Periscope Yayınları Twitter İçerisine Entegre Oluyor


Twitter   

Yazar: XGuardiaN    0 Yorum    221 Görüntüleme

Paylaşım Tarihi: 19.03.2016, 22:08:53 #1
XGuardiaN #Fako/Reissss #
Süper Üye
Status: Çevrimiçi Yorumları:440 Konuları:176 Kayıt Tarihi:21.10.2015 Rep Puanı: 43

periscope-yayinlari-twitter-icerisine-en...05x290.jpg
Son dönemlerde kullanıcı sayısı ve popülerliği ciddi derecede artan Persicope, tam şekilde Twitter içine entegre oluyor.


Canlı yayın uygulaması Periscope'u satın alan Twitter,sosyal medya platformları içinde bu sayede iyi bir kitleyi de kendine çekmeyi başarmıştı. Ardından Twitter'ın en büyük rakibi konumunda olan Facebook, canlı yayın özelliğini kendi sistemi içerisine getirerek bir bağlamda Periscope'lu Twitter'a bu alanda da rakip olmuştu.

Fakat Facebook'un canlı yayın sisteminde Twitter'a göre önemli bir üstünlüğü bulunmaktaydı. Şöyle ki; Facebook'ta bir canlı yayın izlemek için platformdan ayrılmanıza, farklı bir platforma aktarılmanıza gerek kalmıyor. Twitter'da ise canlı yayınları izlemek için link üzerinden yönlendiriliyordunuz ve ağ dışına çıkıyordunuz.

dfb.jpg
Twitter'ın bunu yapmadaki başlıca amacı aslında Periscope'un ağ trafiğini arttırmasındaki amaçtı. Fakat Facebook'un daha pratik bir sistem sunuşu ve bazı kullanıcıların bu konudaki şikayetinden sonra Twitter, sonunda beklenen adımı attı.


Artık Periscope'ta yapılan canlı yayınlar, Twitter haber akışında ve yayını yapan kişinin profilinde gözükebilecek. Yayın, sesi kısık şekilde oynayacak ve izlemek istediğinizde tam ekran olarak (ve ses açılmış şekilde) size sunulacak.
hero_0.PNG
İlk olarak iOS işletim sistemi üzerinde denenen sistem, yavaş yavaş iOS kullanıcılarda kullanıma sunulmaya başlandı. Birkaç hafta içerisinde Android için de özelliğin kullanılması bekleniyor.

Kullanıcı İmzası
           m3DPrY.jpg
Önceki Konu Sonraki Konu

Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi