iPhone 7'nin Bileşen Görselleri Sızdırıldı! Elveda Kulaklık Girişi!


iOS    Öncü teknoloji firmasının devrimsel cep telefonu. iPhone 2G, 3G, 3GS, 4, 4S, 5, 5S, 5C, 6, 6+, 6S, 6S+ ve iPad hakkında her şey.

Yazar: AyKapris    0 Yorum    234 Görüntüleme
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy

Paylaşım Tarihi: 19.01.2016, 15:01:17 #1
AyKapris ╭∩╮(︶︿︶) ╭∩╮
Süper Üye
Status: Çevrimdışı Yorumları:332 Konuları:114 Kayıt Tarihi:01.01.2016 Rep Puanı: 151

Resim http://cdn.webtekno.com/article/13707/preview/iphone-7-nin-bilisen-gorselleri-sizdirildi-elveda-kulaklik-girisi-705x290.jpg

iPhone 7 hakkında belki de ne sık bahsettiğimiz ve çoğu kesim tarafından konuşulan şey bir bağlamda resmiyet kazanmış durumda.


Bildiğiniz gibi Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın'ın Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın 7 için kolları sıvamasından bu yana, her iPhone'da olduğu gibi Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın hakkında da pek çok söylenti ortalıkta dolaşmaya başlamıştı. Bu özellikler içinden en dikkatimizi çekeni ise kulaklık girişi ile alakalı olanıydı.

Gelen haberler doğrultusunda, iPhone 7'yi daha ince yapmak isteyen Apple'ın, bunu 3.5mm'lik kulaklık girişini ortadan kaldırarak başaracağı söylenmekteydi. Kulaklık için yeni giriş ise Lighting port olacaktı.

Lightning-Headphones-Apple-iOS-8.jpg

Tabii bu söylenti ortaya atıldıktan sonra Apple hayranları da ikiye bölündü. Kimisi bunun sırf lightning port'lu kulaklık satarak ekstra gelir elde etme amaçlı olduğunu söyledi, kimisi ise yenilik bağlamında atılmış güzel bir adım olduğunu.

Bugün yaptığımız Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş YapıniPhone 7'nin kesinleşen birkaç özelliğinden bahsetmiştik. Bu özellikler içinde yine söylediğimiz kulaklık durumu da mevcuttu. Şimdi ise elimizde ''kanıt'' olarak değerlendirebileceğimiz görseller bulunmakta.

Tayvan merkezli bir site olan Apple Club, iPhone 7'ye ait iki adet bileşen görseli paylaşmış durumda. Bu görsellere göre Apple, kulaklık için gerekli olan jack girişini gerçekten de lightning port ile çözecek. 

iphone-7a.jpg

Bu görsellerden yola çıkasak yine söylenti şeklinde olan bir özelliğin daha doğru çıkacağı varsayımında bulunabiliriz. Bu söylentiye göre iPhone 7, Sitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın Touch ile aynı ya da benzer bir inceliğe sahip olacak. Görsellerdeki bileşenlerin sahip olduğu incelik de bir nevi bu özelliğin doğruluğunun ispatı.

ip6s01.jpg

Son olarak; Apple'ın daha önceden birden fazla iPhone 7 modeli üzerinde çalıştığını söylemiştik. Son gelen bilgilere göre Apple, bu modellerden bazılarında USB-C port, 3D Touchmulti-touch, çiftSitemize kayıtlı değilseniz linkleri görebilmeniz İçin Kayıt Olun veya Giriş Yapın ve OLED ekran özelliklerini de denemekte. Bu özelliklerden bir kısmının iPhone 7 ile, bir kısmının ise sonrasında gelecek modellerde bulunma ihtimali oldukça yüksek.

Kullanıcı İmzası
Resim http://fs5.directupload.net/images/160118/gtl44oud.jpg
Resim http://i.hizliresim.com/rZpyBP.png
Resim http://i.hizliresim.com/8Dv88n.png


Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi