KESİN ÇÖZÜM / Laptop Pil Ömrü Nasıl Uzatılır?


Windows    Windows işletim sistemi hakkında her şey bu kategoride :)

Yazar: WhispeR    1 Yorum    220 Görüntüleme

Paylaşım Tarihi: 17.05.2016, 16:52:08 #1
WhispeR Yeğen
Onaylı Uye
Status: Çevrimdışı Yorumları:44 Konuları:14 Kayıt Tarihi:14.05.2016 Rep Puanı: 5

Laptop Pil Ömrü Nasıl Uzatılır

laptop_pil_omru_uzama.jpg

Teknolojik cihazların en büyük sorunlarından biri de pil ömürlerinin, yani bataryalarının kısa olmasıdır. Gerek bilgisayarlarımızda gerekse telefonlarımızda bataryaların sağlıklı ve uzun süre dayanması büyük öneme sahip. Her teknolojik cihazın pil ömrü elbette bir yerde son buluyor. Düzgün bir bakımla teknolojik cihazlarınızın bataryalarını değiştirmeden uzun süre kullanabilirsiniz. Laptop pil ömrü bitti dememeniz için tavsiyelerimizi dikkatlice uygulayın.

Laptop Pil Ömrü Nasıl Uzatılır


* Bilgisayarınızı fişi takılı bir şekilde uzun bir süre kullanacaksanız bilgisayarınızı kapatıp bataryayı çıkartın. Bataryayı sadece ihtiyacınız olduğu zaman kullanın. Bataryayı yaklaşık 2 ay sonra kullanacak olursanız, bataryanız boşalmış olabilir evden çıkmadan önce bataryayı kontrol edin.

* Fişe takılı olsun ya da olmasın, bilgisayarlarınızın bataryasını hiçbir zaman açıkken çıkarmayın. Bataryayı çıkartırken önce cihazınızı kapatın.

* Daha da derin bir bakım istiyorsanız; bataryanızın hiçbir zaman %20’nin altına düşmemesini ve %80’in üzerine çıkmamasını sağlayın. Fişe takılı bir şekilde çalışıyorsanız, şarj olurken göz ucuyla miktarı da takip edin. Bataryanızın şarjı %80’e ulaştığı zaman bilgisayarı kapatın ve bataryayı çıkartın. %20’nin altına indiyse de bilgisayarınızı kapatın ve fişe takana kadar bilgisayarınızı açmayın.
Biraz zahmetli olan bu yöntemleri uygulayarak bilgisayarlarınızın pil ömrünü uzatabilirsiniz. Bunun yanı sıra laptop pil ömrü uzatıcısı ve laptop pil ömrü uzatma programı gibi çeşitli yöntemler de bulunmaktadır. Bunların ise ne kadar fayda sağladığı tartışılır.

Paylaşım Tarihi: 17.05.2016, 17:13:27 #2
Lemansmen Delikanlı
Aktif Üye
Status: Çevrimdışı Yorumları:54 Konuları:1 Kayıt Tarihi:10.05.2016 Rep Puanı: 16

Tesekkurler yararlı paylaşım Smile
Önceki Konu Sonraki Konu

Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi