MİNECRAFT NETHER REHBERİ


Minecraft Hile & Hack    Minecraft hileleri,Minecraft Hilesi,Minecraft hile,Minecraft hack,Minecraft oyun hilesi,Minecraft hacks,Minecraft Hile 2017,Minecraft hileleri 2017

Yazar: Joe    0 Yorum    313 Görüntüleme

Paylaşım Tarihi: 21.05.2016, 12:55:31 #1
Joe Süper Üye
Süper Üye
Status: Çevrimdışı Yorumları:338 Konuları:201 Kayıt Tarihi:12.05.2016 Rep Puanı: 3

ether… Bir çok kişinin “Cehennem” olarak tanımladığı, Minecraft dünyasının diğer boyutu. Bitmeyen heyecanı ve sunduğu kendisine özel içeriğiyle her Minecraft oyuncusunu bir az önce keşfetmek konusunda sabırsızlandırıyor. Belki de onu bu kadar çekici kılan şey, girmek için Nether Portal isimli özel bir portala ihtiyaç duyuyor olmamızdır. Kendine özel, diğer Minecraft boyutlarında bulunmayan blokları ve yaratıklarıyla Nether çok gizemli duruyor.
minecraft-nether-glowstone.jpg
Eğer siz de Minecraft oynamaya bayılıyorsanız, en iyi Minecraft rehberleri, taktikleri, skin ve bina yapımları için alttaki sayfayı beğenmelisiniz!

Minecraft Nether’ın Yapısı
Nether, oldukça büyük bir mağara olarak tanımlanabilir. Etrafa saçılmış Nether’a özel bloklar, lavlardan oluşan devasa nehirler, şelaleler ve her köşe başında yanmakta olan alevler. Sanırım Nether bundan daha iyi anlatılamazdı. Nether’ı oldukça önemli kılan bir diğer şeyde Glowstone’un burada bulunuyor olması. Tavandan aşağı sallanır şekilde bolca Glowstone bulmanız mümkün.
Nether’ın neredeyse tamamı Netherrack denilen kırmızı bir bloktan inşa edilmiş durumda bulunuyor. Netherrack’ı diğer bloklardan ayıran şeyse kendine has özelliği: Üzerinde ateş yaktığınızda o ateşin sonsuza dek yanması. Tabii ki onu söndüren kimse olmazsa! Netherrack’i toplamak için herhangi bir kazmayı kullanabilirsiniz. Hatta onu kırarken elmas kazmanızı harcamanıza bile gerek yok. Çünkü taştan yapılma bir kazma bile yeterince hızlı şekilde kırmanız için yeterli olacaktır.
Ayrıca Nether’da bol miktarda Gravel ve kum bloklarıda bulunuyor. Genellikle alt kısma yakın şekilde yerleşmiş durumda oluyorlar. Kendileri koskoca mekanda bulunan ve kırmızı olmayan -neredeyse- tek blok tipi olduğundan, onları fark etmeden edemiyorsunuz.
Kırmızı ve kahverengi mantarları etrafta görmek mümkün. Hatta bazen onları Glowstone bloklarının üzerinde bile görebiliyorsunuz. Zaten tahmin edebileceğiniz gibi Nether’ın ortamı mantarların yaşaması ve büyümesi için mükemmel koşullar sunuyor. Yani kendi mantarlarınızı yetiştirmek yerine, Nether, onları toplamak için ideal bir yer.
Nether’a girdiğinizde muhtemelen aradığınız şeylerden biri de bir Nether kalesi olacak. Rastgele olarak konumlandırılan bu kaleleri etrafta görmek mümkün. Nether kaleleri (Nether Fortress) Netherbrick bloklar, Netherbrick merdivenler ve Netherbrick çitlerden yapılma olduğundan ve bunların renginin de neredeyse tüm Nether’la aynı olmasından ötürü oları tespit etmekte zorlanabilirsiniz. Yine de, bu kaleler kısmen yada tamamen loş bir sis örtüsüyle kapalı olduğundan, onları görmek için bu ayrıntıyı kullanabilirsiniz. Nether kaleleri, oldukça ünlü bir yaratık olan Blaze’lerin doğdukları yerlerdir. Onları öldürerek Minecraft İksir Yapımı‘nda kullanacağınız Nether Wart eşyasını çıkartabilirsiniz. Zombi Domuzlar da bu kalelerin içinde doğabilir ama kaleler genellikle güvenlidir.
Nether’ın alt ve üst tabakaları tıpkı normal Minecraft dünyasında olduğu gibi Bedrock bloklarıyla kaplıdır ve kırıp geçmek imkansızdır. Yinede eğer gerek yaratıcı türde, yada çeşitli modlarla bu Bedrockları kırarsanız, gerçek Minecraft dünyasına ulaşamazsınız. Çünkü söylediğimiz gibi bu iki dünya tamamen farklı boyutlardadır.
nether-yaratiklari-minecraft.jpg
Minecraft Nether Yaratıkları
Nether’da, sadece Nether’a özel olan dört farklı yaratık türü bulunuyor. Bu dört yaratık türüde, yaşadığı ortamdan belli olduğu gibi lav ve ateş hasarlarına karşı dayanıklıdırlar. Ateşin üzerinden basitçe yürüyüp, lavların içinde yüzebilir, hiç de hasar almazlar.
Nether yaratıkları Nether’ın dışında hiç bir yerde çıkmazlar. Aynı şekilde Nether’ın dışında bulunan hiç bir yaratıkta Nether’ın içinde doğmaz. Yinede, yaratıcılık modunda çeşitli yumurtaları kullanarak Nether’ı farklı yaratıklarla kuşatmak mümkündür. Nether’dayken etrafa tavuk yumurtaları atmak, diğer dünyada olduğu gibi yumurtalardan tavuk çıkartır.
Blaze
Blaze’ler etraflarında 12 adet çubuğun sürekli döndüğü, duman sütunlarından oluşan egzotik bir Nether yaratığıdır. Genellikle oyuncudan daha uzak bir yerde uçarken saldırır, 3 şarjlık alev topları atarlar. Bu alev topları geri atılamaz.
Ghast
Ghast’lar, büyük, beyaz ve denizanasını andıran havada uçan garip yaratıklardır. Yüksek frekansda gönderdikleri çığlıkları, oldukça uzakta olmasına rağmen onu tam yanınızdaymış gibi duymanıza sebep olur. Ghast’lar oyunculara alev topları atarak saldırırlar. Bu alev topları onlara herhangi bir şeyle vurularak saptırılabilir veya geri gönderilebilir. Hatta bazı eşyalara çarpması sonucunda bile geri sekebilir. Tek bir ateş topu isabeti alması Ghast’ı öldürecektir. Bu yüzden onu öldürmenin en kolay yolu budur.
Magma Cube
Eminiz hepiniz gerçek Minecraft dünyasında yaşayan Slime yaratığını biliyorsunuzdur. Magma Cube’ler de bunların Nether versiyonlarıdır. Fakat Slime’lardan biraz daha güçlülerdir. Magma Küpleri öldüklerinde daha küçük parçalara bölünürler. Büyük, orta ve küçük olmak üzere üç farklı boyutları vardır.
Zombie Pigman (Zombi Domuz Adamlar)
Zombi domuzlar, Nether’da oldukça fazla sayıda bulunan nötr yaratıklardır. Oyuncu kendilerine saldırmadığı sürece onlar herhangi bir agresiflik gösterip oyuncuya saldırmazlar. Yine de, eğer bir zombi domuz adama saldırırsanız, arkadaşlarını yardıma çağıracağından hiç beklemediğiniz sürpriz bir ölümle karşılaşabilirsiniz.
nether-haritasi-minecraft.jpg
Nether’ın Çevresel Faktörleri
Nether, gerçek Minecraft dünyasından oldukça farklıdır. Yalnızca görünüş olarak sunduğu farklardan bahsetmiyoruz, kendisi aynı zamanda gerçek dünyadan çok farklı davranır. Bunların bazıları oyuncunun yararına olabilir, yine de bir çoğu oyuncuyu zorlayacak şekildedir.
Nether’da gece/gündüz döngüsü yoktur. Bu saatlerin Nether’da çalışmadığı anlamına geldiği gibi, aynı zamanda Nether’da bir yatakta uyumakta imkansızdır. Bir yatakta uyumaya çalışmak yatağın patlamasına sebep olur, ve çok yakınında olduğunuz için sizi de öldürebilir. Patlamadan kurtulasınız bile, oluşturduğu krater ve alevler içinde yanarak ölmeniz yüksek bir ihtimaldir.
Gerçek doğma noktanız Nether’ın dışında olduğundan, pusulalar Nether’da çalışmayacaktır. Yolunuzu bulma konusunda hiç bir işe yaramayacaklar çünkü sadece anlamsızca dönecekler. Haritalar Nether’da çalışıyor, fakat sizin pozisyonunuzu gösteren ok yine rastgele döneceğinden biraz zorlayıcı olabilir. Fakat Nether’da kullanacağınız haritanın, Nether’da yapılmış olması gerektiğini unutmayın. Dışarıdan getirdiğiniz bir harita Nether’da çalışmayacak.
Nether’daki ışık her yerinde sabit, loş bir ışıktır. Ayrıca blokların üzerinde bulunan alevler de aydınlanmaya yardımcı olacaktır. Işık seviyesi çok düşük olsa da, bütün bitkiler Nether’ın içinde yaşayabilir ve büyüyebilirler. Yine de, etrafta çok fazla lav ve ateş bulunduğundan ilk fırsatta alev alacaklardır.
Nether’da her hangi bir yere su koymak imkansızdır. Herhangi bir yere döktüğünüz su daha yere ulaşmadan buharlaşacak. Yinede, kazanları ve envanterinizdeki kovaları su ile doldurmak mümkündür.
Nether’da lavlar gerçek Minecraft dünyasına göre daha uzağa doğru akarlar. Yere döktüğünüz lav, 8 blok öteye kadar yayılacaktır. Bu, lavlardan kurtulmaya çalışırken sizi zorlayacak bir şey olsa da, inşa edilen lav korumalı Nether kaleleri için çok güzel bir özelliktir.
Nether’da kat ettiğiniz mesafe, gerçek dünyada kat ettiğiniz mesafenin 8 katına eşittir. Bu uzaklık yalnızca yatay olarak 8 katına çıkar, dikey olarak değil. Eğer, evinize bir Nether portal kurup içine girer, ardından 250 blok öteye yürüyüp bir çıkış portalı daha kurarsanız, dünyanıza geri döndüğünüzde evinizden 2000 blok uzakta doğduğunuzu göreceksiniz. Bu, farkında olmayan oyuncular için oldukça kafa karıştırıcı olsa da, bir çok oyuncu bu özelliği bir hızlı seyahat türü olarak kullanır. Nether’ın içine kurulmuş geniş bir portal ağı, gerçek dünyada uzak mesafeleri kısa sürede almanızı sağlar.
nether-kalesi-nether-fortress.jpg
Nether’da Hayatta Kalma
Nether’da hayatta kalmak biraz kafa karıştırıcı gözükebilir. Sisli ve loş olan kırmızı ışık genellikle köşelerde sizi bekleyen tehlikeleri gizliyordur. Yerlerde bulunan delikleri fark etmek zor olabilir, ve bunlarda sizin dev bir lav havuzuna tek yönlü biletiniz haline gelebilir.
Ghast’lar oldukça uzun bir saldırı menziline sahiplerdir ve çoğu zaman sisin içinde saklanmış vaziyette bulunurlar. Özellikle oyuncu, oyunun ayarlarından görüş alanını kısalttıysa, göremediği bir Ghast’tan dayak yemesi olasıdır. Ghast’ların attığı alev topları yüksek tahribata yol açabildiği gibi dışarı çıkış yolunuz olan portalı da parçalayabilir. Bu yüzden Nether’a girerken yanınızda portalı aktif etmek için çakmak getirmeniz önerilir. Ya da portalınızı patlamalara dayanıklı bloklar ile korumayı düşünebilirsiniz. İşlenmiş taş (Cobblestone) patlamaya dayanıklı bloklara güzel ve ucuz bir örnektir. Ghast’ın alev toplarıyla da bir portalı aktifleştirebilirsiniz.
Zombi domuz adamlar siz onlara saldırmadıkça sie saldırmayacaktır. Fakat başka şeylerle ilgilenirken onlara yanlışlıkla vurma ihtimaliniz çok yüksektir ve tehlike altındayken bütün arkadaşlarınızı çağırırlar. Bu yüzden onların etrafındayken işlerinizi dikkatlice halletmenizi öneririz.
Nether’da turlarken kaybolmanız mümkündür. Kaybolmamak için bir harita kullanabilirsiniz fakat harita yukarıda anlattığımız sebeplerden dolayı tam anlamıyla çalışmayacağından biz sizlere gittiğiniz yollarda bazı bloklarla işaret bırakmanızı öneririz. Cobblestone’lar bu iş için çok iyidir. Hem yanmazlar, hem de Ghast’ın alev toplarıyla patlamazlar.
Tüy düşüşü özelliğiyle enchant edilmiş botlar Nether’da çok avantajlıdır. Çünkü kendinizi bir çok kez yüksek biyerden aşağılara atlarken bulabilirsiniz. Bu size hem sağlık hem de zaman kazandırır.

Ateşten korunma iksiri, Nether’da sahip olabileceğiniz en önemli avantajlardan biridir. Her yerde bulunan ateş ve lavdan sizi koruyacaktır. Fakat ne yazık ki, bir ateşten korunma iksiri yapmak için Nether’a en az bir kere gelmeniz gerekmektedir. Çünkü Blazelerden düşen Blaze Rod’a, Nether Wart’lara ve Magma Cream’lere ihtiyacınız vardır.

Kullanıcı İmzası
[img=0x300]http://i.hizliresim.com/y42jWM.gif[/img][img=0x300]http://i.hizliresim.com/9L52zN.gif[/img]
Önceki Konu Sonraki Konu

Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi