Mail ile Bilgisayarı Uzaktan Kapatın


Windows    Windows işletim sistemi hakkında her şey bu kategoride :)

Yazar: RedLine    0 Yorum    112 Görüntüleme
  • 0 Oy - 0 Yüzde

Paylaşım Tarihi: 03.02.2016, 12:35:18 #1
RedLine Delikanlı
Onaylı Uye
Status: Çevrimdışı Yorum Sayısı:51 Konu Sayısı:12 Üyelik Tarihi:08.12.2015 Rep Puanı: 3

Ev veya iş yerinde yer alan bilgisayarınızı açık bıraktınız ama dışarıda iken de bilgisayarınızı kapamak istiyorsunuz. Bu iş için elbette uzaktan yönetim programları mevcut. Ancak bu işlemi mail göndererek de gerçekleştirebilirsiniz. İhtiyacınız olan şey; Microsoft Office 2003 veya üzeri Outlook ve bir Gmail hesabı.

Yapmanız gerekenler adım adım şu şekilde:
Notepad açın ve içerisine : “C:\Windows\system32\shutdown -s -f -t 00″ yazın ve sonrasında C:\ sürücüsü ana klasörüne SHUTDOWN.BAT isimi ile kaydedin.
Sonrasında Gmail hesabınız için Microsoft Outlook içinden hesap ayarlarını yapılandırmak gerekiyor. POP3 ayarlarını şu şekilde yapılandırabilirsiniz.

İmage

4. Son olarak üst menüden Araçlar -> Kurallar ve Uyarılar -> Yeni Kural -> “Boş bir kuraldan başla” yı seçip ilerliyoruz. Karşımızda liste halinde seçenekler çıkıyor. Buradan “konuda belirli sözcükler bulunan” ve de “yalnızca bu makinede” yi tıklıyoruz.
En altta ki 2.adım kutusunda ki bizim yazdığımız sözcükler bulunan cümleleri görüyoruz. Buradan tıklayıp açıyoruz ve kapat yazıp ekliyoruz sonra tamam diyip ileri diyoruz. Bu listeden de “uygulamayı başlat” ı işaretliyoruz. Altta ki 2.adım kutusundan “uygulamayı başlat” ı seçerek açıyoruz. Son olarak shutdown.bat dosyasını nereye kaydettiysek onu bulup seçiyoruz. Tamam diyoruz ve son olarak ileri - uygula diyoruz.

İmage

Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu görüntüleyenler:
1 Misafir