Minecraft 100 Milyondan Fazla Sattı!


MineCraft Genel & Tartışma Bölmü   

Yazar: Süloo    0 Yorum    126 Görüntüleme
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy

Paylaşım Tarihi: 08.06.2016, 21:40:38 #1
Süloo Volkan Şen
Cezalı Üye
Status: Çevrimdışı Yorumları:32 Konuları:12 Kayıt Tarihi:02.06.2016

önce PC, Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın 360, Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın 3 ve diğer platformlarda toplam 50 milyon adet satış yapmıştı. Microsoft'un satın almasından sonra geliştirilen ve hatta eğitim çağındaki çocukların eğlenerek öğrenmesi için özelleştirilen Minecraft, bugün Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın tarafından yapılan resmi açıklamalara göre 100 milyon barajını aşmayı başardıHer gün ortalama 53.000 kişi tarafından satın alınan Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın, bu müthiş satış hızı ile sadece 2 sene içerisinde satışlarını ikiye katlamayı başardı.


Diğer oyunlardan farklı olarak milyonlarca olasılığın bulunduğu ve oyuncunun tamamen özgür olduğu Minecraft, yaratıcılığı serbest bırakması nedeniyle çok seviliyor. Oyunun satış rakamlarını açıklamasının yanı sıra hangi kıtaların Minecraft'ı daha çok satın aldığını gösteren bir görsel de paylaşan Microsoft, gelirinin büyük bir kısmını Çin'den ve Hindistan'dan elde etmiş.


Minecraft_Momentum_0.jpg


Bu verilerin yanı sıra bazı şaşırtıcı bilgiler de yayınlayan Microsoft, dünya üzerindeki her kıtanın ve her ülkenin Minecraft'ı satın alan birisini barındırdığını söyledi. Hatta talep o kadar çokmuş ki, oyunu Antartika'dan 4 kişi bile satın almış (muhtemelen bölgeye giden araştırmacılardan bazıları zaman geçirebilmek adına oyunu satın almışlardır).


Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi