Laptop Pil Ömrü Nasıl Uzatılır


İşletim Sistemleri   

Yazar: Dizzy    0 Yorum    150 Görüntüleme
  • 0 Oy - 0 Yüzde

Paylaşım Tarihi: 30.01.2016, 17:23:28 #1
Dizzy ∂ιzzу ѕєνιує 9999 gєηємι кяαℓ ∂ιzzу
Ultra Üye
Status: Çevrimdışı Yorum Sayısı:727 Konu Sayısı:218 Üyelik Tarihi:27.12.2015 Rep Puanı: 68

Laptop Pil Ömrü Nasıl Uzatılır

İmage

Teknolojik cihazların en büyük sorunlarından biri de pil ömürlerinin, yani bataryalarının kısa olmasıdır. Gerek bilgisayarlarımızda gerekse telefonlarımızda bataryaların sağlıklı ve uzun süre dayanması büyük öneme sahip. Her teknolojik cihazın pil ömrü elbette bir yerde son buluyor. Düzgün bir bakımla teknolojik cihazlarınızın bataryalarını değiştirmeden uzun süre kullanabilirsiniz. Laptop pil ömrü bitti dememeniz için tavsiyelerimizi dikkatlice uygulayın.

Laptop Pil Ömrü Nasıl Uzatılır


* Bilgisayarınızı fişi takılı bir şekilde uzun bir süre kullanacaksanız bilgisayarınızı kapatıp bataryayı çıkartın. Bataryayı sadece ihtiyacınız olduğu zaman kullanın. Bataryayı yaklaşık 2 ay sonra kullanacak olursanız, bataryanız boşalmış olabilir evden çıkmadan önce bataryayı kontrol edin.

* Fişe takılı olsun ya da olmasın, bilgisayarlarınızın bataryasını hiçbir zaman açıkken çıkarmayın. Bataryayı çıkartırken önce cihazınızı kapatın.

* Daha da derin bir bakım istiyorsanız; bataryanızın hiçbir zaman %20’nin altına düşmemesini ve %80’in üzerine çıkmamasını sağlayın. Fişe takılı bir şekilde çalışıyorsanız, şarj olurken göz ucuyla miktarı da takip edin. Bataryanızın şarjı %80’e ulaştığı zaman bilgisayarı kapatın ve bataryayı çıkartın. %20’nin altına indiyse de bilgisayarınızı kapatın ve fişe takana kadar bilgisayarınızı açmayın.
Biraz zahmetli olan bu yöntemleri uygulayarak bilgisayarlarınızın pil ömrünü uzatabilirsiniz. Bunun yanı sıra laptop pil ömrü uzatıcısı ve laptop pil ömrü uzatma programı gibi çeşitli yöntemler de bulunmaktadır. Bunların ise ne kadar fayda sağladığı tartışılır.

Kullanıcı İmzası
İmage


Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu görüntüleyenler:
1 Misafir