Kaspersky Internet Security For Android : Hırzığlıga karşı koruma


Mobil Cihazlar   

Yazar: Ufuk    0 Yorum    167 Görüntüleme

Paylaşım Tarihi: 03.02.2016, 22:08:06 #1
Ufuk #BEY DİCEKSİNİZ
Griffin Premium
Status: Çevrimiçi Yorumları:1,128 Konuları:273 Kayıt Tarihi:30.12.2015 Rep Puanı: 545

JnyAlq.jpg
Kaspersky Internet Security for Android uygulamasını kısa süre önce detaylı şekilde ele almıştık. Android işletim sistemli akıllı telefon ve tabletler için geliştirilen en kapsamlı güvenlik çözümlerinden birisi olan araç bünyesinde gelişmiş özelliklere yer veriliyor. Bunlardan birisi de Hırsızlığa Karşı Koruma özelliği. Bu seçeneği etkinleştirerek cihazdaki alarmı uzaktan açmak, cihazın yerini bulmak ve kilitlemek, cihazdaki bilgileri silmek veya o anda cihazı kullanan kişinin fotoğrafını çekmek için portal sistemini ya da SMS komutlarını kullanmak mümkün. Şimdi bu özelliğini nasıl aktive edebileceğinize değinelim.

Kaspersky Internet Security for Android: Hırsızlığa Karşı Koruma

Uygulamanın ana ekranından “Ayarlar” menüsüne gidin. Sol kısımda ikinci sekme olan “Hırsızlığa Karşı Koruma”ya dokunun. “Kuruluma devam et” butonu ile ilerleyin.


1MlvG1.png
m1W62V.png
Bu aşamada Kaspersky Internet Security’i cihaz yöneticisi olarak etkinleştirmeniz isteniyor. Uygulamanın anti-hırsızlık özelliklerinin kullanılabilmesi için bu iznin verilmesi şart.
E548mn.png
W1LkX2.png
Hırsızlığa Karşı Koruma özelliği etkinleştirildi. Tavsiyemiz izinsiz kaldırma işlemine karşı önlem almanız şeklinde olacak. Bunun için en altta yer alan “Gizli kodla kaldırma işlemini onaylayın ”kutucuğunu işaretlemeniz.

Portal aracılığıyla alınacak komutları “Portal” seçeneğine dokunduktan sonra kolaylıkla belirleyebilirsiniz.
4bvrVL.png


Cihazınızın çalınması ya da kaybolması durumunda https://center.kaspersky.com web adresinden My Kaspersky hesabıyla oturum açın. Cihazın konumunu tespit etme, uzaktan kilitleme, cihazdaki bilgileri silme ya da o an cihazı kullanan kişinin fotoğrafını çekme gibi özellikleri kullanabileceksiniz.
5M17ER.jpg

Kullanıcı İmzası
m32qBP.jpg
Önceki Konu Sonraki Konu

Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi