Kur Sırasında Bilgisayarınızı Yeniden Başlattığınızda "İşletim Sistemi Yükleme Hatası


İşletim Sistemleri   

Yazar: NickBeLiRSiZZ    0 Yorum    393 Görüntüleme

Paylaşım Tarihi: 05.02.2016, 12:30:34 #1
NickBeLiRSiZZ Old Mod.
Onaylı Uye
Status: Çevrimdışı Yorumları:293 Konuları:48 Kayıt Tarihi:12.01.2016 Rep Puanı: 23

Neden

Bu sorun, bilgisayarınızın BIOS'u Windows XP'nin yüklendiği sabit diskin kapasitesini doğru biçimde yönetmezse veya desteklemezse oluşabilir.


Çözüm
Uyarı, BIOS veya tamamlayıcı metal oksit yarı iletkeni (CMOS) ayarlarınızı değiştirmenizi ya da bilgisayar donanımınızda fiziksel değişiklikler yapmanızı gerektirebilecek adımlar içermektedir. Bilgisayarınızın BIOS'unda yapılan hatalı değişiklikler önemli sorunlara neden olabilir. BIOS ayarlarınızı değiştirmek kendi sorumluluğunuzdadır. Bu adımlardan biriyle ilgili yardıma gereksinim duyarsanız, donanım üreticinize başvurun ve bilgisayarınızın donanım veya BIOS ayarlarında değişiklik yapmanın garanti koşullarına uygun olup olmadığını öğrenin. Bilgisayarınızda donanım değişiklikleri yapmak istemezseniz, bilgisayarınızı bir onarım merkezine götürebilirsiniz. Bu sorunu gidermek için aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın:
  • Bilgisayarınız için en son BIOS düzenlemesini kullandığınızdan emin olun. Bilgisayar üreticisine başvurarak bilgisayarınız için en son BIOS güncelleştirmesini nasıl edineceğinizi ve yükleyeceğinizi öğrenin.
  • AWARD BIOS sürüm 4.5x ile bir IBM bilgisayar kullanıyorsanız, aşağıdaki IBM Web sitesini ziyaret edin:
    http://www.ibm.com/tr/tr/
    Microsoft, teknik destek bulmanıza yardımcı olmak üzere üçüncü taraf iletişim bilgilerini sağlamaktadır. Bu iletişim bilgileri önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Microsoft bu üçüncü taraf iletişim bilgilerinin doğruluğunu garanti etmez.

Kullanıcı İmzası
''İnsan Yükselince Kendini Bişi Zanneder''

-Adolf Hitler.


                    

[img=0x450]https://media.giphy.com/media/MrYqi6NBoMGbe/giphy.gif[/img]
Önceki Konu Sonraki Konu

Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi