PHP İle Uygulama Geliştirme


PHP/HTML5/CSS/Javascript/SQL Geliştirme    PHP/HTML5/CSS/Javascript/SQL İle İlgili Paylaşım Kategorisi

Yazar: GhostSpace    0 Yorum    181 Görüntüleme

Paylaşım Tarihi: 24.04.2016, 12:40:27 #1
GhostSpace Yeğen
Onaylı Uye
Status: Çevrimdışı Yorumları:22 Konuları:12 Kayıt Tarihi:24.04.2016 Rep Puanı: -14

PHP ile uygulama geliştirmek istiyorsunuz ama nereden başlayacaksınız?
Alıntı:[color=rgba(51, 51, 51, 0.701961)]Bu makale <?PHP echo “Merhaba Türkiye”; ?> gruplarında yazmaya başladığım PHP ile uygulama geliştirmek yazı dizisinin birinci bölümüdür. Gelecek vaad etmeyebilir. Taslaktır, geliştirilebilir.[/color]
Öncelikle uygulama geliştirebilmeniz için bir geliştirme ortamına ihtiyacımız var. PHP dilinden anlayan bir web sunucusuna ihtiyacımız olacak. Bunun için IIS ya da Apache kullanabilirsiniz. Daha sonra gelişmiş uygulamalar geliştirmek için bir veritabanı sunucusuna ihtiyacınız olacak. Bunun için de ücretsiz ve açık kaynak kodlu sunuculardan PostgreSQL ya da MySQL kullanabilirsiniz. [url=http://www.oracle.com/technology/products/database/xe/][/url]Oracle Expressya da Microsoft SQL Server 2005 Express Editionile ücretli rdbms (İlişkisel veritabanı yönetim sistemleri) üzerinde uygulama geliştirme imkanlarını test edebilirsiniz.
Elinizde hazır bir geliştirme ortamı yoksa tüm bu programların kurulması ve birbirleriyle uyumlu bir şekilde çalışması için çok uğraşmanız gerekebilir ya da XAMMP vb. hazır uygulamalar ile yolunuza devam edebilirsiniz. Benim tavsiyem XAMPP kurun. Pakete dahil olan uygulamalar bir başlangıç yapmanız için (ve belki de daha fazlası için) yeterli düzeyde. Kendinizi geliştirdikçe istediğiniz uygulamaları istediğiniz ince ayarlarla kurmayı öğrenir ve istediğiniz şekilde çalışırsınız.
Yine de programlarımı kendim kurar kendim kontrol ederim diye ısrar ediyorsanız şöylbe ir kaynak önerebilirim. 


PHP İle Uygulama Geliştirmek İçin kendinize zaman tanıyın..
Önceki Konu Sonraki Konu

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi