezi / Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştirin / Yerel Ağ Bağlantısına Sağ Tıkla Özellikler / İnternet Protokol Sürüm 4 / Aşağıdaki DNS Sunucu Adreslerini Kullan sayfasına kadar gelin ve ilk satıra 4.2.2.3, ikinci satıra 4.2.2.5 yazın ve tamam diyerek kaydedin.

Başlat’a tıkla, arama kısmına Çalıştır yaz ve çıkan pencereye “cmd” yazıp enter de. Açılan pencereye “netsh in ip reset” yaz entera bas. “netsh firewall reset” yazıp entera bas. “netsh winsock reset” yazıp entera bas. Bu 3 adımı uyguladıktan sonra da bilgisayarı yeniden başlatın.

Bu hatayı almadan önce, yani internete bağlanabildiğiniz döneme sisteme geri yükleme yaparak internete bağlanmayı deneyebilirsiniz.

Ağ – Ağ Paylaşım Merkezi – Bağdaştırıcı Ayarlarını Görüntüleyin adımlarını uyguladıktan sonra “Yerel Ağ Bağlantısı” seçeneğine sağ tıklayın ve devre dışı bırakıp tekrar aktif hale getirin.

Başlat’a tıklayın, Denetim Masası’na girin. Ağ ve İnternet’e tıkladıktan sonra burada ev grubu sekmesinin altında yer alan “ev grubu ve paylaşım seçeneklerini belirle” yazısına tıklayın. Daha sonra “gelişmiş paylaşım ayarlarını değiştir” seçeneğine tıklayın. En üstte ağ bulma sekmesinde “ağ bulmayı kapat” seçeneğini işaretleyin ve değişiklikleri kaydedin.

Bilgisayarınızda Photoshop CS3 ya da benzeri programlar varsa kaldırın, kaldırmadan önce yedeğini alabilirsiniz. Programı kaldırdıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Kullanıcı İmzası
ldd6qr.jpg
YOUTUBE KANALIM : TIKLA GİT
Önceki Konu Sonraki Konu

Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi