Photoshopta alternatif 10 program


Grafik & Photoshop    Grafik & Photoshop psd indir,yükle,paylaş

Yazar: TheBestHack    0 Yorum    166 Görüntüleme
  • 0 Oy - 0 Yüzde

Paylaşım Tarihi: 28.05.2016, 21:36:08 #1
TheBestHack Delikanlı
Onaylı Uye
Status: Çevrimdışı Yorum Sayısı:54 Konu Sayısı:15 Üyelik Tarihi:28.05.2016 Rep Puanı: 13

1) GIMP
GIMP, açık kaynak kodlu ve neredeyse Photoshop kadar eski bir resim düzenleme programıdır. İlk başta sadece Linux üzerinde çalışan GIMP, daha sonra Windows ve Mac sürümlerini çıkartarak çapraz platformlarda kullanılabilen bir program halini almıştır.
600x375xphotoshop-a-alternatif-en-iyi-10...AeEJ1.webp
GIMP'i incelediğinizde, Photoshop'ta bulunan bir çok özelliğe sahip olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz. Eğer Photoshop'daki arayüz ve menülere alıştıysanız benzer yapıda olan GimpShop programını da kullanabilirsiniz.
[Ziyaretçiler Linklerimizi Göremezler ! Kayıt Ol!]
[Ziyaretçiler Linklerimizi Göremezler ! Kayıt Ol!]


2) Paint.NET

Paint.NET, Microsoft'un basit seviyede resim düzenleme aracı olan Paint programından doğan ve severleri tarafından geliştirilen açık kaynak kodlu fotoğraf düzenleme programıdır.

600x481xphotoshop-a-alternatif-en-iyi-10...9c6TG.webp
Paint.NET'in çok geniş eklenti desteği bulunuyor ve katmanlı (layer) çalışmaya imkanvermesiyle [Ziyaretçiler Linklerimizi Göremezler ! Kayıt Ol!] alternatifleri arasında önemli bir yere sahip. Paint.NET'i indirip çalıştırdığınızda gelişmiş özellikleri ile kendisini farkettirmeyi başaracaktır. Programı aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.
[Ziyaretçiler Linklerimizi Göremezler ! Kayıt Ol!]

3) Adobe Photoshop Express
Adobe Photoshop Express, Adobe'un ücretsiz olarak sunduğu web tabanlı ücretsiz fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Photoshop'un temel özelliklerine ve bir kaç gelişmiş özelliğine de sahip fakat katmanlarla (layers) çalışma desteği bulunmuyor.
450x321xphotoshop-a-alternatif-en-iyi-10...INFOz.webp
Web tabanlı olması sayesinde Windows, Mac ve Linux desteğine sahip. Kolay bir kullanıcı arayüzü bulunan Adobe Photoshop Express üzerinden doğrudan dosya paylaşımı da yapabilirsiniz. Programa aşağıda ki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
[Ziyaretçiler Linklerimizi Göremezler ! Kayıt Ol!]


4) ChocoFlop
Mac kullanıcılarını da unutmamak lazım. ChocoFlop tamamen Mac kullanıcıları düşünülerek tasarlanmış ve Mac'e göre optimize edilmiş bir fotoğraf düzenleme programıdır. Aynı şekilde bu program ile de Photoshop'ta yapabileceğiniz bir çok şeyi yapabilirsiniz.
500x362xphotoshop-a-alternatif-en-iyi-10...yHIsn.webp
Mac kullanıcılarını da unutmamak lazım. ChocoFlop tamamen Mac kullanıcıları düşünülerek tasarlanmış ve Mac'e göre optimize edilmiş bir fotoğraf düzenleme programıdır. Aynı şekilde bu program ile de Photoshop'ta yapabileceğiniz bir çok şeyi yapabilirsiniz. Tek sorun sonsuza kadar ücretsiz bir şekilde kullanamayacaksınız. Şimdilik ücretsiz bir beta olan ChocoFlop, kararlı sürüme geçtiğinde ücretli olan programlar arasına girecek. Emin olun beta sürümü bile yeterli olacak.
[Ziyaretçiler Linklerimizi Göremezler ! Kayıt Ol!]

5) Cinepaint
Cinepaint daha çok ufak video stüdyoları için tasarlanmış bir video ve resim düzenleme programı. Hem MAC OS X hem de Windows sürümü bulunuyor.
600x375xphotoshop-a-alternatif-en-iyi-10...LgJPa.webp
Programın Windows sürümü daha eski. Buna rağmen Cinepaint, denemek için hiç de fena olmayan programlar arasında. Cinepaint'i aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.
[Ziyaretçiler Linklerimizi Göremezler ! Kayıt Ol!]

6) Pixia
Pixia aslında tamamen Japonca tasarlanmış bir fotoğraf düzenleme programı. Fakat artık İngilizce versiyonu da çıkmış durumda. Japonca tasarlanmış hali ile anime/manga'lar için çizim yapmayı hedefliyordu.
600x432xphotoshop-a-alternatif-en-iyi-10...cYiXq.webp
İngilizce versiyonu ile bir çok özelliği de içine katmış olan Pixia, son derece kabiliyetli ve kapsamlı bir programdır. Pixia'nın internet sitesinden programa yeni eklenen geliştirmeleritakip edebilir ve indirebilirsiniz. Programa aşağıda ki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
[Ziyaretçiler Linklerimizi Göremezler ! Kayıt Ol!]

7) Pixen
Apple Mac kullanıcıları için bir diğer programda Pixen. Daha çok animasyon çizimleri için geliştirilmiş olan Pixen, diğer özellikleri de geliştirilerek tam bir resim editörü haline geliyor.
500x331xphotoshop-a-alternatif-en-iyi-10...-W-wm.webp
Pixen'i kullanabilmek için Mac OS X 10.4 ve daha üst sürümüne sahip olmanız gerekiyor. Programa aşağıda ki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
[Ziyaretçiler Linklerimizi Göremezler ! Kayıt Ol!]

8) PhotoPlus
Ücretsiz fotoğraf düzenleme programı PhotoPlus, dijital fotoğraflar ve resimler üzerinde profesyonel düzeyde düzenleme yapmanıza olanak sağlıyor.
600x403xphotoshop-a-alternatif-en-iyi-10...pIKmx.webp
PhotoPlus programın sunduğu araçları kullanarak fotoğraflarda gözükmesini istemediğiniz şeyleri kaldırabilir, eski ve hasarlı resimleri onarabilir, artistik efektlerle resimleri güzelleştirebilirsiniz. Programın ücretsiz sürümünü aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.
[Ziyaretçiler Linklerimizi Göremezler ! Kayıt Ol!]

9) Splashup

Bir diğer web tabanlı uygulama olan Splashup, son derece güçlü araçlara sahip ve Photoshop gibi katmanlar ile çalışmaya imkan sağlıyor.

500x360xphotoshop-a-alternatif-en-iyi-10...uYwCv.webp
İçerisinde barındırdığı fotoğraf paylaşım özelliği ile fotoğraflarınızı arkadaşlarınızla kolay bir şekilde paylaşabilirsiniz. Web tabanlı olduğu için Windows, Mac ve Linux desteğine sahip. Programa aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
[Ziyaretçiler Linklerimizi Göremezler ! Kayıt Ol!]

10) Pixlr
Pixlr, web tabanlı programlar arasında kolay kullanım, hızlı çalışma ve Türkçe desteği sayesinde en iyi alternatif programlardan birisi.
600x405xphotoshop-a-alternatif-en-iyi-10...pl2_r.webp
Pixlr, flash tabanlı bir yapı üzerinde çalışıyor fakat sanki bilgisayara kurmuş olduğunuz bir program kadar hızlı ve net tepkiler veriyor. Katman desteği (layer) var ve onlarca filtre ve ayara da sahip.


Konuyu görüntüleyenler:
1 Misafir