Samsung Akıllı Telefonlar İçin 256 GB Lik Hafıza Kartı Üretiyor!


Android    Android işletim sistemiyle ilgili her şey, rootlar vs.

Yazar: WhispeR    0 Yorum    142 Görüntüleme
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy

Paylaşım Tarihi: 17.05.2016, 17:18:49 #1
WhispeR Yeğen
Onaylı Uye
Status: Çevrimdışı Yorumları:42 Konuları:14 Kayıt Tarihi:14.05.2016 Rep Puanı: 5

samsung-akilli-telefonlar-icin-256-gb-li...05x290.jpg
Güney Koreli akıllı telefon üreticisi, Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın, akıllı telefon piyasasını kökten değiştirebilecek bir yenilik üzerinde çalıştığını bildirdi. Samsung'un Depolama Alanları Bölümü Başkan Yardımcısı'nın belirttiğine göre şirket 256 GB depolama alanına sahip olan hafıza kartları üzerinde çalışıyor. Akıllı telefonlar için üretilen bu hafıza kartlarının boyutunun microSD'ler ile aynı olacağını söyleyebiliriz.

Son dönemlerde hem veri aktarım hızına, hem de sanal gerçeklik platformuna bolca yatırım yapmış olan Samsung'un neden hafıza kartı ürettiğini anlamak çok zor değil. Sanal gerçeklik platformu için üretilen ve "360 degree video" diye isimlendirilen videolar, düşündüğünüzden çok daha fazla yer kaplıyorlar. Bu nedenle Samsung'un yeni hafıza kartlarının oldukça kullanışlı olabileceğini söyleyebiliriz.


StorageReview-Samsung-32GB-EVO-microSD-M...d-Rear.jpg
Samsung'un üretme aşamasında olduğu bu hafıza kartlarında kullanılan teknoloji geçen sene tanıtılmıştı. Eğer sözü edilen hafıza kartları aynı teknoloji kullanılarak üretilecekse bu kartların 850 MB/saniye okuma, 250 MB/saniye yazma hızına sahip olacağını söyleyebiliriz. USB 3.0 ile kullanılması planlanan hafıza kartlarının telefonlarımıza sağlayacağı depolama alanı büyüklüğü ve hız, bilgisayarları aratmayacak gibi görünüyor.


Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi