Paypal Türkiye'de Hizmetleri Neden Durdurma Kararı Aldı ? [Detaylı Anlatım]


Off Topic    Konuyu Açacağın Bölüm Yoksa Konunu Buraya Açabilirsin :)

Yazar: GameKing    0 Yorum    119 Görüntüleme

Paylaşım Tarihi: 13.07.2016, 14:20:10 #1
GameKing Cezalı Üye
Cezalı Üye
Status: Çevrimdışı Yorumları:14 Konuları:11 Kayıt Tarihi:13.07.2016

PayPal Türkiye’deki tüm hizmetlerini durdurma kararı aldı. Bu kararını almasının nedeni Türkiye’deki lisans başvurularının rededilmesinden kaynaklanıyor.
Dünyanın en çok kullanılan sanal ödeme sistemi olan PayPal, 6 Hazirana kadar müşterilerinin hesaplarında bulunan paralarını çekme ya da gönderme işlemlerini yapmaları gerekiyor. 6 Haziran tarihinden sonra Türkiye’de PayPal kullanılamayacağı için hiçbir ödeme alınamayacak veya gönderilemeyecek. Ancak hesaplarınız kapatılmayacak.
PayPal Türkiye’deki faaliyetlerine lisans izinlerini aldığı tarihte tekrar devam etmek istiyor ancak bu lisans sorunu nasıl ve ne zaman aşılır herhangi bir bilgi bulunmuyor.

İşte PayPal’ın göndermiş olduğu duyuru;

PayPal olarak Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmekteyiz.6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki müşterilerimiz PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır.  Müşterilerimiz PayPal hesaplarına giriş yapabilir ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirler.
Belirtmek isteriz ki, PayPal’ın önceliği her zaman müşterileri olmuştur. Ancak yerel düzenleyici kuruluşa yaptığımız lisans başvurusunun reddi ve ilgili kurumun Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurma talimatı doğrultusunda uygulamak durumunda olduğumuz bu karardan dolayı üzüntü duymaktayız
Önceki Konu Sonraki Konu

Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi