Periscope Yayınları Twitter İçerisine Entegre Oluyor


Twitter   

Yazar: sonerq26    0 Yorum    161 Görüntüleme
  • 0 Oy - 0 Yüzde

Paylaşım Tarihi: 19.03.2016, 22:08:53 #1
sonerq26 (̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅()ڪے~
Cezalı Üye
Status: Çevrimdışı Yorum Sayısı:220 Konu Sayısı:90 Üyelik Tarihi:21.10.2015

İmage
Son dönemlerde kullanıcı sayısı ve popülerliği ciddi derecede artan Persicope, tam şekilde Twitter içine entegre oluyor.


Canlı yayın uygulaması Periscope'u satın alan linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir. ,linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  platformları içinde bu sayede iyi bir kitleyi de kendine çekmeyi başarmıştı. Ardından Twitter'ın en büyük rakibi konumunda olan linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir. , canlı yayın özelliğini kendi sistemi içerisine getirerek bir bağlamda Periscope'lu Twitter'a bu alanda da rakip olmuştu.

Fakat Facebook'un canlı yayın sisteminde Twitter'a göre önemli bir üstünlüğü bulunmaktaydı. Şöyle ki; Facebook'ta bir canlı yayın izlemek için platformdan ayrılmanıza, farklı bir platforma aktarılmanıza gerek kalmıyor. Twitter'da ise canlı yayınları izlemek için link üzerinden yönlendiriliyordunuz ve ağ dışına çıkıyordunuz.

İmage
Twitter'ın bunu yapmadaki başlıca amacı aslında Periscope'un ağ trafiğini arttırmasındaki amaçtı. Fakat Facebook'un daha pratik bir sistem sunuşu ve bazı kullanıcıların bu konudaki şikayetinden sonra Twitter, sonunda beklenen adımı attı.


Artık Periscope'ta yapılan canlı yayınlar, Twitter haber akışında ve yayını yapan kişinin profilinde gözükebilecek. Yayın, sesi kısık şekilde oynayacak ve izlemek istediğinizde tam ekran olarak (ve ses açılmış şekilde) size sunulacak.
İmage
İlk olarak linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  işletim sistemi üzerinde denenen sistem, yavaş yavaş iOS kullanıcılarda kullanıma sunulmaya başlandı. Birkaç hafta içerisinde linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.  için de özelliğin kullanılması bekleniyor.

Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu görüntüleyenler:
1 Misafir

MemoryHackers