Kendi mobil uygulamanızı yapabileceğiniz girişimler


Android    Android işletim sistemiyle ilgili her şey, rootlar vs.

Yazar: lDarkAngeL    0 Yorum    167 Görüntüleme

Paylaşım Tarihi: 03.08.2016, 02:27:53 #1
lDarkAngeL ClavoR
Efsane Üye
Status: Çevrimdışı Yorumları:1,364 Konuları:509 Kayıt Tarihi:19.03.2016 Rep Puanı: 838

App Maker adıyla birçok girişim duymaya başladık. Yurtdışı menşeili olup Türkiye pazarına giriş yapan, giriş yapmayı deneyen ve hazırlanan birçok girişim olduğunu da varsayabiliriz. Son yıllarda internet büyük bir hızla ve büyümeyle mobile platformlarda kullanılmaya başladı. Buraları özet geçersek… Netice itibariyle mobil uygulama ekosistemi oluştu. Hemen her şey, her amaç için birden fazla mobil uygulamalar geliştiriliyor. Girişimler, ofis vb. araçlar, sağlık uygulamaları, rehberler, eğitim uygulamaları, iş uygulamaları…

En nihayetinde kişiler, kurumlar ve internet siteleri de kendi mobil uygulamalarını yapmaya/yaptırmaya başladılar. Başa dönecek olursak App Maker dediğimiz çevrimiçi hizmet veren girişimler kod bilmeden, teknik altyapıya sahip olmadan kullanıcıların kendi amaçlarına uygun mobil uygulama geliştirmesine imkan veriyor.

Bu girişimler ile kullanıcılar çok kısa sürelerde kendi iOS ve Android mobil uygulamalarını oluşturabiliyor ve marketlerde yayınlayabiliyorlar. Bu girişimlerin çalışma şekillerine bakacak olursak :
Tüm bu girişimlerde öncelikle sisteme üye olmanız gerekiyor. Sisteme üye olduktan sonra size özel bir kullanıcı yönetim paneli üzerinden mobil uygulamanızı yapmaya başlıyorsunuz.

Şimdi App Maker ‘lara bir bakalım :

  • Mobiroller


  • appery.io


  • como.com


  • infinitemonkeys.mobi


  • Appgeyser

 

  • Bu girişimlerden üzerinde daha detaylı duracağım ise MobiRoller olacak. Mobiroller Türkiye menşeili, Türk girişimci ve mühendisler tarafından geliştirilmiş bir App Maker.

 
MobiRoller : “Uygulamanı kendin yap.” diyerek kullanıcılarına direkt ulaşıyor. Ayrıca App Maker paneline gelmeden önce kendi adıma beğendiğim bir yönleri ise hem kendi içinde kullanıcılarını uygulamalarını duyuran bir uygulama marketi yapısının olması hem de blog tarafında gerçekten özgün ve güzel içerikler üretiliyor olması diyebilirim.

qB5aL5.png

Kullanıcı İmzası
A3jRQr.gif
Önceki Konu Sonraki Konu

Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi