Kilitlenen Uygulamalar


Mac    Mac işletim sistemi hakkında her şey bu kategoride :)

Yazar: ExTacy    0 Yorum    115 Görüntüleme

Paylaşım Tarihi: 28.05.2016, 15:24:07 #1
ExTacy Yeğen
Onaylı Uye
Status: Çevrimdışı Yorumları:33 Konuları:17 Kayıt Tarihi:28.05.2016 Rep Puanı: 2

Kilitlenen uygulamalarımızı Force Quit ile kapatma işleminden bahsedeceğim.

Mac işletim sistemi her ne kadar çok sağlam ve stabil olsa da, yine de bazen uygulamalarımız kilitlenebiliyor. Böyle bir durumla karşılaştığımız zaman Force Quit’i kullanarak kilitlenen uygulamayı kapatabiliyor ve Mac’imizi kullanmaya kaldığımız yerden devam edebiliyoruz. Windows’tan alışık olanlar için Force Quit, CTRL+ALT+DEL benzeri bir ekran diyebiliriz.

Uygulamamız tıklamalara yanıt vermiyorsa, fare imlecimiz dönen bir gökkuşağına dönüşüp kaldıysa ve bir türlü düzelmiyorsa muhtemelen uygulamamız bir şekilde kilitlenmiştir.1_827.jpg

Böyle bir durumda aşağıdaki adımları izleyerek kilitlenen uygulamamızı kapatabiliriz. Önce Applemenüsünden Force Quit’i seçiyoruz.

2_712.jpg

Açılan pencerede o anda çalışan tüm uygulamalarımızın listesini görebiliriz. Kilitlenen uygulamamızın yanında (Not Responding yazısı yer alır. Böyle bir yazı yoksa, muhtemelen uygulamamız kilitlendikten sonra kendine gelmiştir.


Eğer Not Responding yazısını görüyorsak, uygulamamızı seçip ‘Force Quit’ butonuna tıklayabilir, bu şekilde uygulamamızı sonlandırabiliriz.
Önceki Konu Sonraki Konu

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi