~ İPad Şarj Olmuyorsa Ne Yapılmalı Çözüm ~


Diğer Cep Telefonları    HTC , Sony , LG , General Mobile , Asus , Huawei , Nokia ve Daha fazlası marka ve modelleri hakkına herşey.

Yazar: Exorcism    0 Yorum    179 Görüntüleme

Paylaşım Tarihi: 13.04.2016, 18:45:18 #1
Exorcism Who Is The Beast
Ultra Üye
Status: Çevrimdışı Yorumları:894 Konuları:383 Kayıt Tarihi:06.02.2016 Rep Puanı: 1,235

 


          [hide] iPad’i  ile şarj sorunu yaşayan sadece siz değilsiniz. iPhone’unuz veya iPod’unuz USB bağlantısıyla bilgisayarınızdan şarj olurken sorun yaşamıyor olabilir ancak iPad hatırı sayılır ölçüde daha çok enerjiye ihtiyaç duyar.
 
Dolayısıyla bazı USB girişleri, özellikle eski bilgisayarların üzerinde bulunanlar, işlemi gerçekleştirecek gücü sağlayamaz.
 
  İşaretlere Dikkat Edin

 Peki, iPad’inizin şarj olup olmadığını nasıl anlayacaksınız? Eğer, USB girişi iPad’inizi besleyecek kadar güçlüyse, iPad’inizin ekranının sağ üst köşesindeki pil işaretinin ortasında bir yıldırım simgesi belirecektir.

 
iPad’i şarj edecek kadar enerji bulunmadığı takdirde ise pil işaretinin yanında “Not Charging” (Şarj Etmiyor) yazısı çıkacaktır.

1.jpgÇoğu zaman iPad’iniz uyku modundayken de bilgisayardan şarj olabilir. Ancak, bilgisayar kapandığında veya uyku moduna geçtiğinde, şarj olmayacaktır.

En kolay çözüm, iPad’i kutusunda gelen fişiyle bir prize takarak şarj etmektir. Ayrıca, bu iPad’i şarj etmek için en hızlı yoldur.

 
iPad’i en etkili biçimde şarj eden bilgisayarlar bile, bir prizin gücüne erişemez.

Prizden şarj

iPad’i prizden şarj ederken de sorun yaşıyorsanız öncelikle yazılımsal bir sorun olmadığından emin olmak için, cihazı kapatıp tekrar açın. Bunu yapmak için, üst kısımdaki düğmeye basılı tutun. Daha sonra, kırmızı bir düğme belirecektir ve onu kaydırarak iPad’inizi kapatabilirsiniz.

Eğer iPad yine prizden şarj olmuyorsa, kablolarda veya adaptörde bir sorun olabilir. iPad’i bilgisayara bağlayın ve sorunun kabloda olup olmadığını kontrol edin. Pil işaretinin üzerinde bir yıldırım simgesi görürseniz veya yine pilin hemen yanında “Not Connected” yazıyorsa, kablo çalışıyordur.

Eğer durum böyleyse, yeni bir adaptör alın. iPad’iniz bilgisayara bağlandığında bir tepki vermiyorsa, kablonun sorunlu olduğunu anlayabiliriz ve bu parça da çok kolay bir şekilde yenisiyle değiştirilebilir.

Nadiren de olsa, adaptör ve kablo dışında, iPad’in içinde donanımsal bir sorun olabilir. Bu durumda, Apple’la bağlantıya geçip destek almalısınız. Eğer yakınınızda bir Apple mağazası varsa, Apple’ın teknik servisine haber vermektense bireysel olarak mağazaya gitmeyi seçin. [/hide]

             

Kullanıcı İmzası
                                                                     E9YHLhm.jpg
Söz sizin ağzınızda olduğu sürece, sizin esirinizdir. 
                                   Söz ağızdan çıktıktan sonra, siz onun eseri olursunuz
Önceki Konu Sonraki Konu

Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi