Microsoft 2850 Kişiyi İşten Çıkarıyor!


Mobil Cihazlar   

Yazar: GardenWall    0 Yorum    85 Görüntüleme
  • 0 Oy - 0 Yüzde

Paylaşım Tarihi: 31.07.2016, 14:08:02 #1
GardenWall EFSANE
Onaylı Uye
Status: Çevrimdışı Yorum Sayısı:200 Konu Sayısı:60 Üyelik Tarihi:17.11.2015 Rep Puanı: 43

Son dönemde uyguladığı şirket politikaları nedeniyle ciddi sorunlar yaşayan Microsoft, işten çıkarmalara devam ediyor. Peki, işten çıkarmalar hangi departmanı etkiliyor?0İmage
Akıllı telefon üreticilerinin Android’e geçişini desteklemeyen ve yolunakendi işletim sistemi ile devam edeceğini açıklayan Nokia, rakipleri karşısında daha fazla direnemeyerek 2013 yılında Microsoft'a satıldı.
linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.
linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.
linkleri görmek için giriş yapmanız. Yada üye olmanız gerekir.

Bu satın alma sonrasında firmada çalışan 25 bin çalışanı kendi bünyesinekatan Microsoft, Windows Phone işletim sistemi ile çalışan Lumia serisi akıllı telefonlarında bir türlü istediği satış rakamlarına ulaşamadı.
Microsoft Akıllı Telefon Bölümünü Küçültüyor!
2014 yılında maliyetleri düşürmek amacıyla 18 bin kişinin işine son veren firma, iki ay önce 1850 kişiyi işten çıkarmıştı. Henüz aradan oldukça kısa bir süre geçmişken, Microsoft’tan yeni bir işten çıkarma açıklaması daha geldi.
İmage

İşten çıkarılacak olan kişilerin tek bir noktadan değil, dünya genelinde yer alan tüm ofislerden belirleneceği söyleniyor. 2850 kişinin yanı sıra geçtiğimiz aylarda işine son verilen 1850 kişi ile birlikte Microsoft, son iki ayda toplamda 4700 kişinin işine son vermiş oldu. Microsoft’un tam zamanlı 114 bin çalışanı olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda, işten çıkarılanların sayısı firmanın toplam çalışanların yüzde 4’üne denk düşüyor.

Konuyu görüntüleyenler:
1 Misafir