Sitenizi 5 Adımda Dünyaya Tanıtın !


Webmaster Genel   

Yazar: ErdemMH    0 Yorum    192 Görüntüleme

Paylaşım Tarihi: 03.01.2016, 20:34:33 #1
ErdemMH .
Süper Üye
Status: Çevrimdışı Yorumları:647 Konuları:122 Kayıt Tarihi:10.12.2015 Rep Puanı: 224

1-> Sitenizin Görünümünü : Okurlarınız Adına Düzenleyin
Doğrusunu söylemek gerekirse bir Sitenizin temasının güzel ve düzenli olması , etraftan fırayan ***ın olmaması benim için çok önemli.Bu bana yazarın verdiği değeri gösterir.Hiç beceremezseniz herhangi bir webmaster 'dan size hoş bir tema önermesini isteyebilirsiniz.

Görünüme değinmişken ***ı da geçmek olmaz.

Eğer etraftan fırlayan popup *** var ise (Bide +18 olması yokmu !) Bu yazarın bana faydalı olmak için değil siteni sadece para kazanmak için açtığını algılarım


ve o siteni tekrar gelmeyi geçin google da adını gördüğüm de bile kaçıcak delik ararım desem yeridir.

Kısacası siteniz düzenini okurlarınızı düşünerek hazırlayın.siteniz para kazanmak için değil Okurlarınıza faydalı olabilmek için açın.

2-> Okurlarınızı Ödüllendirin :
Hepimiz hediye almayı severiz emin olun okurlarınızda bunu sevecektir.

Sitenizde bir yarışma veya çekiliş düzenleyebilirsiniz.

Bunun Gibi bunu yaptınız ne oldu diyosanız

Okuyucu kitlemi genişletiniz


Benim yaptığım tarzda sizde sizin sitenize yararlı olabilecek bir işlem karşılığı okurlarınızı ödüllendirebilirsiniz bunu kesinlikle tavsiye ediyorum.

3-> Sosyal Medya hesaplarınızı düzenli olarak güncelleyin :
Markalaşma adımlarından en önemlilerinden biri kesinlikle bu madde.

İçeriklerimi binlerce kişi takip etsin okusun diyorsanız Neredeyse tüm internet kullanıcılarının bulunduğu Facebook ve Twitter bizim için büyük bir nimet demek en doğrusu olur.


Sitenize gelenlerin siteniz sosyal medya hesaplarını takip etmesi için Site Eklentileri içerisinde yer alan Sosyal Medya Butonlarını kullanabilirsiniz.
Bu sayede sitenizi beğenen kişiler Sosyal medya da sizi yakından takip eder ve güncel yazılarınızdan kolayca haberdar olabilirler.


4-> Okuyucu kitlesi gelişmiş ve Markalaşmış sitelere konuk yazar olun :
Markalaşmış sitelere konuk yazar olarak Hem Konuk Yazar olacağınız siteye özgün ve kaliteli bir içerik sağlar Hem de kendi sitenizi tanıtarak o sitenin okuyucu kitlesinden


kendi okuyucu kitlenize yeni kişiler eklemiş olursunuz.
Ayriyeten eğer konuk yazar olarak katıldığınız site Google tarafından Pagerank almış bir site ise Kendi sitenize backlink sağlayarak sitenizin Pagerank alma lasılığını arttırmış olursunuz.


5-> Okuyucuyu Sıkmayın :
Yazılarınız da okuyucuya sadece bilgi vermeyin yazınızın içerisinde okuyucu ile bir dost bir arkadaşmış gibi olun arada espiriler yapın konu hakkında kendi düşüncenizi belirtin
Önceki Konu Sonraki Konu

Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi