Minecraft Item Kodları Nasıl yazılır


MineCraft Genel & Tartışma Bölmü   

Yazar: Ufuk    0 Yorum    484 Görüntüleme

Paylaşım Tarihi: 02.02.2016, 02:00:32 #1
Ufuk #BEY DİCEKSİNİZ
Griffin Premium
Status: Dışarıda Yorumları:1,136 Konuları:276 Kayıt Tarihi:30.12.2015 Rep Puanı: 548

minecraft-item-kodlari-nasil-yazilir-manset_640x360.jpg
Minecraft'ta yer alan yüzlerce farklı eşyayı yani orijinal adıyla “Item”ı oyunun kendi içerisindeki uğraşlarımızla elde etmek oldukça zor. Zira bu eşyaların pek çoğu uzun denemeler ve maceralar sonucunda elde edilebiliyorlar ve her oyuncu bu kadar sabırlı değil diyebilirim. Minecraft item kodları sayesinde bu sorunun üstesinden gelebiliyor ve istediğiniz eşyaya istediğiniz an kavuşabiliyorsunuz.

Ancak Minecraft eşya kodlarından faydalanabilmek için Minecraft 1.8 ve daha üzeri bir sürüme sahip olmanız gerektiğini unutmayın. Zira 1.8 sürümü öncesindeki ve sonrasındaki item kodu sistemi farklı çalışıyor ve bu rehberimizde sizlere bu yazının yazıldığı tarihlerde en son sürüm olan 1.8'in özelliklerine göre item kodlarını girmeyi göstereceğiz.

Tabii ki ilk iş olarak Minecraft'a sahip olmanız gerek. Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak kolayca PC'nize indirebileceğinizi unutmayın.
Minecraft eşya kodlarını girmek için iki farklı yöntemle hile kodlarına izin vermemiz lazım. Dilerseniz ilk yöntemimizle hemen başlayalım.


Yeni Dünya Yaratırken Hilelere İzin Verme


İlk olarak tek oyunculu moda giriyoruz ve yeni bir dünya yaratmak için “Yeni Dünya Yarat” butonuna basıyoruz.minecraft-item-kodlari-nasil-yazilir-1.png
Karşımıza çıkacak yeni ekranda Daha fazla dünya seçeneği... butonuna tıklayarak devam ediyoruz.
minecraft-item-kodlari-nasil-yazilir-2.png

[b]Seçenekler ekranında Hilelere izin ver: KAPALIseçeneğinin üzerine tıklıyoruz ve onu “Hilelere izin ver: AÇIK haline getiriyoruz. Bu işlemi tamamladıktan sonra “Tamam” butonuna basarak yeni dünyamızı yaratıyoruz.

minecraft-item-kodlari-nasil-yazilir-3.png
[/b]Mevcut Dünyada Hilelere İzin Verme
[b]Eğer hali hazırda oyunu oynadığınız ve emeklerinizin boşa gitmesini istemediğiniz bir dünyanız varsa üstteki yöntem sizin için pek de kullanışlı olmayacaktır. Bu nedenle hemen eski dünyamızı açıyoruz ve klavyeden “ESC” butonuna basarak menüyü ekrana getiriyoruz. Bu menüde yer alan“Yerel ağda paylaş” seçeneği tercih etmemiz gereken seçenek.
minecraft-item-kodlari-nasil-yazilir-4.png
[/b]


[b]Üstteki işlemi tamamladıysanız hemen sağ taraftaHilelere izin ver: KAPALI” butonunun göreceksiniz. Bu butona bir defa basarak Hilelere izin ver: AÇIKkonumuna gelmesini sağlıyoruz ve ardından “Yerel Ağ Dünyası Başlat butonuyla devam ediyoruz.
minecraft-item-kodlari-nasil-yazilir-5.png
[/b]Haydi Minecraft Eşya Kodlarımızı Girmeye Başlayalım
[b]Sıra geldi kodlara izin vermeye. Klavyemizden “T”butonuna basıyoruz ve açılan konsol ekranında“/gamerule keepInventory true” yazdıktan sonra klavyeden “Enter” butonuna basarak devam ediyoruz.
minecraft-item-kodlari-nasil-yazilir-6.png
Eğer yukarıdaki işlemi doğru bir şekilde tamamladıysanız Oyun kuralları güncellendi adlı bir bilgilendirme mesajı karşınıza çıkacaktır.
minecraft-item-kodlari-nasil-yazilir-7.png

Artık az sonra aşağıda bulacağınız item adlarını /give “oyuncuadı” “eşyaadı” “eşyaadedi”komutuyla karakterinize verebilirsiniz. Ekran görüntüsünde bunun nasıl uygulanacağını hali hazırda görebilirsiniz. (Eğer dünya yaratırken hileleri açtıysanız oyuncu adını girmenize gerek yok, ancak sonradan yerel ağ oyunu açtıysanız kendi kullanıcı adınızı da girmeniz gerekiyor).
minecraft-item-kodlari-nasil-yazilir-8.png

Aşağıda sizler için oldukça uzun diyebileceğim bir Minecraft item kodları listesi hazırladık. Eğer listede yer alan yazıları okumakta zorlanıyorsanız resmin üzerine tıklayarak büyük halini de açabilirsiniz. Kırmızı item adına sahip olan eşyaları karakterinize vermenizin mümkün olmadığını da aklınızdan çıkarmayın.
minecraft-item-kodlari-nasil-yazilir-9a.jpg
[/b]


Minecraft item kodlarını girmek bu kadar kolay ve bundan sonra ezbere gireceğinize inanıyorum. 


Kullanıcı İmzası
m32qBP.jpg
Önceki Konu Sonraki Konu

Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi