iPhone 7'de Kulaklık Girişi Bulunmayacağı Kesinleşti!


Mobil Cihazlar   

Yazar: TolgaMH    0 Yorum    173 Görüntüleme

Paylaşım Tarihi: 30.01.2016, 20:56:42 #1
TolgaMH C++ VB.NET C# -- MYX
Cezalı Üye
Status: Çevrimdışı Yorumları:386 Konuları:89 Kayıt Tarihi:03.01.2016

iphone-7-de-kulaklik-girisi-bulunmayacag...05x290.jpg
Daha önce söylenti olarak dolaşan iPhone 7'de kulaklık girişi olmayacağı durumu iOS 9 kodlarında çıkan detayla kesinleşti.
[b]Apple'ın iPhone 6S ve iPhone 6S Plus'ı tanıtmasının ardından ve üzerinden geçen zaman neticesinde yenitelefon almayı düşünen (özellikle tercihini iPhone şeklinde yapacak) kesimde "Acaba iPhone 7'yi beklesem mi?" düşüncesi başladı. Şimdiye kadar birçok söylenti ile şekillenen yeni nesil iPhone için en fazla dillendirilen detay ise bu telefonda kulaklık girişinin olmama noktasında birleşmişti.
[/b]


apple-lifi-headphone.jpg
Wi-Fi teknolojisine benzeyen, ancak ışık, optik kablosuz bağlantı ve infrared bağlantı teknolojilerini kullanarak[b] 224 gigabit hızlarına varabilen oldukça hızlı bir bağlantı teknolojisi kullanacak olan iPhone 7'de bu özellik özellikle yüksek kaliteli müzik transferlerinde bluetooth yerine kullanılarak kayıpsız bir müzik keyfi sağlamayı amaçlıyor olacak. Bunun yanı sıra iOS 9.3 beta kodlamalarında "Headphones.have.%sinput.NO" şeklinde bir kodun da görülmüş olması artık iPhone 7'de Li-Fi teknolojisini kullanacak ve kulaklık girişi bulunmayan bir İphone 7 bulunacağı kesinleşmiş oldu.
[/b]


Yani eğer radarınızda iPhone 7 var ve almayı düşünüyorsanız her yerde bulabileceğiniz çeşitli özelliklere sahip 3.5mm jack girişli kulaklıklar yerine lightning girişli ya da Li-Fi üzerinden aktarım yapabilecek kulaklıklar tercih etmeniz gerekebilir.
Önceki Konu Sonraki Konu

Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi