Şimdi de "minik" Chrome!


İnternet   

Yazar: ✘♛RusseLL♛✘    0 Yorum    115 Görüntüleme

Paylaşım Tarihi: 02.06.2016, 12:02:22 #1
✘♛RusseLL♛✘ Yeğen
Aktif Üye
Status: Çevrimdışı Yorumları:14 Konuları:7 Kayıt Tarihi:02.06.2016 Rep Puanı: 0

Google'ın tarayıcısı Chrome'dan uzun zamandır beklenen sürpriz en sonunda geldi: İşte "minik" Chrome

Google'ın tarayıcısı [b]Chrome 
PC'leri ele geçirdikten sonra gözünü şimdi de cep telefonlarına dikti. Google, Chrome'u en sonundaAndroid ceplere taşımaya karar verdi.

Bu habere sevinmiş olabilirsiniz ama biraz sonra pek çoğunuz hayal kırıklığına uğrayacaksınız. Çünkü şu anda Android Marketüzerinden indirilebilen Chrome Beta, sadece Android 4.0 ile çalışan ceplerde kullanılabiliyor. Yani şimdilik Chrome Beta'yı kullanabilecek kullanıcı sayısı oldukça kısıtlı. Tabi Android 4.0 ICS güncellemeleri geldikçe, bu durum değişebilir. 

Android için geliştirilen Chrome'un en büyük özelliği, bilgisayarınızda kullandığınız Chrome ile inanılmaz bir birliktelik sunması. Bilgisayarınızda kayıtlı olan bookmark'larınız, o anda açık olan bir sekme ya da sörf geçmişiniz, hesabınız üzerinden cep telefonunuzla eşitlenebiliyor. 

Hız açısından oldukça tatmin edici bir performans sunan Chrome Beta'nın şu anda 2 büyük eksiği göze çarpıyor: Flash desteği ve siteleri mobil sürümleriyle göstermesi... Ancak ilerleyen sürümlerde bir "geçiş" seçeneği olacağına eminiz. Bu sayede bir siteyi mobil sürümü ile mi, yoksa normal görünümü ile mi görüntülemek istediğinizi kendiniz seçebileceksiniz...

Final sürümün ne zaman hazır olacağı şimdilik belli değil. Ancak görünen o ki, Android işletim sisteminin yeni sürümlerinde artık standart Android tarayıcısı yerine Chrome ile karşılaşacağız...
[/b]
Önceki Konu Sonraki Konu

Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi