Periscope Yayınları Twitter İçerisine Entegre Oluyor


Twitter   

Yazar: sonerq26    0 Yorum    199 Görüntüleme
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy

Paylaşım Tarihi: 19.03.2016, 22:08:53 #1
sonerq26 BLACKSTOCK
Süper Üye
Status: Çevrimdışı Yorumları:329 Konuları:116 Kayıt Tarihi:21.10.2015 Rep Puanı: 22

Resim http://cdn.webtekno.com/article/13803/preview/periscope-yayinlari-twitter-icerisine-entegre-oluyor-705x290.jpg
Son dönemlerde kullanıcı sayısı ve popülerliği ciddi derecede artan Persicope, tam şekilde Twitter içine entegre oluyor.


Canlı yayın uygulaması Periscope'u satın alan Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın,Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın platformları içinde bu sayede iyi bir kitleyi de kendine çekmeyi başarmıştı. Ardından Twitter'ın en büyük rakibi konumunda olan Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın, canlı yayın özelliğini kendi sistemi içerisine getirerek bir bağlamda Periscope'lu Twitter'a bu alanda da rakip olmuştu.

Fakat Facebook'un canlı yayın sisteminde Twitter'a göre önemli bir üstünlüğü bulunmaktaydı. Şöyle ki; Facebook'ta bir canlı yayın izlemek için platformdan ayrılmanıza, farklı bir platforma aktarılmanıza gerek kalmıyor. Twitter'da ise canlı yayınları izlemek için link üzerinden yönlendiriliyordunuz ve ağ dışına çıkıyordunuz.

Resim http://cdn.webtekno.com/custom/images/kendall%20troll/dfb.jpg
Twitter'ın bunu yapmadaki başlıca amacı aslında Periscope'un ağ trafiğini arttırmasındaki amaçtı. Fakat Facebook'un daha pratik bir sistem sunuşu ve bazı kullanıcıların bu konudaki şikayetinden sonra Twitter, sonunda beklenen adımı attı.


Artık Periscope'ta yapılan canlı yayınlar, Twitter haber akışında ve yayını yapan kişinin profilinde gözükebilecek. Yayın, sesi kısık şekilde oynayacak ve izlemek istediğinizde tam ekran olarak (ve ses açılmış şekilde) size sunulacak.
Resim http://cdn.webtekno.com/custom/images/kendall%20troll/hero_0.PNG
İlk olarak Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın işletim sistemi üzerinde denenen sistem, yavaş yavaş iOS kullanıcılarda kullanıma sunulmaya başlandı. Birkaç hafta içerisinde Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın için de özelliğin kullanılması bekleniyor.

Kullanıcı İmzası
                                                         
      Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın

                                                       
                 
                                                                                                                                                                                            SonerQ26 WasHere.


Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi