Samsung Galaxy S7'nin Sahip Olsa Güzel Olur Dediğimiz 7 Özellik


Mobil Cihazlar   

Yazar: AyKapris    0 Yorum    202 Görüntüleme

Paylaşım Tarihi: 25.01.2016, 23:42:36 #1
AyKapris ╭∩╮(︶︿︶) ╭∩╮
Süper Üye
Status: Çevrimdışı Yorumları:341 Konuları:114 Kayıt Tarihi:01.01.2016 Rep Puanı: 152

samsung-galaxy-s7-nin-sahip-olmasini-ist...05x290.jpg

Samsung'un yakın tarihte piyasayasa süreceği Galaxy S7'de bulunmasını istediğimiz ve telefonu sektörün en iyisi yapabilecek 7 özelliği sıraladık.

Samsung'un bundan birkaç ay önce gündeme getirdiği Galaxy S7, 2016 senesinin en çok beklenen telefonlarından birisi. Tüm Galaxy S serisi modellerinde gördüğümüz gibi üstün özelliklere sahip olacak olan amiral gemisi, sektörde bulunan diğer akıllı telefonlarla en iyi olmak adına kıyasıya yarışacak. Samsung'un bu nedenle son teknolojiyi kullanmayı planladığı ancak fiyat konusunda da ayarlı davranmayı çalıştığı Galaxy S7'nin şimdiden bazı özellikleri açıklandı. Açıklanan bu özellikler arasında hala netleşmemiş olanlar bulunuyor. Biz de bu haberimizde netleşmemiş özelliklerin bazılarını  "umarız böyle olur" diyerek sizlere sunduk.
 
 1- Üretim Materyali
ghjk.jpg

Samsung Galaxy S7'nin üretim materyali telefonun dayanıklılığı ve kullanımı açısından son derece önemli bir etken. Telefonun Galaxy S6'da kullanılmış olan materyallerle aynı maddeden üretilmesi onu oldukça sağlam kılardı ancak bu maddede kayma sorunu yaşanabiliyordu. Bu madde kaymaya karşı biraz daha dayanıklı olarak üretilebilirse Galaxy S7'nin materyali mükemmel olabilir.
 
 2- TouchWiz
%C4%B1uyt.jpg

Samsung Galaxy S6'da ve Note 5'te karşılaştığımız TouchWiz arayüzü, önceki modellere göre daha kullanışlı ve daha ince bir yapıya sahipti. Samsung'un bu hamlesinden kullanıcıların memnun kaldığı söylenebilir, bu nedenle TouchWiz'in biraz daha inceltilmesini istemek yanlış olmaz.
 
 3- Uygulamalar

ggasgas.jpg

Galaxy S6'nın en kötü özelliklerinden birisi telefonda Amazon, Lookout ve birçok Microsoft uygulamasının yüklü olmasıydı. Bu kadar çok uygulamanın telefonda bulunması bazı kullanıcılar için iyi değil. Bu nedenle Galaxy S7'de daha az uygulamanın bulunmasını isterdik. Ancak bu uygulamalardan para kazanan Samsung'un bu isteğimizi yerine getireceğini sanmıyorum.
 
 4- 4K Video Düzenleyicisi
rtyu.jpg

Galaxy S6 oldukça başarılı bir şekilde 4K video kaydı yapabiliyordu, fakat düzenleme konusunda bu kadar başarılı değildi. Galaxy S7'nin özel bir 4K video düzenleme uygulamasına sahip olacak olması, 4K video kaydı için telefonu satın alanları sevindirecektir.
 
 5- 3D Touch ve Live Photos
pl.jpg

Apple ile gündeme gelen ancak Apple'ın çaldığı özelliklerden birkaçı olan 3D Touch ve Live Photosözelliği, söylenilene göre Samsung'un da hedefinde yer alıyor. Bu özellikler yenilikçi ancak kullanışsız. Hızlı bir telefonda bulunan 3D Touch özelliği, o telefonun en fazla 0.5 saniye hızlanmasını sağlayabilir. Bu yüzden Samsung'un sadece pazarlamaya yönelik saçma özelliklere yönelmesini istemiyoruz. 3D Touch ile telefonun fiyatında 100 lira oynama göreceksek, görmemek çok daha iyi diye düşünüyorum.
 
 6- Suya Karşı Dayanıklılık
tjs%2C.jpg

Suya karşı dayanıklı olan telefonların sistemlerinde büyük bir değişiklik olduğunun farkındayız ancak bu özelliğin bazı kullanıcılar için son derece önemli olduğunu hatırlatmakta fayda var. Galaxy S7'nin suya karşı dayanıklı olması, son derece kullanışlı olabilirdi. En azından sıçramalara karşı dayanıklı da olabilir...
 
 7- Gelişmiş Hoparlör
lkjhgf.jpg

Samsung S6'nın alt kısmında bulunan hoparlör oldukça iyi ses kalitesine sahipti ancak telefonun konumu değiştiğinde hoparlörün alt kısımda olması farkedebiliyor. Galaxy S7'de hoparlörün biraz daha geliştirilmiş olmasını diliyoruz, en azından daha iyi ses yayma kalitesine sahip olabilir.

Kullanıcı İmzası
gtl44oud.jpg
rZpyBP.png
8Dv88n.png
Önceki Konu Sonraki Konu

Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi