Sahte Profillere Sıkı Uygulama


Facebook   

Yazar: RemembeR    0 Yorum    114 Görüntüleme
  • 0 Oy - 0 Yüzde

Paylaşım Tarihi: 01.06.2016, 19:34:51 #1
RemembeR Delikanlı
Onaylı Uye
Status: Çevrimdışı Yorum Sayısı:109 Konu Sayısı:69 Üyelik Tarihi:24.05.2016 Rep Puanı: 24

İmage
Facebook'ta sahte profil açıp başkası gibi davranan "troll" kullanıcıların sonu geliyor. Uzun süredir birçok kişinin başına bela olan bu duruma sonunda Facebook el atmaya karar verdi.

Facebook'ta hesap açıp da paylaşım yapmanın ne kadar kolay olduğunu biliyoruz. Bunun akabinde gelen birçok troll kullanıcı, birçok sahte profil açarak insanları taklit ediyor. Hatta o kadar dikkatli paylaşımlar yapıyorlar ki, gerçek olmadığını anlamak bazen çok zor oluyor.

Neyse ki Facebook artık bu duruma bir son vereceğini duyurdu. Açıklanan bilgilere göre, profilinizi başka biri taklit etmeye çalışırsa Facebook size bununla ilgili bir mesaj atacak. İki profilin paylaşımları, isim ve soy ismi birbirlerine benziyorsa, Facebook'tan bir uyarı alacaksınız ve bu sayede Facebook'la iletişime geçebileceksiniz.

Güvenlik açısından geliştirmelere devam eden Facebook, kasım ayından bu yana yeni algoritması üzerinde de çalışmaya devam ediyor. Ünlü şirket bu çalışmaların hemen ardından yeni güvenlik araç ve protokollerinin çok yakında aktif olacağını açıkladı.


     

Kullanıcı İmzası
 
Ben Yapacağım Dedikten Sonra Kaybedeceklerimle 
Korkutmayın Umrumda Olmaz!


          linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.
          

          linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.


mediavenus


Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu görüntüleyenler:
1 Misafir