iOS 8 Batarya (Pil) Sorunu İçin Çözümler


iOS    Öncü teknoloji firmasının devrimsel cep telefonu. iPhone 2G, 3G, 3GS, 4, 4S, 5, 5S, 5C, 6, 6+, 6S, 6S+ ve iPad hakkında her şey.

Yazar: hasan3235    0 Yorum    194 Görüntüleme

Paylaşım Tarihi: 03.02.2016, 16:31:40 #1
hasan3235 Delikanlı
Onaylı Uye
Status: Çevrimdışı Yorumları:127 Konuları:12 Kayıt Tarihi:24.12.2015 Rep Puanı: 16

5M0A7M.jpg     ALINTIDIR..

Pil ömrü birçok akıllı telefonun genel problemleri arasında yer alıyor. Birçok işlevi gerçekleştirebilen bu cihazlar sayesinde kullanıcılar farklı görevleri yerine getirebiliyor. Günlük hayatın vazgeçilmezleri arasında yer alan akıllı telefonların pil ömrünü geliştirmek için pek çok çalışma yürütülse de bu çalışmalar hala beklenen seviyede sonuçlar doğurmuyor.

iOS 8 birçok kullanıcı tarafından merakla bekleniyordu fakat görünüşe göre kullanıcılar Apple’ın bu yeni mobil işletim sisteminden de beklediklerini bulamadı. Özellikle batarya ömrü konusunda iOS 8 beklentilerin aşağısında kaldı.

Hakkını vermek gerekirse iOS 8 birçok yeniliği bünyesinde barındırıyor. Fakat bir şey ne kadar iyi olursa olsun sahip olduğu tek bir negatif özellik tüm başarısını gölgeleyebilir. Pil ömrü de iOS 8’in bu kusurlu yanları arasında yer alıyor.

Tamindir ekibi olarak iOS 8 kullanıcıları için pil ömrünü uzatma amacıyla uygulayabilecekleri bir takım yöntemleri derledik.


1- Pil tüketen uygulamaları tespit edin   


Bildiğiniz gibi her uygulama pil üzerinde farklı oranda etkiye sahip. iOS 8’in yeni özelliği sayesinde hangi uygulamanın ne kadar pil tükettiğini kolayca tespit edebiliyoruz.

vnG0Jv.png
Bunu yapabilmek için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli;

Ayarlar > Genel > Kullanım > Pil Kullanımı

Pil Kullanımı bölümüne girdiğiniz zaman açılan listede en çok batarya tüketen uygulamaları göreceksiniz. Çok fazla kullanmadığınız fakat pil ömrü üzerinde hatırı sayılır etkiye sahip olan uygulamaları kapatabilirsiniz. Emin olun bunu yaptıktan sonra pil ömrünüz fark edilir derecede artacak.2-Hareketi Azalt‘ seçeneğini aktif edin


iPhone ve iPad cihazlarımızı hareket ettirdiğimizde ortaya çıkan o üç boyutlu efekti de batarya tüketen etmenler arasında. Göze hoş gelse bile itiraf etmek gerekirse bu özellik lüks kategorisine giriyor.

VvOZQv.png

Özelliği kapatabilmek için şu adımları izlemeniz gerekiyor;

Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik > Hareketi Azalt (Aktif edin)

Bunu yaptıktan sonra görsel olarak biraz daha ‚keyifsiz‘ bir cihaza sahip olsanız bile pil ömrünüz uzayacak.3- AirDrop ve Bluetooth bağlantılarını kapalı tutun


İhtiyacınız olmadığı zamanlarda bu bağlantıları açık tutmak batarya ömrünü etkileyen faktörler arasında yer alıyor.

Jn95z5.png

Bu bağlantıları kapatmak için kilitli ekranda ekranı aşağıdan yukarıya sürükleyerek açacağınız kontrol merkezinden açık olanları kapatabilirsiniz.


4- Wi-Fi taramasını kapatın


Güvenilir bir ağ olmadığı durumlarda Wi-Fi taramasını açık bırakmak hem batarya ömrünü tükeriyor hem de bazı güvenlik açıklarına sebep oluyor.
1Mb905.png


Wi-Fi taramasını kapatmak için izleyebileceğiniz iki yol var. Bu yollardan biri yine ekranı yukarı doğru sürükleyerek açabileceğiniz kontrol merkezinden yapılıyor. Diğer yolu kullanarak kapatmak içinse; Ayarlar > Wi-Fi (aktifse kapatın)

Kullanıcı İmzası
nLq6BB.jpg
rZGvk1.png
Önceki Konu Sonraki Konu

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi