Periscope Yayınları Twitter İçerisine Entegre Oluyor


Twitter   

Yazar: sonerq26    0 Yorum    181 Görüntüleme
  • 0 Oy - 0 Yüzde

Paylaşım Tarihi: 19.03.2016, 22:08:53 #1
sonerq26 (̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅()ڪے~
Onaylı Uye
Status: Çevrimiçi Yorum Sayısı:226 Konu Sayısı:94 Üyelik Tarihi:21.10.2015 Rep Puanı: 14

İmage
Son dönemlerde kullanıcı sayısı ve popülerliği ciddi derecede artan Persicope, tam şekilde Twitter içine entegre oluyor.


Canlı yayın uygulaması Periscope'u satın alan [Ziyaretçiler Linklerimizi Göremezler ! Kayıt Ol!],[Ziyaretçiler Linklerimizi Göremezler ! Kayıt Ol!] platformları içinde bu sayede iyi bir kitleyi de kendine çekmeyi başarmıştı. Ardından Twitter'ın en büyük rakibi konumunda olan [Ziyaretçiler Linklerimizi Göremezler ! Kayıt Ol!], canlı yayın özelliğini kendi sistemi içerisine getirerek bir bağlamda Periscope'lu Twitter'a bu alanda da rakip olmuştu.

Fakat Facebook'un canlı yayın sisteminde Twitter'a göre önemli bir üstünlüğü bulunmaktaydı. Şöyle ki; Facebook'ta bir canlı yayın izlemek için platformdan ayrılmanıza, farklı bir platforma aktarılmanıza gerek kalmıyor. Twitter'da ise canlı yayınları izlemek için link üzerinden yönlendiriliyordunuz ve ağ dışına çıkıyordunuz.

İmage
Twitter'ın bunu yapmadaki başlıca amacı aslında Periscope'un ağ trafiğini arttırmasındaki amaçtı. Fakat Facebook'un daha pratik bir sistem sunuşu ve bazı kullanıcıların bu konudaki şikayetinden sonra Twitter, sonunda beklenen adımı attı.


Artık Periscope'ta yapılan canlı yayınlar, Twitter haber akışında ve yayını yapan kişinin profilinde gözükebilecek. Yayın, sesi kısık şekilde oynayacak ve izlemek istediğinizde tam ekran olarak (ve ses açılmış şekilde) size sunulacak.
İmage
İlk olarak [Ziyaretçiler Linklerimizi Göremezler ! Kayıt Ol!] işletim sistemi üzerinde denenen sistem, yavaş yavaş iOS kullanıcılarda kullanıma sunulmaya başlandı. Birkaç hafta içerisinde [Ziyaretçiler Linklerimizi Göremezler ! Kayıt Ol!] için de özelliğin kullanılması bekleniyor.

Kullanıcı İmzası
                                                                                                                        İmage                           İmage

         NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !
                         
                                                                    Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu görüntüleyenler:
1 Misafir