Çalışıyor Minecraft Hataları Kesin Çözümleri 2016


MineCraft Genel & Tartışma Bölmü   

Yazar: Exorcism    1 Yorum    217 Görüntüleme

Paylaşım Tarihi: 19.05.2016, 20:44:50 #1
Exorcism Who Is The Beast
Ultra Üye
Status: Çevrimdışı Yorumları:894 Konuları:383 Kayıt Tarihi:06.02.2016 Rep Puanı: 1,235

  “Oturum Açılamadı Bad Login” Hatası


Bu hata, oynamak için sunucu arayan oyuncuların sık sık karşısına çıkan bir hatadır. Premium üyeliğe sahip birisinin nickini kullanarak, premium sunuculardan herhangi bir tanesine girmeye çalışmanız durumunda karşınıza çıkar. Başka bir sunucuya girerek ya da nickinizi değiştirerek Minecraft oynayabilirsiniz.

 Siyah Ekran Hatası

Genellikle oyuna ilae mod yükleyerek daha fazla eğlenmek isteyenlerin karşılaştığı hatalardan biridir. Modu yükledikten sonra minecraft.jar dosyasının içine girip, META-INF isimli dosyayı silerek, bu hatadan kurtulabilirsiniz.

MOJANG Logosundan Sonra Oyunun Donması

Force Update yaparak çözebileceğiniz bu sorun, birden fazla yüklediğiniz modların birbiri ile uyumsuzluğu ile birlikte yaşanır. Force Update ile çözüm yoluna gidebilirsiniz.

“Bad Video Card Drivers” Hatası

Ekran kartı uyumsuzluğu sonrasında çıkan bir hatadır. Ekran kartının desteklememesi ile de yaşanabilir, ekran kartının sürümünün güncel olmamasından da kaynaklanabilir. İlk olarak ekran kartı sürücüsünü güncelleyerek, sorunun devam etmesi durumunda başka bir ekran kartı satın alarak bu sorundan kurtulabilirsiniz.

“Out of Memory” Hatası

Bilgisayarınızın raminin yeterli olmaması durumunda yaşanan bir sorundur. Force Update ile çözülebileceği gibi, yeni bir ram almanızı da gerektirebilir.

“Internal Exception: java.net.SocketException: Connection Reset” Hatası

Çoklu oyuncu modunda oynayanların arada sırada karşılarına çıkan bir sorun. Sunucuda anlık bir kasılma sorunu ya da kapanma durumunda karşınıza çıkar. Sorun sizden kaynaklanmaz, bir süre sonra tekrar aynı sunucuya girerek oyuna devam edebilirsiniz.

“Zaman Aşımı” Hatası

Her sunucunun, kendine has güvenlik yöntemleri vardır. Minecraft sunucularının bir çoğunda, aktif olmayan yani bilgisayar başında olmadığı anlaşılan her oyuncu, otomatik olarak sunucudan atılır. Çoklu oyuncu moduna girdikten sonra “/register” ya da “/kayit” komutu ile sunucuya kayıt olup, karakteri sunucuya soktuktan sonra bu hatayı almazsınız.

 UMARIM İŞİNİZE YARAR ARKADAŞLAR.

Kullanıcı İmzası
                                                                     E9YHLhm.jpg
Söz sizin ağzınızda olduğu sürece, sizin esirinizdir. 
                                   Söz ağızdan çıktıktan sonra, siz onun eseri olursunuz

Paylaşım Tarihi: 19.05.2016, 20:48:50 #2
WarningSEMO Eski MODERATÖR
Süper Üye
Status: Dışarıda Yorumları:391 Konuları:160 Kayıt Tarihi:12.05.2016 Rep Puanı: 195

BİLGİLER İÇİN TEŞEKKÜRLER

Kullanıcı İmzası
aEPk6O.gif
Önceki Konu Sonraki Konu

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi